Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Вінницький коледж культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича – головний осередок професійної мистецької освіти міста
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Сідлецька, Т.; Sidletska, T.
    У статті розкрито особливості діяльності Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича як головного осередку професійної мистецької освіти міста. Висвітлено творчі здобутки мистецьких колективів коледжу, відображено культурно-мистецькі проекти навчального закладу, показано мистецьку комунікацію виконавців коледжу з музикантами інших країн.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ритм як основна складова музично-ритмічного виховання
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Вічавська, О.; Годзєва, Н.; Vichavska, O.; Hodzyeva, N.; Вичавская, А.; Годзева, Н.
    У статті досліджено поняття музично-ритмічне виховання, різні методики розвитку відчуття ритму, музичного сприйняття, характеру музики, її темпу, динаміки, форми. Подано рекомендації щодо застосування різноманітних прийомів музично-естетичного розвитку дитини: рухової діяльності, використання музично-ритмічних інструментів на заняттях. Доведено, що зміна видів музичної діяльності, різних завдань на музичних заняттях має сприяти розвитку чуття ритму, ладу на основі константи «ритм», «лад» та глибшому емоційному, цілісному сприйманню настрою, образу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Прикладна творчість як засіб гармонізації особистості
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Ліхіцька, Л.; Likhitska, L.; Лихицкая, Л.; The article is devoted to questions of the psychology of creativity, namely, the influence of applied creativity on the process of harmonization of personality. The emphasis is put on the connection of arts and crafts with the traditions of the people. Consideration is also given to the therapeutic possibilities of applied art and its impact on the development of the child. The main attention is paid to the process of harmonization of the personality in combination with psychological and mental health.
    Стаття присвячена питанням психології творчості, а саме, впливу прикладної творчості на процес гармонізації особистості. Акцент поставлено на зв’язку декоративно-прикладної творчості з традиціями народу. Розглядаються також питання терапевтичних можливостей прикладної творчості та її впливу на розвиток дитини. Головна увага приділена процесу гармонізації особистості в поєднанні з психологічним та психічним здоров’ям.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблемно-символічний підхід до розвитку полікультурної компетентності майбутнього вчителя мистецтва
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Драченко, В. В.; Drachenco, V.
    У статті розглядається проблема розвитку полікультурної компетентності особистості у системі професійної мистецької освіти. У руслі інноваційного підходу полікультурна компетентність презентована як можливість реалізації проблемно-символічного вектору освіти, спрямованого на розвиток особистості, що має забезпечити майбутньому учителю мистецтва здатність та готовність здійснювати професійну та життєву діяльність у полікультурному світі. Це є особистісна якість, що ґрунтується на знаннях, цінностях, нахилах і передбачає досвід використання полікультурної компетенції. Проблемно-символічний підхід до розвитку полікультурної компетентності створює можливість встановлювати зв’язки між знаннями і ситуацією, виявляти процедуру ідентифікації та вирішення проблеми, формує авторську життєву й професійну позицію, особистісне відповідальне ставлення до власної діяльності, предмета діяльності та соціальних норм у сфері, де здійснюється діяльність. Тому художня освіта студентів має розкривати множинність культурних систем людського суспільства, особливості символічного мислення в цих системах. Через розвиток проблемно-символічного мислення як здатності до полікультурної діяльності, полікультурна компетентність створює можливість індивіду синхронізувати історію, час і мислення у просторі власного буття. Вона дозволяє переосмислити отримані знання, встановити «горизонти особистісного часу» в світлі тих проблем, які безпосередньо визначають сенси життя та діяльності самої особистості; формує досвід управління власною культуротворчою діяльністю, спрямованою на вирішення особистісних, суспільно значущих і професійних проблем.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пізнавально-дослідницька діяльність з дітьми раннього дошкільного віку
    (Херсон, 2019) Карук, І.В.; Карук, И.В.; Karuk, I.V.
    У статті висвітлюється важлива проблема розвитку пізнавально-дослідницької діяльності з дітьми раннього дошкільного віку. Автор акцентує увагу на завданнях пізнавально-дослідницької діяльності. Описано дитяче експериментування, як засіб розвитку пізнавально-дослідницької діяльності з дітьми. Визначено уявлення, які мають сформуватись у дошкільників 2-3 років під час експериментування. Описано переваги застосування з дітьми експериментальної діяльності в закладах дошкільної освіти
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток пізнавальних інтересів у дітей дошкільного віку в процесі експериментальної діяльності
    (Херсон, 2018) Карук, І.В.; Карук, И.В.; Karuk, I.V.
    У статті висвітлюється важлива проблема розвитку пізнавальних інтересів у дітей дошкільного віку в процесі експериментальної діяльності. Автор акцентує увагу на взаємозв’язку пізнавального інтересу та експериментальної діяльності дошкільників. Наведено аналіз поглядів науковців, щодо експериментальної діяльності дошкільників та розвитку пізнавального інтересу. Описано етапи, структурні компоненти експериментальної діяльності. Визначено переваги застосування з дітьми експериментальної діяльності в дошкільних навчальних закладах