Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 18
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання розвивальної гри в творчому розвитку дітей дошкільного віку
    (Київ: УДУ імені Михайла Драгоманова, 2023) Топчій, А.; Тодосієнко, Н. Л
    У статті розкрито механізм використання ігрового підходу до взаємодії педагога й дітей середнього дошкільного віку, висвітлено зміст педагогічного потенціалу та теоретичних аспектів реалізації творчого розвитку дітей дошкільного віку та перспективності використання рольових ігор в закладах дошкільної освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гра як засіб екологічної освіти дітей: європейські практики
    (Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023) Карук, Інна; Коваль, Софія
    Стаття присвячена однією із актуальних проблем сучасної дошкільної освіти ‒ забезпечення цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок. Позитивного результату можна досягнути шляхом впровадження європейського досвіду в систему освіти України. Саме гра сприяє розвитку дослідницької активності дошкільників, екологічної свідомості та створює ефективні умови для формування сенсорно-пізнавальної та природничо-екологічної компетенції дошкільників, що є найважливішим завданням сучасної освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання гри як засобу розвитку творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку: дипломна робота
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2022) Петришина, Тетяна Юріївна; Петришина, Т.Ю.; Petryshyna, T. Y.
    У дипломній роботі теоретично й експериментально досліджено проблему використання гри як засобу розвитку творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку. Здійснено конкретизацію понять «гра» та «творчі здібності дітей старшого дошкільного віку» як одних із засадних компонентів організаційно-педагогічного процесу в структурі навчання і виховання дітей старшого дошкільного віку. Розроблено критерії, показники та рівні розвитку творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку. Обґрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови, що забезпечують підвищення ефективності розвитку творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку засобами гри. Презентовано методику реалізації ефективності педагогічних умов, яка дала змогу відстежити процес формування цього утворення в динаміці за такими етапами: підготовчий, розвивальний, діяльнісний, творчий. Доведено, що впровадження методики реалізації педагогічних умов розвитку творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку сприяє позитивним змінам у рівнях сформованості естетичного сприймання у молодших школярів. З’ясовано педагогічний потенціал гри як наукової категорії; проаналізовано сучасний стан сформованості досліджуваної якості – розвитку творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку та визначено роль ігрової діяльності як чинника формування особистості дитини дошкільного віку, а також окреслено її основну роль використання гри як засобу розвитку творчих здібностей у реалізації реформування освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток лідерських якостей дітей старшого дошкільного віку засобами творчих ігор
    (ВДПУ, 2021) Баранюк, М.П.; Baranyuk, M.P.
    Дипломне дослідження присвячена актуальній темі дошкільної освіти з розвитку в дітей лідерських якостей. Обґрунтовано, що старший дошкільний вік є сприятливим для розвитку соціальної сфери, набуття соціально ціннісних моделей взаємодії співпраці з дорослими й однолітками, формування «м’яких навичок», розвитку лідерських якостей. Зроблено аналіз базових термінів («лідер», «лідерство», «лідерські якості»), які тісно взаємопов’язані між собою як наукові дефініції та переплітаються як процеси. Представлено результати констатувального етапу дослідження, опрацювання результатів якого дало змогу визначити рівні розвитку лідерських якостей дітей дошкільного віку. Описані різні види ігор, включення дітей в які, сприятиме розвитку лідерських якостей дітей дошкільного віку
  • Thumbnail Image
    Item
    Гра як засіб розвитку творчої індивідуальності учнів
    (2020) Старовойт, Л. В.; Starovoit, L. V.
    Стаття присвячена актуальній проблемі творчого розвитку молодших школярів на уроках трудового навчання. Розкрито зміст та особливості творчого підходу до уроків трудового навчання у початковій школі. Визначено місце і роль дидактичної гри на уроках трудового навчання у початковій школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гра як вияв творчості школярів початкових класів
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Філіппович, А.; Filippovich, A.
    На основі вивчення праць у галузі педагогіки й психології автор статті дає визначення творчості, розкриває психологічні особливості дитячої творчості на початковому етапі навчання, визначає чинники, що стимулюють її розвиток, розкриває особливості гри як типового прояву дитячої творчості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Художньо-естетичний розвиток молодших школярів засобами театрального мистецтв
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Москалюк, А.; Moskaliuk, A.; Андрійців, О.; Andriyciw, O.
    У статті розкрито концептуальні засади викладання предметів художньо-естетичного циклу та їх вплив на емоційно-естетичний розвиток молодших школярів. Проаналізовано вплив театрального мистецтва на формування особистості молодшого школяра.
  • Thumbnail Image
    Item
    Цілі і задачі театральної педагогіки для дітей
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Монзолевська, В.; Monzolevskaya, V.; Монзолевський, Р.
    У статті розкрита важлива роль театрального мистецтва для школярів молодшого шкільного віку та описані задачі, які театральна педагогіка ставить перед собою у роботі. Проаналізовано вплив театрального мистецтва на розвиток творчих здібностей дітей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих здібностей молодших школярів як педагогічна проблема
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Перевертень, А.; Pereverten, A.
    Сьогодні, в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України – постала проблема радикальної перебудови у сфері освіти та виховання, мета якої – формувати конкурентно-здібну, творчу особистість, яка спроможна до самовизначення, до самореалізації та самовдосконалення. У статті розглянуто поняття розвиток творчих здібностей молодших школярів, головні завдання освіти на сучасному етапі та проблеми формування творчої особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалізація педагогічного потенціалу театру ляльок у вихованні молодших дошкільників
    (Вінниця:ВДПУ, 2018) Федорук, Надія; Fedoruk, N.
    В дипломній роботі досліджується проблема реалізації педагогічного потенціалу театру ляльок у вихованні молодших дошкільників. Проаналізовано історичні, психолого-педагогічні та методичні аспекти проблеми. Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури і додатків. У першому розділі виявлено, що театр ляльок має витоки з стародавніх часів, але з кожною історичною епохою набував нових рис та поповнювався новими видами. З’ясована поліфункціональна природа ляльки, яка є першим оберегом дитини та стає своєрідним інструментом пізнання світу через гру та дійство. Мистецтво театру ляльок близьке і зрозуміле дітям перш за все тому, що в основі його лежить гра – улюблений вид діяльності малюків. «Гра – це величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається цілющий потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра – це іскра, яка запалює вогник допитливості і цікавості» (С. Сухомлинський) За результатами констатувального експерименту встановлено, що в сьогодні в освітньому процесі дошкільного закладу тільки 10% вихователів постійно (60% респондентів епізодично) використовують у роботі з дітьми театралізовані ігри з ляльками. Відповідно перевага низького (20,25%) та достатнього 40,75%) рівнів спеціальних ігрових умінь свідчать про необхідність удосконалення процесу виховання малят засобами театру ляльок шляхом створення належних педагогічних умов та використання у роботі сучасних театральних технологій навчання. У другому розділі дослідження «Шляхи реалізації педагогічного потенціалу театру ляльок у вихованні дошкільників» розкрито принципи, обґрунтовано та перевірено ефективність педагогічні умови реалізації педагогічного потенціалу театру ляльок у вихованні молодших дошкільників. Доведено, що театрально-ігрові технології – це одна з унікальних форм навчання та виховання дошкільників, яка дозволяє зробити навчання та виховання дошкільників цікавим і захоплюючим. Включення елементів театру ляльок до навчених занять з молодшими дошкільниками сприятиме формуванню життєво-пізнавальної компетентності та творчій самореалізації кожної дитини. Залучення малят до ігор з театральними ляльками дозволяє дітлахам спробувати себе у різних ролях (слухач, виконавець, співак, актор, творець, актор-ляльковод, глядач, тощо). Проведене дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Подальшого вивчення та наукового обґрунтування потребує розробка методичних засад виховання дошкільників засобами театру ляльок, а також забезпечення наступності змісту виховання молодших, середній та старших дошкільників засобами інноваційних театральних технологій.