Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Item
    Екологічне виховання дітей: європейський підхід : навчальний посібник
    (Вінниця : ВДПУ) Карук, І. В.; Стахова, І. А.; Казьмірчук, Н. С.
    З огляду на євроінтеграційну політику нашої держави, актуальним постає питання природоохоронної діяльності у всіх сферах життєдіяльності людини. У посібнику теоретично обґрунтовано особливості екологічного виховання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, представлено методичні розробки завдань, ігор, квестів, проєктів, які використовуються у освітньому процесі дітей. Закцентовано увагу на екологічному вихованню дітей, що здійснюється в контексті реалізації проекту Erasmus+ Jean Monnet Module “Ecological education of preschool and primary school children: a European approach” Project: 101085524 — EcoEdEU — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
  • Item
    Екологічна освіта та виховання дошкільників як пріоритетний напрям розвитку культури європейського суспільства
    (2023) Карук, І. В.
    Стаття присвячена одній із актуальних проблем сучасної освіти – екологічне виховання дітей дошкільного віку. Саме в цей період закладаються основи екологічної свідомості, екологічної культури, що впливають на поведінку та діяльність людини у природі. Необхідність екологічного виховання зумовлена наявністю світової екологічної кризи, причина якої криється у практичній діяльності людини. Проблема організації навчання дітей дошкільного віку в закладах дошкільної освіти в країнах Європи, спрямована на розвиток вмінь і навичок природоохоронного спрямування. Педагоги ці завдання вирішують в процесі цілеспрямованого розвитку мислення дитини та формування екологічної свідомості в них. Основою екологічної свідомості є розуміння зв’язків і відносин, що існують у природі, і ролі людини в них та вміння розуміти й любити природне довкілля. Стаття порушує питання екологічної освіти та виховання дошкільників як пріоритетного напряму розвитку культури європейського суспільства. На основі вивчення європейського досвіду встановлено, що традиційні форми, методи та прийоми роботи з дітьми під ознайомлення їх з природним довкіллям є малоефективними. Педагогам варто застосовувати активні форми пізнання навколишнього світу. Метою статті є дослідження європейського досвіду щодо формування екологічної культури в дітей та його впровадження в закладах дошкільної освіти України. Також у статті описано проєкт Project: 101085524 – EcoEdEU – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Ecological education of preschool and primary school children: a European approach», мета якого опанування студентами теоретико-методичних основи організації процесу екологічного виховання дошкільників та молодших школярів на основі Європейського досвіду. Впровадження європейського досвіду в закладах дошкільної освіти, щодо формування екологічної культури позитивно впливатиме на розвиток дитини як особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Траєкторія розвитку дітей з особливими потребами в педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Карук, І. В.; Карук, И. В.; Karuk, I. V.
    У статті розкривається суть поняття «інклюзивна освіта» як рівні можливості навчання для особливих дітей. Акцентується увага на педагогічній спадщині В .О. Сухомлинського, де окреслюється розвиток теорії і практики виховання й навчання дітей з особливими потребами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання у дітей почуття власної гідності як проекції морально-гуманістичних цінностей
    (Вінниця, 2018) Голюк, О. А.; Holiuk, O. A.; Гайдукевич, Анна; Haidukevych, A.; Пахальчук, Н. А.; Pakhalchuk, N. A.; Карук, І. В.; Karuk, І. V.; Колеснік, К. А.; Колесник, К. А.; Kolesnik, K. A.
    Значення людської особи є важливим фактором демократичних перетворень у суспільстві. Стаття присвячена питанням виховання самооцінки дітей. Автори підкреслюють важливу роль вчителя в цьому процесі. Модернізація сучасної освіти пропонує нові вимоги до професійної освітньої діяльності. Дослідники розрізняють компоненти поняття «гідність». Теоретичний аналіз проблеми призвів до висновку, що гідність пов'язана з почуттям самооцінки. У статті висвітлено умови ефективного формування самооцінки: формування почуття честі, позитивне ставлення до себе, готовність вчителя до гармонійного розвитку особистості дитини, організація взаємодії педагога з дітьми , створення сприятливих умов для розвитку особистісних здібностей тощо. Автори представляють варіанти вправ у системі гімнастики Ботмера.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основи природознавства з методикою
    (Вінниця, 2018) Присяжнюк, Л. А.; Prysiazhniuk, L. A; Карук, І. В.; Карук, И. В.; Karuk, I. V.; Стахова, І. А.; Stakhova, I. A.
    Навчальне видання «Основи природознавства з методикою : практикум» є складовою навчально-методичного комплексу дисципліни «Основи природознавства з методикою» (спеціальність Дошкільна освіта) і спрямований на формування методичної грамотності майбутнього вихователя закладу дошкільної освіти, розпочинаючи із засвоєння ним теоретичних знань природознавчого характеру і завершуючи набуттям досвіду конструювання й організації освітнього процесу щодо ознайомлення дошкільників з природою. Він вміщує розробки практичних та лабораторних занять, рекомендації до виконання практичних завдань, рекомендовану для опрацювання літературу, список природознавчої літератури для дітей, діагностичний пакет для моніторингу рівня засвоєння студентами змісту дисципліни. У додатках подано зразки виконання різних видів практико-орієнтованих завдань. Практикум призначено для студентів ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності 012 Дошкільна освіта галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дидактика початкової освіти
    (Вінниця : Документ Принт, 2017) Кіт, Г. Г.; Кит, Г. Г.; Kit, G.G.; Петрович, О. Б.; Petrovich, O. B.; Карук, І. В.; Карук, И. В.; Karuk, I. V.
    У навчально-методичному посібнику для студентів спеціальності “Початкова освіта” розроблено плани практичних і лабораторних занять, практичні завдання для студентів, списки літератури до окремих тем і предмету в цілому, тести, тематику індивідуальних науково-дослідних завдань, екзаменаційні питання, змістовні додатки (зразки творчих робіт, інструктивно-методичні матеріали щодо організації навчального процесу в школі І ступеня тощо).
  • Thumbnail Image
    Item
    Наступність у використанні проблемного методу навчання як один із засобів активізації пізнавального інтересу дошкільників та молодших школярів
    (Запоріжжя : Класичний приватний університет, 2017-02) Карук, І. В.; Карук, И. В.; Karuk, I. V.
    Наступність у використанні проблемного методу навчання дошкільників та молодших школярів дає змогу цілеспрямовано розвивати не тільки репродуктивне мислення, але й продуктивне. Саме здатність дитини до знаходження невідомого у відомому, незвичайному у звичайному, до постановки запитань, які фіксують невідоме, виступає як етап народження проблеми, з якого починається розгортання мислительного пошуку, а значить – виникає пізнавальний інтерес.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційні технології навчання як один із засобів стимулювання пізнавального інтересу учнів початкових класів
    (Львів : ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2016) Карук, І. В.; Карук, И. В.; Karuk, I. V.
    Завдяки застосуванню елементів інформаційної культури у початковій школі маленьким учням цікаво і весело вчитися, і це є велінням часу. Комп’ютер стає їх другом і помічником у багатьох корисних справах. Комп’ютер не може замінити вчителя, більш того, він стає ефективним засобом навчання лише тоді, коли вчитель вміло керує взаємодією учня з ним. Удало підібрані комп’ютерні програми, як правило, забезпечують розвиток творчих здібностей дітей, їх інтересів, вмінь і навичок, є потужними джерелами розвитку пізнавальної активності та інтелектуальних почуттів дитини, пізнавального інтересу до навчального предмету.