Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування в учнів інтересу до математичних задач та їх розв’язування.
    (2022) Матяш, О. І.; Коваль, О. С.; Михайленко, Л. Ф.; Matiash, O. I.; Koval, O. S.; Mykhailenko, L. F.
    У цій статті ми пояснюємо необхідність формування інтересу учнів до математичної задачі та процесу її розв’язування й актуальність удосконалення методичної діяльності вчителів математики у контексті підвищення їхньої уваги до красивих задач. Ми стверджуємо, що дієвим засобом естетичного впливу математики на учнів є красиві задачі. Красиві задачі (задачі-перлинки у контексті виконання завдань, що стоять перед вчителем, та супер-задачі у контексті сприйняття учнями) – це можливість проявити себе як учням, так і вчителям математики. Особливість красивих задач полягає у завданні розвитку творчого та неординарного мислення учнів різного віку. Ми акцентуємо увагу на понятті задачі-перлинки - особливі задачі з точки зору методичної діяльності вчителя, які дозволяють досягнути значного навчального або розвивального ефекту. Математично-методична компетентність учителя може проявитися, зокрема, у його здатності перетворювати звичну задачу в задачу-перлинку, а можливо і в задачу, яка буде сприйнята учнями як красива задача. Нами проаналізовані модельні програми «Математика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти, які рекомендовані МОН України, з метою з’ясування можливих акцентів авторів цих програм на цінностях математичних задач та їх розв’язування у процесі навчання математики учнів 5-6 класів. З’ясовано, що низка авторів модельних програм з математики для Нової української школи звертають особливу увагу на цінність добору математичних задач та їх розв’язування для учнів. Нами проаналізовано в інтернет середовищі наповнення методичних скарбничок п’ятидесяти українських учителів математики з 19 територіальних областей України. На основі цього аналізу та власних спостережень, ми стверджуємо про актуальність удосконалення методичної діяльності вчителів математики у контексті підвищення їхньої уваги до красивих задач як ефективного засобу підвищення інтересу учнів до навчання математики. Процес методичної діяльності вчителя із відібраною задачею має розкривати комплекс її функцій, серед яких навчальні, розвивальні, діагностичні, прогнозуючі, тощо. Вдало відібрана задача, створює потрібні умови для формування не лише математичної компетентності учнів, а й інших ключових компетентностей окреслених у завданнях Нової української школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні проблеми формування та розвитку методичних компетентностей майбутнього вчителя математики
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Матяш, О. І.; Матяш, О. И.; Matiash, O. I.; Ольшевський, В. В.; Ольшевский, В. В.; Olshevskyi, V. V.
    Виокремлено та обгрунтовано сучасні проблеми формування та розвитку методичних компетентностей майбутнього вчителя математики в педагогічних університетах. Одним із завдань підвищення ефективності формування методичної компетентності майбутнього вчителя математики вказано створення в педагогічних ВНЗ такого освітньо-розвивального середовища, при взаємодії з яким у студента формується система професійних компетенцій, на основі якої мають розвиватися особистісні педагогічні якості та основи методичних переконань.