Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 17
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих здібностей молодших школярів на уроках трудового навчання
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2021) Ярмошкіна, М.
    Таким чином, можна сказати, що для сучасного суспільства, у якому необхідно адаптуватись до навколишніх умов, навчитись пізнавати світ, потрібно мати розвинені творчі здібності. Для цього необхідно, щоб у початковій школі були оптимальне середовище. Уроки трудового навчання є одною із основних ланок для розвитку даних здібностей. В таких умовах творча особистість молодшого школяра буде комплексно сформована.
  • Thumbnail Image
    Item
    Трудове навчання як засіб всебічного розвитку особистості
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю, 2021) Гуменюк, А.
    Для того, щоб впливати на розумовий розвиток школярів, на уроках трудового навчання слід тісно поєднувати наукові та технічні знання, що формуються під час ознайомлення з сучасним виробництвом, з просторовим мисленням. Це створює передумови для розумового розвитку школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ідеї трудового навчання та виховання у світовій педагогіці
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2021) Власюк, А.
    Результат праці, що має суспільно цінний, вільний і усвідомлений характер, можливість реалізації творчого початку і самостійності - продукти розвиваючого потенціалу праці. Вироблення ціннісного ставлення до предмета праці посилює і поглиблює екологічне, моральне виховання учнів, і є умовою для удосконалення естетичної культури особистості, що, безумовно, сприяє гармонійному розвитку творчої особистості. Ідея трудового виховання не нова. Ще в працях таких класиків, як Я.Коменський, Й.Песталоцці, Л.Толстой, А.Макаренко та ін. приділялась значна увага проблемі трудового виховання і його засадничій ролі в успішному становленні особистості. Проблема трудового виховання, маючи ґрунтовний теоретичний фундамент і багаті традиції практичної реалізації, мала неоднакове значення протягом всієї історії. В сучасних умовах соціокультурної трансформації суспільства, суттєвих змін соціальних відносин, визнається гостра необхідність звернення до педагогіки трудового виховання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гра як засіб розвитку творчої індивідуальності учнів
    (2020) Старовойт, Л. В.; Starovoit, L. V.
    Стаття присвячена актуальній проблемі творчого розвитку молодших школярів на уроках трудового навчання. Розкрито зміст та особливості творчого підходу до уроків трудового навчання у початковій школі. Визначено місце і роль дидактичної гри на уроках трудового навчання у початковій школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль уроків трудового навчання в інформаційно-технологічній підготовці учнів початкових класів
    (Вінниця: ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Дубенкова, Я.; Dubenkova, Ya.
    У статті розкрито роль уроків трудового навчання в інформаційно-технологічній підготовці молодших школярів. Впровадження засобів інформаційних технологій на уроках трудового навчання вимагає звернення до основних структурних компонентів освітнього процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови розвитку пізнавальної активності молодших школярів у процесі трудового навчання
    (Вінниця: ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Гульчак, А.; Hulchak, A.
    У статті проаналізовано результати науково-дослідної роботи вчених у галузі педагогіки, дидактики, методики викладання трудового навчання, психології дитячої художньої творчості. На основі наукових досліджень виокремлено та обґрунтовано педагогічні умови розвитку пізнавальної активності молодших школярів у процесі трудового навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Про необхідність підготовки майбутніх учителів технологій до організації дизайнерської діяльності учнів
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Бабчук, Ю.; Babchuk, Y.
    У статті обґрунтовано необхідність підготовки майбутніх учителів трудового навчання до організації дизайнерської діяльності учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Визначено педагогічні умови формування готовності майбутніх учителів технологій до організації дизайнерської діяльності учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Активізація пізнавальної самостійності молодших школярів в процесі трудового навчання
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2019-10-10) Сточко, І.; Stochko, I.; Старовойт, Л.В; Starovoit, L.V.
    Основою підвищення ефективності трудового навчання молодших школярів на уроках праці є педагогічна концепція про різносторонній розвиток учнів та особистісно-орієнтоване навчання, де трудова діяльність, залучення учнів до активних форм цієї діяльності, урізноманітнення та диференціація форм проведення уроку праці та засобів навчально-дослідницької діяльності школярів. Активізація праці учнів на уроках трудового навчання можлива, коли кожен з них найповніше виконуватиме ту чи іншу роботу, проводитиме спостереження і досліди; включатиметься в ігрові ситуації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль трудового навчання у формуванні культури праці молодших школярів
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2019-10-10) Короленко, В.; Korolenko, V.
    На сучасному етапі формування культури праці є важливим процес, адже дітей, потрібно привчати до праці з малку. Сьогодні ні в кого не викликає сумніву той факт, що одним з найважливіших засобів гармонійного розвитку особистості є праця. У ній людина віддзеркалює свою духовну сутність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості розвитку художньо-образного мислення молодших школярів у процесі трудового навчання
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Голобородько, А. О.
    Мета статті – розкрити особливості розвитку художньо-образного мислення молодших школярів у процесі трудового навчання. Розвиток художньо-образного мислення молодших школярів у процесі трудового навчання неможливий без певного розвитку уяви, здатності до фантазії. Творчій уяві властива новизна, оригінальність образів, рішень, вона тісно пов’язана з самостійністю мислення, що передбачає сформованість системи інтелектуальних прийомів. Процес художньо-творчої діяльності, є найвищим виявом пізнавальної самостійності, який можливий за умов взаємодії здобутих знань, умінь і певного досвіду творчої діяльності, а також позитивних мотивів пізнання.