Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 17
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціокультурна діяльність представників польської культури на Вінниччині: історичний вимір
    (Вінниця, 2023) Москвічова, Юлія
    У статті досліджено розвиток культури й освіти на теренах Вінниччини протягом XVII - XIX ст. Розглянуто специфіку міжкультурної комунікації в регіоні та особливості україно-польських культурно-освітніх взаємовпливів. З’ясовано важливу роль представників польської нації у поглибленні зв’язків української культури із західноєвропейською, що в свою чергу сприяло подоланню провінційності культурних процесів. Виокремлено основні напрями діяльності польських організацій в період незалежності України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мистецтво та освіта в контексті національних традицій та сучасних трансформацій
    (Вінниця: ВДПУ, 2023, 2023) Василевська-Скупа, Людмила Павлівна; Vasylevska-Skupa, L.P.; Белінська, Тетяна Володимирівна; Belinska, T.V.; Білозерська, Ганна Олегівна; Bilozerska, A.O.; Добровольська, Руфіна Олегівна; Dobrovolska, R. O.; Кравцова, Наталія Євгеніївна; Kravtsova, N. Е.; Кушнір, Катерина Володимирівна; Kushnir, K. V.; Онофрійчук, Людмила Миколаївна; Onofriychuk, L. M.; Остапчук, Лідія Оверківна; Ostapchuk, L. O.; Сідорова, Ірина Сергіївна; Sidorova, I. S.; Сізова, Нінель Степанівна; Sizova, N.S.; Швець, Ірина Борисівна; Shvets, I.B.
    До збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції включено наукові статті здобувачів вищої освіти та молодих учених, у яких відображено результати актуальних досліджень мистецької освіти та виховання в контексті національних традицій та сучасних трансформацій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Штучний інтелект у творчому процесі: згенеровані візуальні матеріали - можливості та межі
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Кушнір, О.І.
    Стаття розглядає вплив штучного інтелекту (ШІ) на творчий процес у створенні візуальних матеріалів, зосереджуючись на його застосуванні в навчальному процесі. Вона вивчає різноманітні можливості використання ШІ для створення інтерактивних, персоналізованих та стимулюючих візуальних навчальних матеріалів. Також проаналізовано можливості та межі використання ШІ навчальному процесі, включаючи етичні аспекти.
  • Item
    Мистецтво та освіта в контексті національних традицій та сучасних трансформацій
    (Вінниця : ВДПУ, 2023-11-23) Василевська-Скупа, Людмила Павлівна; Белінська, Тетяна Володимирівна; Білозерська, Ганна Олегівна; Добровольська, Руфіна Олегівна; Кравцова, Наталія Євгеніївна; Кушнір, Катерина Володимирівна; Онофрійчук, Людмила Миколаївна; Остапчук, Лідія Оверківна; Сідорова, Ірина Сергіївна; Сізова, Нінель Степанівна; Швець, Ірина Борисівна
    До збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції включено наукові статті здобувачів вищої освіти та молодих учених, у яких відображено результати актуальних досліджень мистецької освіти та виховання в контексті національних традицій та сучасних трансформацій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Політехнічна освіта: актуалізація ідеї в ХХІ столітті
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Семеновська, Л. А.
    На основі аналізу праць учених-політехністів і досліджень сучасних науковців розкрито закономірності та суперечності розвитку ідеї політехнізму в історії вітчизняної шкільної освіти ХХ століття. Установлено, що ідея політехнізму потребує актуалізації в умовах модернізації освіти України з урахуванням антропоцентричних та інноваційно-технологічних тенденцій розвитку суспільно-виробничої сфери.
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова геометричних форм тривимірних об’єктів засобами хмарних сервісів
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Гаркушевський, В.С.; Harkushevsky, V.S.; Городюк, Я.В.; Horodyuk, Y.V.; Дзісь, Т.В.; Dzis, T.V.
    В статті аналізуються функції і логічні операції комп’ютерного моделювання тривимірних тіл й аналізу їх геометричної форми, що застосовуються у процесі виготовлення проєктно-конструкторської документації та під час навчання графічних дисциплін у середній, професійній школі та в закладах вищої освіти. Встановлено, що застосування комп’ютерних моделей під час аналізу геометричної форми предмета активізує освітній процес, прискорює процеси проєктування, оновлює графічні знання на основі сучасних комп’ютерних технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Хореографія в освітньо-культурному просторі України
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Лученко, О.В.; Luchenko, O.V.
    Аналіз хореографічного мистецтва в сучасній освіті країни. Виявлення танцювального аспекту у різних сферах мистецтвознавства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Специфіка художньої підготовки на Поділлі 1960-1989 рр.
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Гуменюк, І.П.; Humeniuk, I.P.
    У статті розглянуто особливості практичної художньої професійно-педагогічної підготовки в спеціалізованих дитячих художніх закладах освіти Поділля, здійснено порівняльний аналіз їх розвитку та здобутків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Компетентність сучасного вчителя у сфері національної безпеки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Коломієць, Д.І.; Kolomiets, D.I.; Матвійчук, А.Я.; Matviychuk, A.Ya.
    У статті проаналізовано вплив освіти на національну безпеку. Акцентовано увагу на необхідності імплементації теорії цивільного захисту в зміст шкільних навчальних предметів. Вказано на необхідність модернізації змісту й технологій викладання дисципліни «Цивільний захист» у педагогічних університетах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування духовності студентів музично-педагогічних факультетів засобами хорового мистецтва
    (Херсонський державний університет, 2017) Сідорова, І. С.; Sidorova, I.S.
    У статті розглянуто вплив мистецтва на розвиток духовного світу особистості. Висвітлено погляди видатних педагогів минулого і сучасності про роль хорового мистецтва в розвитку духовної культури. Розкрито досвід формування духовності майбутніх учителів-музикантів засобами хорового мистецтва у вищих навчальних закладах. Виявлено особливості процесу залучення до духовних цінностей студентів музично-педагогічних факультетів у процесі вокально-хорової підготовки.