Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Трансформаційні процеси у нормативно-правових засадах розбудови системи педагогічної освіти Ізраїлю.
    (2022) Воєвода, А. Л.; Матяш, О. І.; Михайленко, Л. Ф.
    У статті представлено результати аналізу проблеми державного регулювання трансформаційних процесів у нормативно-правових засадах розбудови системи вищої освіти Ізраїлю наприкінці ХХ та на початку XXI століть в історичному, теоретичному і організаційному аспектах. Встановлено, що впродовж всього періоду свого розвитку система педагогічної освіти Ізраїлю функціонувала цілісно, з певними притаманними лише їй характеристиками. Зміна одного з її компонентів приводила до реорганізації всієї системи. Водночас реформи вищої освіти Ізраїлю, що відбувалися в результаті історичних перетворень, впливали на докорінну зміну змісту, структури і функцій системи педагогічної освіти в країні. Наведені у дослідженні факти свідчать, що система освіти Ізраїлю піддається структурним змінам, які виявляються, перш за все, у регуляторній політиці держави щодо створення нових навчальних закладів, збільшенні кількості здобувачів вищої освіти різних ступенів. Нині в Ізраїлі функціонують 69 закладів вищої освіти, включаючи 7 дослідницьких університетів, Відкритий університет Ізраїлю, 37 академічних коледжів (з них 21 коледж фінансується з державного бюджету, а 16 коледжів, що не фінансуються державою), 24 академічних коледжі освіти (педагогічні коледжі). Виявлено, що в процесі реформування проявляється тенденція до створення варіативних багаторівневих систем неперервної педагогічної освіти. В різних закладах вищої педагогічної освіти Ізраїлю створюються умови для різних моделей підготовки учителів: основної, додаткової, паралельної та індивідуальної. Сукупність методів теоретичного дослідження трансформаційних процесів у нормативноправових засадах розбудови вищої освіти Ізраїлю сприяють визначенню основних тенденцій її розвитку в XXI столітті: інституалізація системи, диверсифікація, інтернаціоналізація, упровадження стандартів забезпечення якості освіти. Зроблено висновок, що освітня політика держави Ізраїль спрямована на підвищення конкурентоспроможності вищої освіти країни на світовому ринку освітніх послуг, зростання авторитету ізраїльської науки на міжнародній арені.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування методу проектів у процесі навчання алгебри і початків аналізу
    (Київ ; Вінниця : «Планер, 2014) Воєвода, А. Л.; Voievoda, A. L.; Струк, С. М.; Struk, S. M.
    У статті подано різні підходи до трактування методу проектів, види проектів, які можна використовувати при вивченні математики, розглянуто застосування методу проектів як особистісно-зорієнтованої педагогічної технології у навчанні алгебри і початків аналізу з метою активізації пізнавальної діяльності учнів старшої школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз закордонного досвіду підсумкової атестації з математики випускників школи
    (2016) Воєвода, А. Л.; Voievoda, A. L.
    В статті розглянуто закордонний досвід підсумкової атестації випускників школи з математики, зокрема Ізраїлю. Особливості організації діагностики знань, умінь і навичок учнів ізраїльської школи з математики полягають у поділі на групи: вивчення предмету на три (мінімальний обсяг знань), чотири (вищий рівень) і п’ять (поглиблений рівень) навчальних одиниць. Форма проведення випускного екзамену з математики в Ізраїлі суттєво відрізняється від української. Учні, які обрали рівень трьох навчальних одиниць з математики здають три екзамени (зазвичай в 10, 11 і 12 класах), на чотири навчальні одиниці – два екзамени (зазвичай в 11 і 12 класах) на п’ять одиниць – два екзамени. Проведено порівняльний аналіз змісту екзаменаційних та сертифікаційних робіт в Ізраїлі та Україні. Встановлено, що включені в екзаменаційні опитувальники на 3, 4 і 5 навчальних одиниці завдання відрізняються як за рівнем складності так і за змістовим наповненням.Досвід Ізраїлю в організації діагностики знань, умінь і навичок учнів з математики варто враховувати при проведенні ЗНО в Україні.