Кафедра педагогіки і освітнього менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/e4485521-7196-4e71-9a89-de26bb11985c

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 23
  • Thumbnail Image
    Item
    Особистісна зрілість як психолого-педагогічне поняття
    (Вінниця : Едельвейс і К, 2007) Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    У статті розглядаються різні підходи до трактування поняття особистісна зрілість. Незважаючи на певні відмінності, більшість дослідників пов’язує феномен особистісної зрілості з такою комплексною характеристикою особистості, як суб’єктність, що проявляється в здатності до самовизначення, самодетермінації, саморегуляції та самовдосконалення. Виокремлено низку біполярних параметрів, які характеризують рівень зрілості або, відповідно, незрілості особистості: 1) проактивність – реактивність; 2) рефлексивність – нерефлексивність; 3) спонтанність, автентичність – закритість психологічний захист; 4) реалістичність сприйняття себе і оточення – спотворене сприйняття дійсності; 5) внутрішній локус контролю – зовнішній локус контролю; 6) толерантність – інтолерантність; 7) позитивна Я-концепція – негативна Я-концепція; 8) креативність – репродуктивність; 9) наявність власної життєвої філософії, самостійно вироблених принципів – аморфне уявлення про власні пріоритети, пасивне сприйняття ззовні нав’язаних принципів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні засади виховної роботи з важковиховуваними підлітками
    (Вінниця : Віноблдрукарня, 2001) Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    Розглядаються психологічні особливості важковиховуваних підлітків, типи і причини важковиховуваності. Розкрито етапи й особливості корекційної роботи з важковиховуваними підлітками.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особистісна зрілість педагога як фактор гуманізації виховання
    (Вінниця : Планер, 2009) Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    У статті розглядається значення особистісної зрілості вчителя як фактору гуманізації педагогічних відносин. На основі узагальнення різних підходів виділені показники особистісної зрілості педагога: проактивність, рефлексивність, автентичність, реалістичність сприйняття, внутрішній локус контролю, толерантність, позитивна Я-концепція, креативність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ціннісні орієнтації в структурі особистісних чинників педагогічного спілкування
    (Вінниця : Планер, 2009) Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    З позицій особистісного підходу розглядається проблема ціннісної детермінації стильових особливостей педагогічного спілкування. За допомогою проективної методики виділено й проаналізовано чотири типи ціннісних орієнтацій у сфері педагогічної взаємодії. Визначено психологічні механізми ціннісної регуляції педагогічного спілкування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання відеоситуацій у процесі вивчення педагогіки
    (Вінниця, 2004) Каплінский, В. В.; Каплинский, В. В.; Kаplinskiy, V. V.
    У статті запропоновано авторську інноваційну методику використання відеоситуацій в процесі викладання педагогічних дисциплін з відгуками студентів про її результативність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалізація виховного потенціалу змісту педагогічних дисциплін
    (Вінниця, 2004) Каплінский, В. В.; Каплинский, В. В.; Kаplinskiy, V. V.
    У статті загострюється увага на умовах, за яких зміст педагогічних дисциплін впливає на свідомість та почуття студентів і забезпечує продуктивну післядію. Наводяться відзиви студентів, які засвідчують ефективність пропонованої методики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Післядія як показник ефективності навчально-виховного процесу
    (Вінниця, 2009) Каплінский, В. В.; Каплинский, В. В.; Kаplinskiy, V. V.
    У статті загострюється увага на тих умовах, за яких зміст педагогічних дисциплін переходить у внутрішній план особистості студента, «проростає» в його свідомість і забезпечує продуктивну післядію. Подається сценарій інноваційного творчого проекту в цьому контексті. Багаточисленні відзиви студентів засвідчують ефективність пропонованого підходу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Натяк як прийом підсилення методів виховання
    (Вінниця : ВДПУ, 2005) Каплінський, В. В.; Каплінський, В. В.; Kаplinskiy, V. V.
    В статті йдеться про натяк як ефективний прийом прихованого впливу, спрямований на гальмування негативної поведінки, та його післядію (відзиви студентів). Розкривається на конкретних прикладах його потенціл як підсилювача ефективності методів виховання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Критерії відбору педагогічних ситуацій для лабораторних та практичних занять з дисциплін педагогічного циклу
    (Вінниця, 2001) Каплінский, В. В.; Каплинский, В. В.; Kаplinskiy, V. V.
    В статті виокремлено та охарактеризовано критерії відбору педагогічних ситуацій, спрямованих на реалізацію їх пізнавально-виховного потенціалу на заняттях з педагогічних дисциплін: емоційна насиченість, проблемність, особистісна значущість, нетрадиційність і новизна.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні концепції формування навчальної мотивації
    (Вінниця, 2004) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    Проаналізовано основні психологічні підходи до формування мотивації навчальної діяльності: теорія учбової діяльності, теорія проблемного навчання, концепція спільної продуктивної учбової діяльності, контекстний підхід до навчання, концепція мотивації досягнення, теорія самодетермінації та внутрішньої мотивації