Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Гендерні особливості ціннісних орієнтацій студентів закладів вищої освіти.
    (2022) Олійник, Н. А.; Імбер, В. І.; Білик, Т. С.
    У статті аналізуються ціннісні орієнтації юнаків та дівчат у студентському віці. Визначено, що ціннісні орієнтації сучасної молоді визначають їх цілі життя, задають певний вектор дій і вчинків сучасної молодої людини. З’ясовано, що розвиток ціннісних орієнтацій студентської молоді залежить від їх професійної діяльності, соціального розвитку, формування стратегій досягнення цілей, дотримання соціальних норм. Метою статті стало визначення особливостей розвитку ціннісних орієнтацій студентів залежно від приналежності до соціальної статі. Виявлені емпіричні дослідження ціннісних орієнтацій засновані на експрес-діагностиці соціальних цінностей особистості, яка сприяє виявленню особистих, професійних та соціально-психологічних орієнтацій та переваг студентської молоді. Опитування проводилось у педагогічному університеті, для студентів 4 курсу. Результати проведеного дослідження свідчать про особливості розвитку ціннісних орієнтацій студентської молоді залежно від приналежності до соціальної статі. Авторами виявлено, що інтелектуальні цінності посідають перше місце у ієрархії цінностей студентської молоді. Авторами обґрунтовано гендерні відмінності у розвитку ціннісних орієнтацій студентської молоді: у молодих людей найбільш розвинені сімейні, соціальні ціннісні орієнтації. Отримані результати свідчать про наявність гендерних відмінностей у формуванні ціннісних орієнтацій студентської молоді, що певним чином позначатиметься на їх подальшому розвитку. Подано рекомендації, щодо особливостей організації освітнього процесу у закладах вищої освіти. Ці дані слід враховувати в організації освітнього процесу з урахуванням виявлених гендерних особливостей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Уплив пандемії COVID-19 на прояви схильності до прокрастинації у студентської молоді.
    (2021) Лящ, О.; Ковальчук, Ю.; Бойченко, А.; Liasch, O.; Kovalchuk, Y.; Boichenko, A.
    У статті представлено теоретичний аналіз проблеми впливу пандемії COVID-19 на прояви схильності до прокрастинації студентської молоді. Здійснивши аналіз літературних джерел, з’ясовано основні причини, які спричиняють до виникнення прокрастинації в умовах пандемії COVID-19: дистанційне навчання, адже дім асоціюється з відпочинком, тому стало значно складніше виконувати всі важливі завдання та справи в зазначений термін, також впливає страх невдачі, невпевненість у власних знаннях, уміннях та навичках. Гострота дослідження цього феномену проявляється в негативних наслідках прокрастинації на навчальний процес, що впливає на професіоналізм студентів. Звичка відкладати все на потім призводить до постійних боргів з минулих занять, спроб наздогнати своїх одногрупників, незадоволеності навчальним процесом у вузі, небажанням навчатися, академічною неуспішністю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування організаторських здібностей майбутніх учителів.
    (2016) Бровчак, Л.С.; Brovchak, L.S.
    У статті теоретично обґрунтовано педагогічні умови розвитку організаторських здібностей майбутніх учителів у процесі діяльності студентського самоврядування: поетапне включення студентів у різні види позааудиторної виховної діяльності; залучення студентів до організаторської діяльності за програмою «Школа молодого лідера», що сприяє набуттю професійно спрямованого індивідуального досвіду організаторської роботи; стимулювання самовдосконалення майбутніх учителів у процесі діяльності органів студентського самоврядування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціальна активність студентської молоді як складова професійної самореалізації
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Габа, І. М.; Марценюк, Л.
    У статті проаналізовано основні наукові підходи до дослідження соціальної активності та професійної самореалізації, висвітлено взаємозв’язок понять «соціальна активність» і «самореалізація» в контексті професійного становлення студентської молоді. Показано, що студентський вік є сензитивним для формування соціальної активності особистості. Соціальну активність визначено як особистісне утворення просоціальної спрямованості, внутрішньо детерміноване індивідуальними потребами, ціннісними орієнтаціями, вольовими характеристиками та особливостями людини, яке назовні проявляється у перетворенні соціуму та особистості, тобто в соціальній діяльності. З’ясовано, що соціального характеру активність студентів набуває за умови, якщо для них важливу роль відіграють не лише власні інтересі, але й інтереси оточуючих, цінності активного та продуктивного життя. Встановлено, що соціальна активність як складова професійної самореалізації студентської молоді виражається у просоціальних мотивах, прагненні досягти значущих результатів в діяльності; мотивах афіліації й престижу; мотивах саморозвитку, прагненні вдосконалювати й розвивати компетентність у професійній сфері. Констатовано залежність успішної професійної самореалізації від високих показників соціальної активності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості надання психологічної допомоги студентській молоді в сучасних умовах
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Холодова, О. О.
    У статті проаналізовано вікові особливості, специфічні риси і потреби студентської молоді та визначено її психологічну проблематику на сучасному етапі розвитку суспільства; простежено переваги та недоліки сучасних форм надання психологічної допомоги; обґрунтовано вибір найоптимальнішої форми психологічної допомоги студентській молоді, що є критерієм визначення соціально-психологічного тренінгу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання здоров’язбережувального потенціалу вищої освіти
    (Вінниця : Твори, 2020) Пахальчук, Н. О.; Григорович, О. П.; Голюк, О. А.
    У статті розглядається поняття «здоров’язбережувальне освітнє середовище». Автори досліджують також поняття «здоров’язбережувальний потенціал». Дослідники доводять значення та позитивну роль освітнього середовища на формування здоров’язбережувальної компетентності студентської молоді. Необхідність формування здоров’язбережувальної компетентності майбутнього фахівця зумовлює пошук шляхів забезпечення її формування в процесі професійної підготовки. У статті розглядається також сутність, основні методологічні підходи до забезпечення, принципи та напрямки здоров’язбережувальної освіти. Авторами запропонована модель використання здоров’язбережувального потенціалу освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Емпіричне дослідження соціальної активності студентської молоді
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Габа, І. М.
    У статті представлено результати емпіричного дослідження соціальної активності як якісної характеристики просоціальної спрямованості особистості, внутрішньо детермінованої її індивідуальними потребами, ціннісними орієнтаціями, вольовими характеристиками та особливостями, яке назовні проявляється у прагненні до перетворення соціуму і себе та відповідних діях (соціальній діяльності). На основі одержаних результатів встановлено залежність показників професійної самореалізації від чинників соціальної активності студентської молоді.
  • Thumbnail Image
    Item
    Позааудиторна робота як засіб формування громадянськості майбутніх учителів
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Задворняк, Л. С.; Zadvornyak, L. S.
    Суспільна значущість проблеми розвитку громадянськості визначається потребою суспільства в соціальній активності студентів і необхідністю виховання в них якостей, що входять в поняття «громадянськість». У статті розкрито сутність і зміст понять «позааудиторна робота», «громадянськість»; обґрунтовано соціально-історичні передумови і теоретико-педагогічні аспекти розвитку громадянськості студентської молоді в процесі позааудиторної виховної роботи. Статтю присвячено актуальним питанням організації позааудиторної діяльності студентів педагогічних закладів вищої освіти, як засобу формування й розвитку в них громадянськості. Розглянуто основні форми та напрямки організації позааудиторної діяльності здобувачів вищої освіти, визначено її потенціал у формуванні громадянськості майбутніх педагогів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив педагогічного іміджу на ефективність діяльності викладача ВНЗ
    (2016) Слободиська, О. А.; Slobodyska, O. A.; Савчук, З. С.; Savchuk, Z. S.
    Проаналізовано результати опитування студентської молоді щодо складових іміджу сучасного викладача вищого навчального закладу та їх важливості при сприйнятті студентами цілісного образу викладача. Виявлено, що більш значимими для студентів старших курсів стають такі якості - освіченість, справедливість, тактовність і почуття гумору. Відповідно зростає нетерпимість щодо несправедливості. Таким чином, у процесі дорослішання студенти починають надавати більшого значення тим якостям педагога, що мають відношення: до їхньої професійної компетенції як джерела інформації та до їхніх морально-етичних якостей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Імідж викладача як педагогічна компетентність
    (Київ : Гнозис, 2016) Слободиська, О. А.; Slobodyska, O. A.; Савчук, З. С.; Savchuk, Z. S.
    Проаналізовано результати опитування студентської молоді щодо складових іміджу сучасного викладача вищого навчального закладу та їх важливості при сприйнятті студентами цілісного образу викладача. Виявлено, що більш значимими для студентів старших курсів стають такі якості - освіченість, справедливість, тактовність і почуття гумору. Відповідно зростає нетерпимість щодо несправедливості. Таким чином, у процесі дорослішання студенти починають надавати більшого значення тим якостям педагога, що мають відношення: до їхньої професійної компетенції як джерела інформації та до їхніх морально-етичних якостей.