Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування в учнів початкової школи мотивації до художньо-творчої діяльності
    (Харків : Східноукраїнська організація «Центр педагогічних досліджень», 2016) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, T. D.
    В статті мова йде про формування мотивації до художньо-творчої діяльності у школярів початкової школи Педагогічними умовами мотиваційної підготовки до літературно–творчої діяльності є створення ситуацій естетичного переживання. Для стимулювання естетичних переживань ми використовували такі прийоми: звернення до високохудожніх зразків літератури, формування досвіду, переживання почуття краси, співпереживання з героями твору шляхом “вживання” в ці образи, спілкування з природою, предметне унаочнення художньої деталі твору та використання засобів інших видів мистецтва. Усе це, на нашу думку, створює максимально сприятливі умови для розвитку мотивації до художньо-творчої діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування поетичних здібностей молодших школярів засобами мовних дисциплін
    (Вінниця : Нілан – ЛТД, 2013) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, T. D.
    Освітня та педагогічна значущість розвитку поетичної творчості визначається не тільки метою – формувати уміння писати вірші, але й можливістю використовувати ці вміння у нестандартних ситуаціях, а також розвитку пізнавальних здібностей і творчого мислення школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    В. О. Сухомлинський про розвиток словесної творчості молодших школярів
    (Вінниця : Ландо ЛТД, 2013) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, T. D.
    Проблема розвитку словесної творчості школярів посідає одне з чільних місць у педагогічній спадщині В.Сухомлинського. Сьогодні важливо не загубити позитивного досвіду, напрацьованого видатним педагогом щодо цього надзвичайно актуального завдання сучасної української школи ХХІ століття.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зарубіжний досвід художньо-творчого розвитку дітей у контексті естетизації освітнього середовища початкової школи
    (Вінниця : Нілан – ЛТД, 2015) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, T. D.
    Інтеграція України до європейського простору вимагає вивчення світового досвіду, який, безперечно, може збагатити вітчизняну педагогічну теорію і практику. Відзначимо, що досвід естетизації освітнього середовища, організації активної художньо-творчої діяльності учнів заслуговують на подальше вивчення та впровадження в педагогічну практику української освітньої системи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні підходи до естетизації освітнього середовища початкової школи
    (Вінниця : Нілан – ЛТД, 2014) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, T. D.
    Естетизація освітнього середовища початкової школи реалізується за допомогою засобів естетичного впливу, до яких відносять духовну та матеріальну реальність, різноманітні предмети та явища, що здатні викликати відповідну інтелектуальну, емоційну та врешті естетичну реакцію.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема художньо-творчого розвитку учнів початкової школи в контексті діалогу традиційних підходів та педагогічної інноватики
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, T. D.
    У статті висвітлюється важлива проблема розвитку художньо-творчих здібностей учнів початкової школи в контексті традиційних підходів та освітньої інноватики. Автор акцентує увагу на сенситивності молодшого шкільного віку щодо творчого розвитку дітей, для яких творча діяльність стає природною і необхідною формою пізнання матеріально-предметного світу, виявляє резерви особистості, нові шляхи власного удосконалення. Наведено аналіз поглядів дослідників щодо необхідності збагачення особистості дитини цінними духовно-художніми враженнями, емоційністю сприйняття навколишнього світу, розвитком її здібностей, творчою самореалізацією. Простежено особливості світових технологій мистецької освіти та визначено їх спрямованість на стимулювання художньо-творчого потенціалу особистості, виховання потреби й здатності дітей до самореалізації та духовного самовдосконалення. Виявлено, що метою технологій художньо-творчого розвитку є формування особистісно-ціннісного ставлення дітей до мистецтва та дійсності, їх світоглядних уявлень, розвиток загальних та спеціальних здібностей особистості, художньо-образного мислення. Фундаментальною основою технологій художньо-творчого розвитку дітей є розвиток емоційно- чуттєвої сфери дітей, мистецька освіта школярів, інтегрований підхід до проведення занять, пізнавальна соціально-культурна діяльність, надання естетичних якостей предметному простору школи. Досвід організації художньо-творчого розвитку дітей заслуговує на подальше вивчення та впровадження у практику системи освіти.