Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування навичок емоційної стійкості учасників освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій
    (2023) Коломієць, А.; Жовнич, О.; Литвин, А.; Тертична, Т.
    У статті проаналізовано наявні в Україні та за кордоном інформаційні ресурси щодо формування навичок емоційної стійкості в учасників освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій. Показано, що в умовах воєнного стану освіта в Україні продовжує функціонувати, долаючи величезний спектр проблем. Акцентовано увагу на тому, що, незважаючи на значне збільшення кількості стихійних лих,техногенних катастроф, соціальних і воєнних конфліктів у світі, проблеми організації освіти в надзвичайних ситуаціях не стали пріоритетними в наукових дослідженнях. В умовах перманентного та інтегрованого прояву надзвичайних ситуацій природного (пандемія COVID-19), техногенного (знеструмлення електромереж, відсутність зв’язку, аварії на станціях теплопостачання, пожежі), соціального (кібератаки, евакуація населення, псевдозамінування закладів) та воєнного характеру (ракетні обстріли, атаки безпілотних апаратів, замінування територій тощо) характеру система освіти України намагається продовжувати cвоє функціонування. Це вимагає від учасників освітнього процесу неабияких фізичних, а головне – психологічних зусиль, оскільки всі вони працюють в умовах постійного стресу. Проте проблеми організації освіти в надзвичайних ситуаціях воєнного характеру ще не знайшли належного відображення в українській педагогічній науці. Тому зроблено висновок, що для України вкрай потрібними є подальші наукові дослідження щодо емоційної стійкості учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану, для якого характерними є часті прояви надзвичайних ситуацій різного характеру, та вироблення методик формування та розвитку навичок емоційної стійкості
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування у студентів інтересу до вивчення закономірностей надзвичайних ситуацій
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Іванчук, Анатолій; Красильникова, Ірина; Марущак, Оксана
    У статті представлено результати експериментальної перевірки методики формування пізнавального інтересу майбутніх вчителів до вивчення закономірностей надзвичайних ситуацій. В якості базових понять окремої теми навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності та основи охорони праці» були вибрані закономірності трансформації нервово-психічного стану людей в умовах надзвичайних ситуацій та типологія осіб, які поширюють чутки. Реалізація системи понять соціальної психології, інтегрованої зі змістом безпеки життєдіяльності активізує пізнавальні інтереси майбутніх учителів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Нові завдання дисципліни «Цивільний захист» у підготовці майбутніх учителів.
    (2021) Гречка, В. М.; Коломієць, Д. І.; Grechka, V. M.; Kolomiiets, D. I.
    У статті визначено місце теорії цивільного захисту в сучасній педагогічній освіті. Проаналізовано фактори негативного впливу нових загроз (пандемія коронавірусу, терористичні акти, інформаційні атаки, масові заворушення) на національну безпеку, на соціальну сферу та здоров’я учасників освітнього процесу. Здійснено аналіз сайтів різних ЗВО України щодо мети й змісту навчальної дисципліни «Цивільний захист». Запропоновано нові тематичні напрями, які потребують негайного впровадження у викладанні дисципліни «Цивільний захист» у педагогічних університетах. Визначено форми роботи з майбутніми вчителями щодо їхньої підготовки до організації правильної поведінки учнів в умовах нових загроз їхньому здоров’ю та життю. Зроблено висновок, що необхідно якнайшвидше розробити методичні рекомендації для вчителів щодо організації правильної поведінки учнів в умовах нових загроз.