Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Формування готовності майбутніх учителів до природоохоронної роботи в початковій школі: методичні рекомендації.
    (Вінниця: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2021) Стахова, І.А.; Стахова, И.А.; Stakhova, І.А.; Грошовенко, О.П.; Groshovenko, О.Р.
    Методичні рекомендації спрямовані на формування готовності майбутніх учителів до природоохоронної роботи у початковій школі. Вони дозволяють комплексно підійти до освітнього процесу студентів, сприяють засвоєнню ними ґрунтовних знань з природничих наук, формуванню необхідних умінь та навичок, дозволяють розширити панорамність еколого-природничого світогляду, виховати бережливе ставлення до природи шляхом її емпатійного, естетичного, когнітивного сприймання, сформувати екологічну та природничо-наукову компетентності. Методичні рекомендації призначені для викладачів закладів вищої освіти, студентів педагогічних спеціальностей, зокрема спеціальності 013 Початкова освіта, учителів початкової школи, асистентів педагогів тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Театр природи як засіб формування soft skills в учнів початкових класів
    (Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Педагогіка і психологія., 2020) Казьмірчук, Н.С.; Казьмирчук, Н.С.; Kazmirchuk, N.S.; Жовнич, О.В.; Жовнич, А.В.; Zhovnych, O.V.; Cтахова, І.А.; Стахова, И.А.; Stakhova, І.А.
    У статті проведений дефінітивний аналіз поняття «soft skills» та виокремлено основні такі як: емоційний інтелект, креативність, управління інформацією, презентація себе та раціональне використання часу. Нами обґрунтовано необхідність розвитку soft skills для особистості ще із молодшого шкільного віку. Нами було проведено діагностичне дослідження з метою виявлення стану розвитку soft skills молодших школярів на базі учнів 3-А класу ЗОШ №8 м.Вінниці. Результати констатувального етапу дослідження засвідчили, що у молодших школярів переважає низький рівень розвитку soft skills. У ході формувального експерименту нами, разом із третьокласниками, була організовано театралізоване дійство на тему «Весна-красна». Учні активно готувалися до вистави: самостійно писали сценарій; підбирали музичний супровід; виготовляли декорації, костюми та сценічний реквізит; відповідали за кількість і якість репетицій. Після театралізованого дійства було проведено контрольний експеримент, результати якого дають нам право стверджувати, що театралізована діяльність, зокрема, театр природи, сприяють розвитку soft skills молодших школярів, що проявляються у навичках слухати і чути один одного, співпрацювати, шукати необхідну інформацію та нести відповідальність за її достовірність, презентувати свою роботу, творчо підходити до вирішення поставлених завдань, раціонально використовувати власний час та інші.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості становлення цілісної картини світу в дітей шестирічного віку
    (Херсон, 2019) Стахова, І. А.; Стахова, И. А.; Stakhova, І.А.
    Проблема формування цілісної картини світу шестирічних першокласників є досить гострою на сучасному етапі розвитку освіти, особливо це пов’язано із реалізацією ідей Нової української школи. У статті запропонована дефінітивна характеристика поняття «картина світу», визначено її суть як сукупність узагальнених уявлень особистості про себе, суспільство, світ загалом та своє місце і призначення у ньому. Шестирічний вік найбільш сенситивний період для розвитку пізнавальних процесів особистості, пізнання оточуючого середовища, розвитку світогляду та становлення картини світу. У статті нами розкрито методологічні засади формування цілісної картини світу та наведено методичні рекомендації для педагогів