Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціальна обдарованість як передумова становлення елітарної особистості
    (Вінниця, 2015) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    У статті на основі порівняння поглядів сучасних вчених про сутність і функції еліти, з одного боку, а також специфіку та структуру соціальної обдарованості, з іншого, встановлено, що якості елітарної особистості і соціально обдарованої людини корелюються по деяких позиціях. Показано, що елітарна особистість має характеристики обдарованості, високий рівень сформованості яких сприятиме більш успішному виконанню завдань, поставлених суспільством перед елітою. Визначено, що соціально обдаровані люди володіють необхідним потенціалом для успішного виконання функцій еліти, досягнення високих результатів в управлінській діяльності
  • Thumbnail Image
    Item
    Якості соціально обдарованої особистості як показники її елітарності
    (Київ : Інститут обдарованої дитини НАПН України, 2015) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    У статті показано, що якості елітарної особистості і соціально обдарованої людини корелюються по деяких позиціях. Визначено, що соціально обдаровані люди володіють необхідним потенціалом для успішного виконання функцій еліти, досягнення високих результатів в управлінській діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Створення культурно-освітнього простору для розвитку соціальної обдарованості в регіональному контексті
    (Київ-Вінниця, 2016) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    У статті обґрунтовано, що вивчення теоретичних та практичних аспектів соціального таланту повинно здійснюватися в контексті концепції освітньої середовища, яка змоделюватиме сприятливі умови для самодостатньої людини. Визначено категорію "культурно-освітній простір для розвитку соціального таланту" та викладено, як інтегративна соціально-педагогічна конструкція, яка поєднує в собі різні рівні соціально-культурних, освітніх та освітніх умов, натуральні та спеціально моделізовані, педагогічно структуровані та організовані. Визначені параметри як домінуючі психо-педагогічні координати, які необхідно керуватися в процесі моделювання. Показано, що успішний "відбір" дітей з ознаками соціальної обдарованості є відповідним семантичним змістом соціо-культурних значень простору та формує його в регіональному контексті. Це явище представляє перспективу суб'єкт-предметного підходу, який передбачає взаємодію медіа та особистостей. Увага до необхідності розвитку суб'єктивності соціально обдарованої особи в процесі взаємодії з усіма його субструктурами, елементами та предметами. Доведено, що важливим елементом культурного та освітнього простору є дуже активна соціально обдарована людина, його поведінка як суб'єктивний компонент.
  • Thumbnail Image
    Item
    Суб’єктність соціально обдарованої особистості в культурно-освітньому просторі
    (Київ-Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2016) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    У статті проаналізовано проблему створення культурно-освітнього простору для розвитку соціальної обдарованості та визначено його параметри, показано необхідність формування суб’єктності соціально обдарованої особистості в процесі її взаємодії з соціокультурним і освітнім оточенням. Дослідження теоретичних і практичних аспектів розвитку соціальної обдарованості необхідно здійснювати в контексті концепції освітнього простору, що дозволить моделювати сприятливі умови самореалізації обдарованої особистості. Для успішної «селекції» дітей з ознаками соціальної обдарованості доречним є змістове наповнення середовища соціокультурними смислами. Дефініцію «культурно-освітній простір для розвитку соціальної обдарованості» розглядаємо в ракурсі субʾєкт-субʾєктного підходу, який передбачає взаємодію середовищ і особистостей. Формування суб’єктності соціально обдарованої особистості є метою створення такого простору.
  • Thumbnail Image
    Item
    Наукова рефлексія соціальної обдарованості в контексті античної філософії
    (Харків, 2016) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    На основі узагальнення зарубіжного і вітчизняного наукового фонду зроблено висновок про недостатню розробленість теоретичних засад соціальної обдарованості з імпліцитно вираженою методологічною базою. Досліджено витоки психолого-педагогічної теорії соціальної обдарованості в філософських концепціях стародавнього світу. Встановлено, що, з одного боку, в поглядах мислителів античності на природу індивідуальних відмінностей і здібностей до певного виду діяльності ідеї про схильності до управління, державної справи, лідерства представлені частково й опосередковано. Такі особистісні характеристики філософи прямо не пов’язують з проявами талану чи геніальності. З другого боку, з’ясовано, що в філософській думці стародавнього світу поступово утверджується висока оцінка лідера, героя, правителя як соціально активної та продуктивної особистості, в психологічному портреті якої прослідковуються ознаки соціальної обдарованості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема соціальної обдарованості в контексті філософської теорії еліти
    (Київ : Гнозис, 2015) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    У статті на основі порівняння філософських концепцій елітарного спрямування і поглядів сучасних науковців щодо сутності та структури соціальної обдарованості показано, що характеристики елітарної особистості корелюються з якостями соціально обдарованої людини. Встановлено, що соціально обдаровані особи мають необхідний морально-етичний, комунікативний, інтелектуальний ресурс для успішного виконання функцій еліти, досягнення високих успіхів у соціономічних сферах діяльності. Акцентовано на необхідності створення системи психолого-педагогічної роботи, спрямованої на виявлення й подальший розвиток соціально обдарованих дітей як майбутньої національної еліти, одним із напрямів якої є створення «соціальних ліфтів».
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховний простір для розвитку соціально обдарованої особистості : регіональний контекст
    (Бар, 2014) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    У статті подано характеристику виховного простору як педагогічного конструкту, представлено думки щодо значення спеціально спроектованого виховного простору для розвитку соціально обдарованої особистості. Розкрито параметри регіонального виховного простору, дотримання яких сприятиме створенню специфічних умов для виховання соціально активних дітей і молоді.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема соціальної обдарованості в контексті філософської теорії еліти
    (Вінниця, 2017) Демченко, О. П.; Демченко, Е. П.; Demchenko, O. P.
    У статті на основі порівняння філософських концепцій елітарного спрямування і поглядів сучасних науковців щодо сутності та структури соціальної обдарованості показано, що характеристики елітарної особистості корелюються з якостями соціально обдарованої людини. Встановлено, що соціально обдаровані особи мають необхідний морально-етичний, комунікативний, інтелектуальний ресурс для успішного виконання функцій еліти, досягнення високих успіхів у соціономічних сферах діяльності. Акцентовано на необхідності створення системи психолого-педагогічної роботи, спрямованої на виявлення й подальший розвиток соціально обдарованих дітей як майбутньої національної еліти, одним із напрямів якої є створення «соціальних ліфтів»