Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 18
  • Thumbnail Image
    Item
    Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у підготовку майбутніх учителів трудового навчання і технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Лебедик, Л. В.
    У статті розглядаються можливості упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у підготовку майбутніх учителів трудового навчання і технологій. Зокрема, описаний досвід застосування у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка гіпертекстових технологій, електронних видань, «кейс-технологій», технологій навчання в мережі Інтернет.
  • Thumbnail Image
    Item
    Bootcamp як спосіб інтенсифікації навчання ІКТ
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Красильников, С. Р.; Трачевський, В. В.
    У статті висвітлена сутність Bootcamp як способу інтенсифікації навчання та схарактеризовані його ключові елементи: інтенсивність, фокус на навичках, проєктна робота, менторство, оцінювання та сертифікація. Представлені переваги використання Bootcamp-підходу для учасників освітнього процесу. Визначені способи використання Bootcamp при вивченні ІКТ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування додатків Google на уроках як засобу формування технологічної культури
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Близнюк, М.М.; Blyznyuk, M.M.; Кір'ян, С.В.; Kiryan, S.V.
    У статті порушується питання про можливості застосування додатків Google на заняттях як засобу формування технологічної культури. Представлено переваги, можливості та перспективи використання Google-сервісів у сучасному освітньому середовищі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання комп'ютерних програм для створення схем української народної вишивки у процесі художньо-графічної підготовки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Шимкова, І.В.; Shymkova, I.V.; Кирилюк, В.В.; Kirilyuk, V.V.; Сінькевич, О.П.; Sinkevich, O.P.
    Уміння вишивати українську народну вишивку має велику важливість як для збереження культурної спадщини, так і для розвитку особистісних якостей та навичок. Поєднання умінь і навичок вишивання з художньо-графічною підготовкою є дуже важливим для створення якісної та естетичної народної вишивки. Основним завданням дослідження є реалізація програми технологічного навчання із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій у художньо-графічній підготовці студентів із залученням онлайн-ресурсів та спеціальних програм. Детальний аналіз ефективного програмного забезпечення для оцифровування вишивки допоможе обрати необхідний інструмент для швидкого створення унікальних вишивальних схем різними техніками.
  • Thumbnail Image
    Item
    Концепція формування здоров’язбережуючого інформаційно-комунікаційного освітнього середовища в процесі технологічної підготовки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Кравченко, Л.В.; Kravchenko, L.V.
    У статті розглянуто актуальні проблеми освіти, що потребують інноваційних підходів до вирішення питання збереження та зміцнення здоров’я учасників освітнього процесу; охарактеризовано здоров’язберігаюче освітнє середовище; проаналізовані принципи, які необхідно враховувати при розробці інформаційно-комунікаційних технологій здоров’язберігаючого середовища системи технологічної освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні особливості використання інформаційно-комунікаційних технологій у розвитку музичної обдарованості майбутніх учителів музичного мистецтва.
    (Дрогобич, 2021) Кравцова, Н.; Сізова, Н.; Белінська, Т.; Кравченко, І.; Kravtsova, N.; Sizova, N.; Belinska, T.; Kravchenko, I.
    У статті розглянуто педагогічні особливості й можливості використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у розвитку музичної обдарованості майбутніх учителів музичного мистецтва. Зважаючи на інформатизацію системи вищої освіти й упровадження інноваційних та ІКТ у професійну підготовку фахів- ців для майбутньої педагогічної діяльності актуальним питанням залишається розвиток умінь майбутніх учи- телів музичного мистецтва гнучко працювати з різними інформаційними джерелами, електронними засобами комунікації та активно їх застосовувати. Проаналізовано наукові дослідження з проблем використання ІКТ в освітньому процесі, теоретико-методологічні підходи дослідження інновацій у навчанні студентів мистецького напрямку. Зауважено, що розвиток музичної обдарованості майбутнього вчителя музичного мистецтва у про- цесі професійної підготовки є пріоритетним завданням закладів вищої освіти. Розглянуто дефініцію понять «інформаційно-комунікаційні технології», «музична обдарованість», «інформаційно-комунікаційна компетент- ність» майбутніх учителів музики. Визначено, що педагогічні особливості використання ІКТ передбачають вивчення комплексу засобів для вдосконалення навчального процесу, адже засіб є джерелом навчальної інформації та інструментом у засвоєнні знань, а набуття ІКТ-компетентностей майбутніми вчителями музичного мисте- цтва передбачає потребу в отриманні знань, умінь, навичок і здатності розв’язувати різні професійні завдання. Зазначено, що розвиток особистої ІКТ-компетентності майбутнім фахівцем тісно пов’язаний із розвитком його обдарованості. Обґрунтовано, що створення спеціальних умов використання ІКТ сприятиме активізації сприйняття, розвитку інтелектуальних здібностей, мотивації та, зокрема, музичної обдарованості особистос- ті. Визначено, що в розвитку музичної обдарованості майбутніх учителів музичного мистецтва ефективним є особистісно-орієнтований підхід до навчання. Досліджено досвід використання різних видів ІКТ та їх педа- гогічний потенціал у розвитку музичної обдарованості майбутніх учителів музики. На основі аналізу наукових джерел щодо використання ІКТ в розвитку музичної обдарованості майбутніх учителів музичного мистецтва виокремлено найбільш доцільні засоби й методи навчання. Визначено, що активне включення в професійну під- готовку майбутніх учителів музичного мистецтва засобів ІКТ забезпечить розвиток музичної обдарованості, їхнє професійне зростання та набуття ІКТ-компетентності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування інформаційно-комунікаційних технологій у процесі графічної підготовки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Миколюк, Д.М.; Mykolyuk, D.M.; Скотар, В.Т.; Skotar, V.T.; Глуханюк, В.М.; Hlukhanyuk, V.M.
    У статті розглянуто етапи застосування інформаційно-комунікативних технологій у процесі графічної підготовки; з’ясовано, що для ефективного формування професійної компетентності необхідно після вивчення нарисної геометрії та інженерної графіки паралельно виконувати роботи, застосовуючи сучасні графічні програми. Автор акцентує увагу на тому, що студенти повинні усвідомити можливості комплексного поєднання традиційних та інноваційних технологій, що забезпечить підготовку фахівців, здатних розв’язувати завдання професійного характеру.
  • Thumbnail Image
    Item
    Техніко-конструкторська діяльність учнів за підтримки ІКТ
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Брик, С.В.; Bryk, S.V.; Матвійчук, А.Я.; Matviychuk, A.YA.
    У статті проаналізовано зміст поняття техніко-конструкторської діяльності учнів та обґрунтовано необхідність її активізації в сучасному освітньому просторі завдяки ІКТ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційно-комунікаційні технології у професійній підготовці майбутніх учителів трудового навчання та технологій і педагогів професійної освіти з дизайну костюма
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2020) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Шевчук, Н.О.; Шевчук, Н.А.; Shevchuk, N.O.
    У статті обґрунтовано доцільність застосування та окреслено дидактичні можливості інформаційно-комунікаційних технологій у професійній підготовці майбутніх учителів трудового навчання та технологій і педагогів професійної освіти з дизайну костюма; наведено приклади завдань з формування графічних умінь і навичок з дизайну костюма в окремих пакетах прикладних графічних програм.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання ІКТ для керівництва учнівськими проектами з інформатики
    (Вінниця:ПП Балюк І.Б., 2019) Джевага, Г.В.; Dzevaga, G.V.; Позняк, Ю.І.; Poznyak, Yu.I.
    У статті розкрито суть поняття «інформаційно-комунікаційні технології навчання», проаналізовано проектну діяльність як один із видів використання інформаційно-комунікаційних технологій у сучасному закладі загальної середньої освіти.