Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інтелектуальних карт на уроках біології та екології у старшій школі
    (Вінниця : ТОВ «Друк плюс», 2020) Баюрко, Н. В.; Baiurko, N. V.
    У статті розглядається проблема використання інтелектуальнихкарт як засобу для структурування даних у візуальній формі з метою забезпечення ефективного сприйняття, глибокого осмислення і запам’ятовування учнями змісту навчального матеріалу з біології та екології у старшій школі. Теоретично обґрунтовано ефективність методу інтелект-карт для активізації асоціативного мислення, візуалізації біологічних об’єктів і процесів, їх цілісного сприйняття. Зазначено, що ментальні карти виступають альтернативою традиційному способу створення опорного конспекту для запам’ятовуванняі подальшого використання старшокласниками великих обсягів навчальноїінформації.Описано основніпринципи та етапи створення інтелект-карт.Одним з ефективних способів узагальнення і систематизації інформації є подання навчального матеріалу, який потрібно запам’ятати, у вигляді структури типу «дерево». Запропоновано шляхи ефективногоформування предметнихкомпетентностей(самостійно обирати форми та засоби пошуку та засвоєння нових знань у сфері біології та екології; відстоювати власну думку та громадянську позицію з метою збереження власного здоров’я, безпеки оточуючих, охорони навколишнього середовища та сталого розвитку суспільства) учнів старшої школи.Детально зосереджено увагу на конкретних платформах, за допомогою яких можна створити інтелект-карту, а також представлено альтернативний спосіб роботи в стандартній програмі операційної системи «Windows» – «Microsoft PowerPoint». Підкреслено, що застосування інтелект-карт стане мотивацією до більш результативного навчання учнів. Інтелектуальні карти – це графічне вираження процесів багатовимірного мислення. Перевага їх використання ґрунтується заврахуванні функціональноїасиметрії головного мозку. Такий підхід створює психолого-педагогічні умови для розкриття творчості учнів, удосконаленняїхніх інтелектуальних здібностей. Автор наголошує на актуальності та необхідності застосування інтелектуальних карт у процесі професійноїпідготовки майбутніх педагогів у період реформування природничої освіти та вумовах становлення Нової української школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Гордійчук, Галина Борисівна; Гордийчук, Галина Борисовна; Gordiychuk, Galina Borisovna
    У статті аналізується доцільність використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти; наводяться приклади використання деяких методів інтерактивного навчання. У статті робиться наголос на тому, що ефективність використання інтерактивних методів залежить від декількох факторів: рівня підготовки учнів й володіння викладачем методиками використання інтерактивних методів. Методи інтерактивного навчання відкривають для учнів можливості співпраці зі своїми ровесниками, дають змогу реалізувати природне прагнення людини до спілкування, сприяють досягненню учнями вищих результатів засвоєння знань і формування вмінь. Використання методів інтерактивного навчання сприяють загальному розвитку учнів, наданню кожному з них оптимальних можливостей для особистісного становлення й вдосконалення в контексті самовизначення, самореалізації та формування професійної культури. З цією метою під час роботи з учнями використовуються такі методи інтерактивного навчання, як: метод «Мікрофон», метод «Мозковий штурм», метод «Займи позицію», метод «Робота в парах», метод «Коло ідей». Використовуючи методи інтерактивного навчання, зокрема на уроках інформатики спостерігалась зацікавленість дітей, їх емоційне піднесення та небайдужість до того, що відбувається на уроці. Інформаційно-комунікаційні технології дозволяють забезпечити інтеракцію завдяки використанню можливостей мережевих та соціальних сервісів. Нині настільки поширеними є такі веб-технології: блоги, документи для спільного користування й редагування, вікі-статті, фото й відео сервіси, ментальні карти, платформа для створення онлайн-вправ навчального характеру LearningApps тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови використання ІКТ у фаховій підготовці вихователя дошкільного навчального закладу
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Федчишина, Тетяна Леонідівна; Федчишина, Татьяна Леонидовна; Fedchishina, Tatyana Leonidovna
    Сьогодні відбуваються суттєві зміни в економіці, політиці, культурі України, що відображається і на системі педагогічної освіти, яка набуває нових форм та якостей, зокрема у вищій школі. Основною метою педагогічної освіти сьогодні є підготовка майбутнього педагога відповідного рівня і профілю, конкурентоздатного на ринку праці, компетентної та відповідальної людини, що вільно володіє своєю професією й орієнтується в суміжних сферах знань, здібної до ефективної роботи за фахом на рівні світових стандартів, готової до постійного професійного зростання, соціальної та професійної мобільності. Провідні принципи системи підготовки майбутніх спеціалістів з дошкільного фаху ґрунтуються на положеннях Конституції України, Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про вищу освіту”, Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, Державних стандартах дошкільної освіти та інших документах і нормативних актах [16]. Вивчення нормативно-правової бази щодо підготовки майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів (ДНЗ) засвідчує, що мають велике значення пошуки сучасних підходів до підготовки фахівців означеної галузі у вищих навчальних закладах (ВНЗ).
  • Thumbnail Image
    Item
    Керування навчальним процесом з використанням навчального порталу
    (Київ ; Вінниц : Планер, 2014) Кобися, А. П.; Кобыся, А. П.; Kobysia, A. P.; Кобися, В. М.; Кобыся, В. М.; Kobysia, V. M.
    У статті розглянуто використання Веб-порталу кафедри як інформаційного освітнього середовища для організації і підтримки навчального процесу з підготовки майбутніх педагогічних працівників у ВНЗ, описані особливості, функції і параметри інформаційного освітнього середовища і роль викладача у ньому
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості застосування соціальних сервісів у навчальному процесі ВНЗ
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Люльчак, С. Ю.; Liulchak, S. Yu.
    В статті розглянуто ефективність та можливості застосування соціальних сервісів в навчальному процесів ВНЗ. Визначено вплив розвитку мережі Інтернет на інформатизацію освіти, використання освітніх можливостей мереж, формування та використання соціальних сервісів Веб 2.0, їх розвиток та напрямки подальшого їх використання в навчальній діяльності. Розглянуто найпоширеніші соціальні сервіси, які доцільно використовувати у навчальному процесі ВНЗ, доведено, що технології Веб 2.0 відповідають сучасному рівню розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та можуть бути ефективно використані в навчальній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні освітні тренди у підготовці учнів ПТНЗ на основі технологій електронних соціальних мереж
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Уманець, В. О.; Уманец, В. А.; Umanets, V. O.
    У статті проаналізовано сучасні освітні тренд у підготовці учнів ПТНЗ на основі технологій електронних соціальних мереж. Інтеграція нових ІКТ з технологіями навчання поступово змінює концепцію сучасної освіти. Мережеві сервіси надають засоби, за допомогою яких учні можуть виступати в ролі активних творців інформаційного контенту. У роботі представлені переваги та недоліки використання Веб-спільнот в навчальному процесі. Аналізується досвід застосування соціальних мереж у навчальному процесі ПТНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологія веб-квест у навчанні студентів
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiya, M.
    Здійснено аналіз проектної технології Веб-квест, визначено її вплив на організацію освітніх задач на всіх рівнях навчання з використанням Веб-технологій і ресурсів Інтернет, а також описується досвід створення і використання технологій Веб-квест і Блог-квест у навчальному процесі, який нині доповнений трьома видами анкет: вхідною, поточною і підсумковою, що виконуються на Google диску, а також за підсумками виконання проекту створюється Блог за відповідною тематикою. Це дає можливість здійснювати оперативний зворотній зв’язок з усіма учасниками проекта, формуючи безпосередньо їх комунікативну компетенцію. Зазначені технології Веб-квест і Блог-квест сприяють формуванню професійної компетентності, а також розвитку новинок самостійного навчання школярів, студентів, що є важливим у сучасному суспільстві.