Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 17
  • Item
    Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях (Лабораторний практикум): навчальний посібник
    (2022) Коношевський, Л. Л.; Шахіна, І. Ю.
    У навчальному посібнику основна увага приділена висвітленню матеріалів для проведення лабораторних робіт із дисципліни «Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях» для бакалаврів галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 Психологія. Зміст посібника охоплює питання використання комп’ютерних технологій у всіх напрямках роботи психолога, можливості здійснення за необхідності своєї професійної діяльності у дистанційному форматі, поглиблення системи знань про статистику і практичну реалізацію навичок щодо статистичного оброблення інформації в психологічних дослідженнях. У посібнику також наведено структуру навчальної дисципліни, розподіл навчального часу, тематичний план, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії оцінювання знань студентів, розподіл балів, які отримують студенти, завдання для самостійного опрацювання, питання для підсумкового контролю знань студентів, додатки, глосарій, список джерел для вивчення дисципліни, ресурси Інтернет. Використані методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати знання, одержані під час занять з предмету «Комп’ютерна обробка даних у психологічних дослідженнях», допоможуть набуттю практичних навичок використання статистичних пакетів працювання інформації. Вивчення дисципліни дає підґрунтя для подальшого використання комп’ютерної техніки у численних спеціальних методах вивчення та аналізу інформації. Навчальний посібник буде корисним студентам педагогічних закладів освіти. Стане в пригоді викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, ЗПТО, методистам, магістрантам, аспірантам, докторантам.
  • Item
    Сучасні освітні технології в цифровій реальності : монографія
    (Київ : Видавництво «Юрка Любченка», 2024) Гуревич, Р. С.; Кадемія, М. Ю.; Коношевський, Л. Л.; Кобися, В. М.; Кобися, А. П.; Опушко, Н. Р.; Візнюк, І. М.; Долинна, А. С.; Долинний, С. С.; Жовнич, О. В.; Любарська, Л. А.; Сабадош, Ю. Г.; Уманець, В. О.; Фрицюк, В. А.; Худа, О. В.; Шахіна, І. Ю.; Шевченко, Л. С.; Коношевський, О. Л.
    Монографія висвітлює проблеми сучасної освіти в цифрових реаліях. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології, цифрове обладнання, проведення занять з використанням електронних гаджетів, цифрових приладів буде корисне здобувачам освіти, які оволодівають освітньо-науковою програмою 015 (за спеціалізаціями), викладачам, які бажають дізнатися про нові напрями в педагогіці та методиці викладання тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів в освітньо-інформаційному середовищі закладів вищої освіти засобами інформаційно-комунікаційних технологій
    (Вінниця : ТОВ Фірма «Планер», 2019) Гуревич, Р. С.; Кадемія, М. Ю.; Бойчук, В. М.; Гордійчук, Г. Б.; Коношевський, Л. Л.; Коношевський, О. Л.; Опушко, Н. Р.; Шестопал, О. В.
    У монографії обґрунтовано використання освітнього середовища педагогічного закладу вищої освіти на основі ІКТ для підготовки майбутніх учителів. Схарактеризована практична діяльність педагогів і злобувачів вищої освіти з метою формування та розвитку професійно- інформаційної компетентності майбутніх учителів. Буде корисною викладачам педагогічних ЗВО, докторантам, аспірантам, магістрантам, керівникам закладів освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Електронна (дистанційна) освіта і заочне навчання: точки дотику, проблеми, перспективи
    (Вінниця : Друк плюс, 2022) Гуревич, Р. С.; Кобися, В. М.; Коношевський, Л. Л.; Коношевський, О. Л.; Опушко, Н. Р.; Драчук, М. І.
    Дослідження спрямоване на підвищення якості заочного навчання за допомогою сучасних педагогічних технологій, методик і засобів навчання. Проаналізовано можливості дистанційних освітніх технологій та електронного навчання, запропоновано методику організації навчання в мережі інтернет. Електронне (дистанційне) навчання приходить на зміну традиційній заочній освіті. Електронні освітні технології повністю відповідають вимогам сучасної концепції безперервної освіти, дозволяють організувати різні форми занять, що активізують пізнавальну діяльність студентів. Розроблена методика навчання в системі дистанційних освітніх технологій дозволяє: якісно організувати самостійну роботу студентів, розширити можливості для повноцінного сприйняття освітнього матеріалу та створення необхідних умов для результативної роботи й особистісного розвитку здобувачів заочної форми навчання. Під час цього як викладачеві, так і студенту необхідно освоїти сучасні форми та методи навчання, методичні та дидактичні прийоми електронного навчання, впевнено володіти різноманітними засобами інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ); уміти здійснювати моніторинг освітнього процесу, визначати сферу професійних інтересів, виявляти проблеми, що виникають під час здійснення професійної діяльності та знаходити шляхи їх розв’язання, аналізувати та здійснювати свою професійну освіту, виокремлювати суттєві особистісно-професійні завдання самоосвіти, визначати можливі шляхи та способи одержання додаткової професійної освіти, розв’язувати завдання професійного та кар’єрного зростання, використовуючи інформацію, включаючись у комунікації та дотримуючись правил поведінки особистості в інформаційному суспільстві; керувати освітнім процесом. Показано, що застосування дистанційних освітніх технологій, електронного навчання дозволяє створити загальний освітній простір, що відкриває студенту заочної форми навчання можливість побудови індивідуальної траєкторії навчання, що відповідає його індивідуальним потребам і вимогам замовника, тим самим підвищити рівень мотивації здобувача освіти і, як наслідок, якість підготовки фахівця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційних ресурсів у професійній підготовці майбутніх учителів: досвід, проблеми, перспективи.
    (2022) Гуревич, Р. С.; Гордійчук, Г. Б.; Коношевський, Л. Л.; Коношевський, О. Л.; Соловей, В. В.; Gyrevich, R. S.; Gordiichuk, G. B.; Konoshevskyi, L. L.; Konoshevskyi, O. L.; Solovei, V. V.
    В статті проаналізовано поняття «інформаційні ресурси» (ІР) та висвітлено проблеми використання їх у професійній підготовці майбутніх учителів. ІР – це, перш за все, джерело відповідним чином організованої інформації, ресурс у вигляді запасу, який можна використати в разі потреби, засіб, можливість, якими можна скористатися в разі необхідності. З кожним роком навчання у педагогічних закладах вищої освіти (ЗВО) дедалі більше варіюється в залежності від напряму, за яким здійснюється підготовка вчителя. З одного боку, це зумовлено тенденціями інформатизації суспільства, з іншого, – розвитком, спеціалізацією й ускладненням інформаційно-комунікаційних технологій, з третього боку, – профілізацією навчання в закладах загальної середньої освіти та ЗВО. Крім того варто відзначити ще одну виявлену проблему: у педагогічних ЗВО системність у розробленні, накопиченні та практичному використанні ІР. ІР є організаційним, комплексом, що поєднує в собі зміст навчальної дисципліни та педагогічні прийоми її засвоєння в системі комп’ютеризованих форм освітньої роботи. Як правило, подібні засоби ніяк не пов’язані між собою та невиправдано дублюють одну й ту саму інформацію, що дуже часто призводить до проблем змістовного та методологічного характеру. Очевидно, що вироблення теоретичних підходів до навчання майбутніх учителів з використанням ІР та сервісів інформаційного освітнього середовища мають сприяти формуванню у випускників педагогічних ЗВО потреби в системному застосуванні таких засобів та технологій у подальшій професійній діяльності. Експериментально доведено, що навчання майбутніх учителів з урахуванням особливостей застосування ІР сприяє підвищенню ефективності підготовки майбутніх учителів, а також їхнього навчання до майбутньої професійної діяльності в умовах інформаційного освітнього середовища.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проектна діяльність у підготовці майбутніх фельдшерів у медичному коледжі
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Коношевський, Л. Л.; Черчик, Н. Л.
    У статті висвітлено теоретико-методичні аспекти проектної технології й особливості її упровадження в біоетичну підготовку майбутніх фельдшерів у медичних коледжах. Обґрунтовано метод проектів як один із ефективних методів формування професійних компетентностей та особистісних якостей майбутнього фельдшера, що дозволяє розв’язати конкретну біоетичну проблему внаслідок самостійних дій студентів із обов’язковою презентацією результатів. Наголошено про необхідність впровадження методу проектів у навчання з метою підвищення мотивації та якості освіти, розкриття індивідуальних можливостей майбутніх фельдшерів в освоєнні нових і застосуванні одержаних знань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів в інформаційному освітньому середовищі педагогічних закладів вищої освіти.
    (Вінниця : ТОВ «Друк плюс», 2020) Гуревич, Р. С.; Гордійчук, Г. Б.; Кадемія, М. Ю.; Кобися, В. М.; Коношевський, Л. Л.; Gurevych, R.S.; Gordiichuk, G.B.; Kademija, M.Yu.; Kobysia, V. M.
    У статті аналізуються шляхи використання інформаційного освітнього середовища закладу вищої освіти з метою підготовки майбутніх учителів і інженерів-педагогів та ефективного застосування інформаційно-комунікаційних і веб-технологій в їхній майбутній професійній діяльності. Зазначається, що у підготовці фахівців для закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти) неабиякого значення набуває застосування хмарних сервісів, зокрема, для формування у студентів навичок роботи з веб-технологіями (google- і ментальними картами, спільними документами та іншими онлайн-ресурсами). Особлива увага приділяється аналізу використання у підготовці майбутніх фахівців електронних навчально-методичних комплексів. Розроблені з цією метою електронні навчально-методичні комплекси з дисциплін професійного циклу підготовки майбутніх учителів і педагогів професійного навчання («Комп’ютерно орієнтовані технології навчання», «Цифрові технології управління проектами», «Цифрові технології наукових досліджень», «Технології e-learning та діагностика компетентностей здобувачів освіти» тощо) мають певну структуру: інформаційно-методичний блок (загальні відомості про курс; навчальні і робочі програми тощо); змістовий блок; контрольно-комунікативна складова; корекційно-узагальнююча складова – результати педагогічного моніторингу освітнього процесу. Наводяться приклади використання інформаційно-комунікаційних технологій і веб-сервісів з метою формування у майбутніх учителів і педагогів професійного навчання здатності забезпечувати технологічні процеси в навчанні й користуватися різними автоматизованими системами й технологіями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мультимедійні засоби навчання на уроках основ правознавства : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : Планер, 2011) Гороль, П. К.; Коношевський, Л. Л.; Данілова, І. Ю.; Гороль, П. К.; Коношевский, Л. Л.; Данилова, И. Ю.; В учебно-методическом пособии помещены планы-конспекты уроков основ правоведения с использованием мультимедийных средств обучения. Учебно-методическое пособие предназначено для учителей основ правоведения общеобразовательных школ и профессионально-технических училищ, студентов педагогических высших учебных заведений, которые выбрали профессию учителя основ правоведения.
    У навчально-методичному посібнику вміщено плани-конспекти уроків основ правознавства з використанням мультимедійних засобів навчання. Навчально-методичний посібник призначено для вчителів основ правознавства загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних училищ, студентів педагогічних вищих навчальних закладів, які обрали фах вчителя основ правознавства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Звукові інформаційні засоби навчання в сучасній загальноосвітній школі : навчальний посібник
    (Вінниця : Державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2007) Гороль, П. К.; Коношевський, Л. Л.; Вороліс, М. Г.; Гороль, П. К.; Коношевский, Л. Л.; Воролис, Н. Г.
    У посібнику розкрито будову і загальну методику використання звукових інформаційних засобів навчання в сучасній загальноосвітній школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Обробка психологічних досліджень засобами ІКТ : Навчально-методичний посібник
    (Вінниця : Планер, 2011) Коношевський, Л. Л.; Шахіна, І. Ю.; Коношевский, Л. Л.; Шахина, И. Ю.; Konoshevskyi, L. L.; Shakhina, I. Yu.
    У посібнику розглянуто теоретичні відомості та лабораторні роботи, теми індивідуально-дослідних робіт, питання, що виносяться на залік, адреси найбільш популярних Internet-ресурсів у галузі культури та освіти, вимоги щодо рівня знань і вмінь, критерії та шкала оцінювання й розподіл балів для вивчення курсу «Обробка психологічних досліджень засобами ІКТ». Основна увага приділена формуванню вмінь і навичок роботи з комп’ютером, оволодінню інформаційними технологіями обробки даних. Використані інноваційні методи навчання сприятимуть розвитку творчої особистості студентів, допоможуть закріпити, поглибити та систематизувати знання, одержані під час лекційних та лабораторних занять з предмету «Обробка психологічних досліджень засобам ІКТ». Посібник адресовано: викладачам ВНЗ, вчителям ЗСШ, ПТНЗ і студентам педагогічних університетів.