Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування художньо-естетичної культури студентів засобами декоративно-прикладного мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Бабчук, Ю.М.; Babchuk, Yu.M.; Кулак, А.М.; Kulak, A.M.; Ярощук, К.О.; Yaroschuk, K.O.
    У статті охарактеризовано декоративно-прикладне мистецтво, як чинник виховання художньо-естетичної культури студентів. Визначено сприятливі умови для формування художньо-естетичної культури студентів під час розробки і виготовлення проектів декоративно-прикладного мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дистанційна форма навчання студентів ЗВО в сучасних умовах мистецької освіти в період пандемії
    (Warsaw, Poland, 2021-01-25) Кушнір, К. В; Кравченко, І.М.; Щербакова, Л.В.; Kushnir, K. V.; Kravchenko, I. М.; Shcherbakova, L. V.
    У статті висвітлено сучасний стан дистанційної освіти, розглянуто її переваги та недоліки, а також проаналізовано основні фактори, що гальмують запровадження повноцінного дистанційного навчання мистецької освіти під час пандемії. З’ясовано основні проблеми, з якими стикаються викладачі ВНЗ при організації дистанційного навчання. Досліджено перспективи впровадження дистанційної освіти у ЗВО України. Основну роль у здійсненні дистанційного навчання відіграють сучасні комп’ютерні технології, які в поєднанні з новітніми освітніми медіа-технологіями стають ефективним засобом розвитку професійного мислення студентів. Зараз суспільство як ніколи зацікавлене в інформатизації та комп’ютеризації всіх сфер діяльності, в тому числі мистецтва. Тому комп’ютер є незамінним помічником вчителя та учнів у оволодінні інформаційними потоками, моделюванні та ілюстрації процесів, явищ, предметів і подій. Якісне володіння музичними та комп’ютерними технологіями, орієнтує майбутнього вчителя мистецтва на школу завтрашнього дня і дає йому певний «запас» для високопрофесійної діяльності. У статті розглянуто шляхи застосування інноваційних та музично-комп’ютерних технологій при вивченні мистецьких дисциплін, а також форми їх впровадження, які спрямовані на підвищення якості підготовки майбутніх фахівців. Визначено основні пріоритети розвитку сучасної мистецької освіти в Україні та перспективи дистанційного навчання для системи вищої освіти України в період пандемії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Упровадження технологій художньо-творчого розвитку дітей дошкільного віку в арт-освіті
    (Вінниця, 2022) Музика, О.
    У статті розглянуто технології художньо-творчого розвитку дітей, які використовуються в артосвіті дітей дошкільного віку й практичні рекомендації щодо їхнього застосування; представлено методичні рекомендації до організації мистецького простору в закладі дошкільної освіти; розкрито алгоритм мистецької взаємодії педагога й дітей під час художньо-продуктивного образотворення; означено вектори роботи з педагогами та описано рефлексійний підхід з метою реалізації технології образотворення в освітньому процесі закладу дошкільної освіти. Запропоновано альтернативні орієнтири супроводу мистецької діяльності дітей дошкільного віку, зокрема – супровід-співробітництво та супровід-ініціювання, а також орієнтація вихователів на застосування діяльнісно-пошукової моделі організації артосвіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання учнів молодшого шкільного віку засобами мистецтва у контексті інноваційних підходів
    (Вінниця, 2022) Мальов, С.
    У статті розкрито сутність понять, спрямованих на активізацію процесу естетичного виховання дітей молодшого шкільного віку – «мистецтво», «художньо-педагогічна технологія», «інноваційний підхід», «художньо-естетична діяльність»; розглянуто зміст естетичних компетентностей учнів початкових класів та інноваційної підготовки на уроках мистецтва. Запропоновано інноваційні технології, спрямовані на активізацію креативності молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості естетичного виховання дітей середнього дошкільного віку
    (Вінниця, 2022) Шаталюк, Т.
    В статті розглянуто особливості естетичного виховання дітей середнього шкільного віку, зокрема послідовне формування у дітей естетичного ставлення до життя, розвиток сприймання і розуміння прекрасного у мистецтві, природі, взаєминах людей, художніх потреб і здатності до художньої творчості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Умови збереження та розвитку української національної культури в контексті ідей реформування шкільної мистецької освіти
    (Вінниця, 2022) ЮЕ, У.; Гавриш, І.
    В статті розглянуто роль української мистецької освіти у соціокультурному просторі ХХІ століття. Визначено шляхи реалізації питання в сучасному європейському контексті. Зазначено важливість відродження ідентичності української культури відповідно реалізації ідей реформування мистецької шкільної освіти. Виділено роль національно-патріотичного виховання молоді як умова входження української культури до світової культурної спільноті.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мистецька освіта як інструмент творення особистості
    (Вінниця, 2022) Слободянюк, І.
    У статті досліджено вплив мистецької освіти на розвиток естетичної культури людини. Короткий визначено вплив різних видів мистецтва на виховання особистості, що є особливо важливим знаряддям формування у людини естетичного досвіду та компетентностей, а також важливою умовою гармонійних соціальних відносин.Проблема, порушена в статті, це важливий етап у творенні гармонійно розвиненої особистості, її творчого потенціалу, а також усвідомлення індивідумом частки національної та світової культури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Новітні технології та засоби навчання у мистецькій освіті: виховне і розвивальне значення казки
    (Вінниця, 2022) Задорожна, Ю.
    У статті розкрито сутність понять «мистецька освіта», народна казка, «художнньо-педагогічна технологія», «інноваційна педагогічна діяльність». Розглянуто зміст інноваційної підготовки майбутніх педагогів до занять з мистецтва. Запропоновано інноваційні художньо-педагогічні технологі, казкотерапія, спрямовані на активізацію креативності дітей у дошкільному та молодшому шкільному віці; розуміння й пізнння оточуючого світу через уявні образи в старших класах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтерактивні педагогічні технології художньо-естетичного розвитку учнів початкової школи: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Калінська, Яна Юріївна
    В дипломній роботі розглядається проблема мистецької освіти учнів початкових класів, зміст та організаційна сутність інтерактивних технологій художньо-естетичного розвитку дітей молодшого шкільного віку. Тема знаходиться у центрі уваги сучасних дослідників і потребує як теоретичного так і практичного вирішення, що зумовило її вибір. В роботі ґрунтовно проаналізовано науково-педагогічні дослідження, що висвітлюють різні підходи щодо визначення поняття „інтерактивні технології”, розкрито педагогічні умови використання інтерактивних технологій художньо-естетичного розвитку учнів початкової школи, сформульовано критерії та показники художньо-естетичного розвитку учнів початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гуманізація мистецької освіти - шлях до духовного вдосконалення студентської молоді
    (Київ ; Вінниця :Планер, 2016) Прушковська, Н. Н.; Prushkovska, N.; Дабіжа, К. Л.; Дабижа, К. Л.; Dabizha, K.
    Першочерговим завданням педагогічного університету є реалізація таких технологій виховання, які б відповідали сучасним соціально-економічним, культурним, освітнім реаліям і впливали б на становлення активного, творчого, духовно багатого вчителя. Важливе місце у системі духовного виховання займає формування духовно-патріотичної особистості, активної в боротьбі зі злом, неправдою.Тому важливим стає створення в студентському колективі реальних високоідейних відносин на підґрунті моральних цінностей. Сутність мистецтва глибоко гуманістична за своєю природою, оскільки у центрі його інтересів завжди стоїть людина. Мистецтво і мораль мають єдину мету - удосконалення особистості. В той же час ХХІ століття – це століття культури, освіта ХХІ століття – це освіта, в центрі якої перебуває людина, формується самоціннісність її неповторного духовного світу. Мистецтво акумулює моральний досвід поколінь і завдяки своїм специфічним якостям допомагає кожній людині виявити власну моральну позицію на рівні свідомості через оцінку своїх спонукань, вчинків, особистих якостей. Стає важливим розробка якісно нових підходів до естетично-освітніх професій на основі творчого переосмислення традиційного відношення до народного музичного мистецтва, його місця в професійній підготовці вчителя музичного мистецтва. Опанування українським фольклором, вивчення фольклорних традицій, їх зв’язків з творчістю українських поетів, композиторів, художників повинні визначити пріоритетність освіти майбутніх вчителів. Значення народної музичної творчості велике, оскільки, з одного боку воно є особливим засобом в здобутті та передачі соціокультурного досвіду, а з другого – засобом збагачення інтелектуальної та духовної сфери особистості. Отже педагогам слід реалізувати сучасну систему музично-естетичного виховання молоді на основі української культури, мови, народної творчості та фольклору. Зазначимо, що саме народна пісня є серцевиною української культури,мистецька освіта. Вміння об’єднати народну музичну творчість з професійним музичним мистецтвом і зробити їх засобом виховання моральних якостей молоді значною мірою залежить від ціннісних орієнтацій, знань самого викладача.