Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 40
  • Thumbnail Image
    Item
    Професійне становлення майбутнього вчителя в процесі загальнопедагогічної підготовки: теорія і практика: монографія
    (2018) Каплінський, В. В.
    У монографії висвітлено теоретичні та практичні засади дослідження проблеми професійного становлення майбутнього вчителя в процесі загальнопедагогічної підготовки, розкрито складові компоненти системи, обґрунтовано організаційно-педагогічні умови та авторський досвід професійного становлення в процесі вивчення дисциплін педагогічного циклу. Адресована педагогічним працівникам вищих закладів освіти, вчителям, аспірантам,студентам. Прислужиться дослідникам проблеми професійного становлення педагога
  • Thumbnail Image
    Item
    Організаційно-педагогічні умови професійного становлення майбутнього вчителя в процесі загальнопедагогічної підготовки
    (2019) Каплінський, В. В.
    Розглядаються організаційно-педагогічні умови професійного становлення майбутнього вчителя в процесі загальнопедагогічної підготовки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміст та особливості викладання навчальної дисципліни «Етика керівника закладу загальної середньої освіти»
    (Вінниця : Твори, 2018) Каплінський, В. В.; Акімова, О. В.
    У статті розкрито доцільність навчальної дисципліни «Етика керівника закладу загальної середньої освіти», її мета, завдання, компетентності, зміст та особливості викладання. Доцільність вивчення цієї навчальної дисципліни обумовлена проблемами, які виникають в управлінській діяльності керівника школи у взаємодії з педагогічним та учнівським колективами. Її завдання полягають у розкритті соціальної та психологічної значущості дотримання норм професійної етики, ознайомленні майбутнього керівника освітнього закладу з принципами, нормами і правилами етичної поведінки та сприянні їх засвоєнню, озброєнні технологією розробки алгоритму індивідуальної управлінської взаємодії на етичній основі. Оскільки сьогодні ми спостерігаємо дисбаланс між технічним прогресом, який набирає все більших і більших обертів, і моральним та духовним регресом, необхідність засвоєння морально-етичних норм поведінки керівниками закладів загальної середньої освіти набуває особливого значення. З іншого боку морально-етична культура є фундаментом загальної культури особистості та регулятором її поведінки. Процес вивчення дисципліни орієнтований на формування здатностей: здійснювати аналіз і креативний синтез ідей, пов’язаних з морально-етичним становленням особистості керівника освітнього закладу та підвищенням рівня його професійної культури; знаходити оптимальні рішення у ситуаціях морального вибору та прогнозувати їх наслідки; володіти способами морально-етичної взаємодії з колегами, широким академічним товариством та громадськістю. До змісту «Етики керівника закладу загальної середньої освіти» подано теми, які дають відповіді на питання, що є гострими та актуальними для майбутніх керівників освітніх закладів, а саме: Що значить бути тактовним? Як забезпечувати взаємний контакт? Як підтримувати позитивні взаємовідносини з педагогами та учнями? Як уникати конфліктів? Як краще з’ясувувати стосунки після конфлікту? Як ефективно здійснювати виховний вплив? Як організувати прихований вплив? Як завоювати авторитет? Як діяти в ситуаціях першого знайомства, коли тебе випробовують? Викликати інтерес, заінтригувати, сформувати потребу, заставити замислитись, включити в самостійний пошук, викликати післядію, переконати у важливості, вплинути на емоційну сферу – все це критерії, якими ми керувалися при виборі нетрадиційних та удосконаленні традиційних методів вивчення цієї дисципліни.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутнього вчителя до роботи з батьками в системі його професійного становлення.
    (2018) Каплінський, В. В.; Kaplinskiy, V.
    Успішність розв’язання проблем сімейного виховання можлива лише за умови готовності батьків, яку в свою чергу може сформувати лише якісно підготовлений до цього важливого аспекту своєї професійної діяльності педагог. Стаття пропонує методику підготовки майбутнього вчителя до роботи з батьками в системі його професійного становлення. Адаптовано ідеї педагогів-класиків, зокрема А.Макаренка і В. Сухомлинського до сучасних умовах в контексті більш ефективного розв`язання проблеми сімейного виховання. Особлива увага акцентується на формуванні педагогічної культури батьків та шляхів її формування. Педагогічна культура, складовими якої є культура мови, культура поведінки, культура спілкування, культура педагогічного впливу, обов`язково передбачає оволодіння психолого-педагогічними знаннями та вміннями (як її основою), які забезпечують педагогічну доцільність дій батьків. Ми цілком свідомо спростили і обмежили теоретичну складову статті і включили в її зміст чимало конкретних педагогічних фактів з метою можливого їх використання викладачами педагогічних дисциплін при підготовці студентів до роботи з батьками та під час проходження педагогічної практики. Ідеї, запропоновані в статті, можуть бути корисними також і для батьків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Науково-теоретичні основи дослідження проблеми професійного становлення майбутнього вчителя в процесі загальнопедагогічної підготовки
    (Вінниця : Твори, 2019) Каплінський, В. В.
    У статті окреслено суперечності, що зумовлюють актуальність проблеми, науково обґрунтовано концептуальні засади системи професійного становлення майбутнього вчителя в процесі загальнопедагогічної підготовки в педагогічних університетах. Провідна ідея дослідження ґрунтується на положенні про те, що професійне становлення майбутніх учителів в умовах педагогічного університету – це динамічний процес, спрямований на формування готовності до педагогічної діяльності, результатом якого є досягнення інтегрованої цілісності сформованих особистісних і професійних якостей, що проявляються як оптимальні рівні загальнопедагогічної компетентності. Визначено етапи дослідження проблеми професійного становлення майбутнього вчителя: теоретико-аналітичний, діагностично-пошуковий, експериментальний, підсумково-узагальнювальний. Розкрито практичне значення дослідження зазначеної проблеми. Доведено, що застосування авторської технології сприяє як професійному, так і особистісному зростанню студентів у процесі загальнопедагогічної підготовки. Результати проведеного дослідження свідчать, що запропонований системний підхід до організації професійного становлення створює для студентів реальні можливості віднайти свій власний шлях професійного вдосконалення, поступово здійснюючи перехід на більш високий його рівень: з низького – на базовий, з перетворення репродуктивної діяльності на базовому рівні в реконструктивну на середньому, поступово зростаючи до найвищого творчого рівня.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічний супровід особистісно-професійного розвитку майбутнього вчителя
    (Вінниця : Твори, 2019) Акімова, О. В.; Акимова, О. В.; Akimova, O. V.; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.; Бурлака, Н. І.; Бурлака, Н. И.; Burlaka, N. I.; Васаженко, Н. О.; Vasazhenko, N. O.; Волошина О.В.; Voloshyna, O. V.; Губіна, С. І.; Губина, С. И.; Hubina, S. I.; Дембіцька, С. В.; Дембицкая, С. В.; Dembitska, S. V.; Дмітренко, Н. Є.; Дмитренко, Н. Е.; Dmitrenko, N. Ye.; Донець, В. Г.; Донец, В. Г.; Donets, V. H.; Загородній, С. П.; Загородний, С. П.; Zahorodnii, S. P.; Каплінський, В. В.; Каплинский, В. В.; Kaplinskyi, V. V.; Кобилянська, І. М.; Кобылянская, И. М.; Kobylianska, I. M.; Кобилянський, О. В.; Кобылянский, О. В.; Kobylianskyi, O. V.; Мигун, П. П.; Myhun, P. P.; Нагорняк, С. В.; Nahorniak, S. V.; Пінаєв, Б. О.; Пинаев, Б. О.; Pinaiev, B. O.; Пінаєва, О. Ю.; Пинаева, О. Ю.; Pinaieva, O. Yu.; Погріщук, О. Б.; Погрищук, О. Б.; Pohrishchuk, O. B.; Стемпень, Ян; Stempen, Yan; Столяренко, О. В.; Столяренко, О. В.; Stoliarenko, O. V.; Stoliarenko, O. V.; Холковська, І. Л.; Холковская, И.; Kholkovska, I.; Шахов, В. В.; Шахов, В. І.; Шахов, В.; Shakhov, V. I.; Shakhov, V. V.
    У монографії розкриваються різні аспекти педагогічного супроводу особистісно-професійного розвитку студентів педагогічних закладів вищої освіти: філософські основи особистісно-професійного становлення майбутніх учителів, формування у них творчого мислення, професійної самосвідомості, соціокультурної компетентності, індивідуального стилю педагогічного спілкування, готовності до діалогічної взаємодії з учнями, iннoвaцiйнoї виxoвнoї діяльності, діяльності в умовах інклюзивного навчального середовища та ін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Професійне становлення особистості майбутнього вчителя
    (Вінниця : Твори, 2018) Акімова, О. В.; Акимова, О. В.; Akimova, O. V.; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.; Бартюк, М. П.; Bartiuk, M. P.; Волошина О.В.; Voloshyna, O. V.; Герасимова, І. Г.; Герасимова, И. Г.; Herasymova, I. H.; Губіна, С. І.; Губина, С. И.; Hubina, S. I.; Давидюк, М.; Davydiuk, M. O.; Дмітренко, Н. Є.; Дмитренко, Н. Е.; Dmitrenko, N. Ye.; Каплінський, В. В.; Каплинский, В. В.; Kaplinskyi, V. V.; Коваль, М. С.; Koval, M. S.; Нагорняк, С. В.; Nahorniak, S. V.; Опушко, Н. Р.; Пинаева, О. Ю.; Пінаєва, О. Ю.; Pinaieva, O. Yu.; Пруц, О. В.; Pruts, O. V.; Пугач, С. С.; Puhach, S. S.; Столяренко, О. В.; Столяренко, Е. В.; Stoliarenko, O. V.; Столяренко, О. В.; Фрицюк, В. А.; Frytsiuk, V. A.; Холковська, І. Л.; Холковская, И.; Kholkovska, I.; Шахов, В. І.; Шахов, В.; Shakhov, V. I.; Шахов, В. В.; Shakhov, V. V.
    У монографії висвітлюються результати досліджень багатоаспектної проблеми професійного становлення особистості майбутнього вчителя: особистісної самореалізації обдарованих студентів педагогічного університету, діалогізації педагогічного процесу, формування партнерських відносин між викладачами і студентами, діагностичного супроводу професійного становлення майбутніх учителів, розвитку їх професійно важливих якостей: етичної культури, умінь саморегуляції, професійної мобільності, здатності до професійного саморозвитку, готовності до роботи в інклюзивному освітньому середовищі, правової компетентності, інноваційної компетентності та ін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Theoretical analysis of the concept «Professional development of the future teacher»
    (Kaunas : Izdevnieciba «Baltija Publishing», 2018) Kaplinskiy, V. V.; Kaplinskyi, V. V.; Каплінський, В. В.; Каплинский, В. В.
    The article discusses the different approaches and the author's understanding of the concept of «future teachers» professional formation
  • Thumbnail Image
    Item
    Авторська технологія реалізації освітнього потенціалу відеоситуацій в процесі загальнопедагогічної підготовки майбутнього вчителя
    (Вінниця : Ніланд ЛТД, 2017) Каплінський, В. В.; Каплинский, В. В.; Kaplinskyi, V. V.
    Роль відеоситуацій полягає у тому, що вони посилюють інтерес до дисциплін педагогічного циклу; знайомлять з живими зразками організації освітнього процесу; розвивають творче педагогічне мислення, допомагають бачити та виправляти педагогічні помилки вчителя, здійснювати їх аналіз
  • Thumbnail Image
    Item
    Аnalysis of pedadogical situation in professional training of future teacher
    (Tbilisi: Baltija Publishing, 2017) Kaplinskiy, V. V.; Kaplinskyi, V. V.; Каплінський, В. В.; Каплинский, В. В.
    The article determines the criteria of choosing pedagogical situations, their types and analyses’ consistency. It gives the results of students’ questioner according to the usage of situational method during the classes