Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні особливості формування у молодших школярів здатності до художньо-творчої діяльності
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2017) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Syvash, T. D.
    У статті автор акцентує увагу на сензитивності молодшого шкільного віку до творчості, окреслено поняття «здатність», «художньо-творча діяльність», описано психолого-педагогічні особливості формування здатності до художньо-творчої діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості художньо-творчого розвитку учнів початкової школи
    (Івано-Франківськ, 2017) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Syvash, T. D.
    У статті висвітлюється важлива проблема розвитку художньо-творчих здібностей учнів початкової школи в аспекті освітньої інноватики. Автор акцентує увагу на сенситивності молодшого шкільного віку щодо творчого розвитку дітей, для яких творча діяльність стає природною і необхідною формою пізнання матеріально-предметного світу, виявляє резерви особистості, нові шляхи власного удосконалення. Наведено аналіз поглядів дослідників щодо розвитку здібностей дітей, творчої самореалізації. Простежено особливості світових технологій мистецької освіти та визначено їх спрямованість на стимулювання художньо-творчого потенціалу особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метод проектів як інноваційна технологія розвитку креативних здібностей молодших школярів
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2013) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, T. D.
    У статті описано теоретичний аспект використання проектної технології у розвитку творчих здібностей учнів початкової школи, а також презентована практична реалізація дослідницько-пошукового проекту у процесі роботи з молодшими школярами на уроках літературного читання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема художньо-творчого розвитку учнів початкової школи в контексті діалогу традиційних підходів та педагогічної інноватики
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Сіваш, Т. Д.; Сиваш, Т. Д.; Sivash, T. D.
    У статті висвітлюється важлива проблема розвитку художньо-творчих здібностей учнів початкової школи в контексті традиційних підходів та освітньої інноватики. Автор акцентує увагу на сенситивності молодшого шкільного віку щодо творчого розвитку дітей, для яких творча діяльність стає природною і необхідною формою пізнання матеріально-предметного світу, виявляє резерви особистості, нові шляхи власного удосконалення. Наведено аналіз поглядів дослідників щодо необхідності збагачення особистості дитини цінними духовно-художніми враженнями, емоційністю сприйняття навколишнього світу, розвитком її здібностей, творчою самореалізацією. Простежено особливості світових технологій мистецької освіти та визначено їх спрямованість на стимулювання художньо-творчого потенціалу особистості, виховання потреби й здатності дітей до самореалізації та духовного самовдосконалення. Виявлено, що метою технологій художньо-творчого розвитку є формування особистісно-ціннісного ставлення дітей до мистецтва та дійсності, їх світоглядних уявлень, розвиток загальних та спеціальних здібностей особистості, художньо-образного мислення. Фундаментальною основою технологій художньо-творчого розвитку дітей є розвиток емоційно- чуттєвої сфери дітей, мистецька освіта школярів, інтегрований підхід до проведення занять, пізнавальна соціально-культурна діяльність, надання естетичних якостей предметному простору школи. Досвід організації художньо-творчого розвитку дітей заслуговує на подальше вивчення та впровадження у практику системи освіти.