Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання учнів підліткового віку у процесі музично-театральної діяльності : кваліфікаційна робота
    (2020) Буцерог, Ангеліна; Онофрійчук Людмила Миколаївна
    Проведено аналіз психологічної, педагогічної, мистецтвознавчої наукової літератури з розглядуваної проблеми, узагальненням існуючого практичного досвіду нами констатується: поняття «естетичне виховання» має складну психологічну структуру, чим і зумовлюється сила його впливу на розвиток особистості. Дослідники визначають інтерес як невід’ємна частина формування, розвитку і становлення особистості. Головна мета – формування естетичної культури особистості
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток естетичного смаку учнів підліткового віку на уроках музичного мистецтва : кваліфікаційна робота
    (2018) Березюк, Марина Юріївна; Онофрійчук Людмила Миколаївна
    Ретроспективний аналіз філософської, психолого-педагогічної, соціологічної літератури дав змогу визначити сутність естетичного смаку як соціально-педагогічного явища, виділити низку поглядів, згідно яких естетичний смак інтерпретується як здатність розуміння й ставлення до прекрасного, є формою раціонально-емоційного освоєння дійсності і органічною єдністю свідомого (рефлексії) й інтуїції. Він виявляє міру естетичної цінності явищ предметного світу або міру художньої цінності творів мистецтва і тому є стимулятором творчості, аксіологічної діяльності не тільки в сфері літератури і мистецтва, а й сутнісним чинником творчої діяльності. Як психологічний і соціокультурний феномен, у якому поєднується загальність естетичного ідеалу й індивідуальність естетичного почуття, смак виражає гармонію соціальної і природної сутності людини. З врахуванням значущісті осмислення естетичного смаку, було визначено естетичний смак учнів на уроках музичного мистецтва як здатність розуміти та оцінювати прекрасне, що набувається у процесі активної художньо – творчої діяльності і забезпечує регуляцію взаємин з природним, предметним, соціальним та художнім середовищем
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування творчих умінь учнів підліткового віку у процесі музично-театральної діяльності : кваліфікаційна робота
    (2018) Бевз, Оксана Вікторівна; Онофрійчук Людмила Миколаївна
    Проведеним аналізом психологічної, педагогічної, мистецтвознавчої наукової літератури з даної проблеми, нами констатується: поняття «уміння» має складну психологічну структуру, чим і зумовлюється сила його впливу на розвиток особистості. Дослідники визначають уміння як здібність особистості виконувати дії на основі власного досвіду; як системне явище, що включає взаємопов’язані компоненти, які забезпечують творчу діяльність
  • Thumbnail Image
    Item
    Урок музичного мистецтва як засіб формування ціннісних орієнтацій учнів підліткового віку
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Бондар, В. В.; Кушнір, К. В.
    В підлітковому віці складається своєрідне, неповторне відношення до світу, до мистецтва, до духовних цінностей. Тож, дослiджуючи питання системи цiннiсних орiєнтацiй учнiв підліткового віку на уроках музичного мистецтва, ми дiйшли висновку, що особливостi формування системи цiннiсних орiєнтацiй можуть бути ефективними за наявностi в учнiв: ціннісного сприйняття музики, здатностi до осмислення музики як цiнностi життя, засвоєння основних її закономiрностей, стилiв та жанрiв; готовностi до сприйняття музичних творів з одночасною здатнiстю до самореалiзацiї й постiйного самовдосконалення; здатностi до аналiзу творiв з виокремленням важливих для себе цiнностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування музичного інтересу в учнів підліткового віку в процесі вокальної діяльності
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Белінська, Т.В.; Belinska, T.V.; Олійник, А.В.; Oliynyk, A.V.
    У статті обґрунтовано поняття «музичний інтерес», проаналізовано психолого-педагогічну літературу з проблеми формування музичного інтересу в учнів підліткового віку та визначено психолого-педагогічні умови формування музичного інтересу підлітків у процесі вокальної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання учнів підліткового віку засобами терапевтичних художньо-педагогічних технологій. Дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2016) Шинкар, О.А.
    У процесі використання педагогічної музикотерапії в навчальному процесі загальноосвітніх навчальних закладів, учні підліткового віку починають відчувати один одного, що створює атмосферу взаєморозуміння, єднання. Кожен учень усвідомлює свою унікальність і неповторність, у нього розвивається нестандартне мислення і впевненість у собі. Разом з цим, в учнів розвиваються естетичні погляди, судження, інтереси, здібності. Все це дозволяє говорити про величезні можливості музикотерапевтичного впливу на особистість учня підліткового віку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формувaння моральної культури в учнів підліткового віку засобами українського пісенного фольклору. Дипломна робота
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2016) Рудоман, А.І.
    Враховуючи, що підлітковий вік є перспективним в розвитку музичного сприймання, необхідне достатнє музичне навантаження на пам'ять дітей. Вона створює запас вражень та знань, потрібних для подальшого формування інтересу до народної музики. Музично-естетичний смак буде розвиватися тим успішніше, чим глибше діти будуть вивчати (слухати, співати, аналізувати) свою народну музику. Підлітків захоплює та привносить емоційний інтерес в роботу тільки такий урок, який буде насичений різноманітним навчальним матеріалом та проводитися динамічно. Широке використання народної пісні на уроках музичного мистецтва, підвищує рівень музичного сприймання учнів, яке стає більш емоційним та свідомим.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування моральної культури в учнів підліткового віку у процесі взаємодії мистецтв . Дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2016) Кулак, Г.О.
    Аналіз психолого-педагогічних особливостей учнів підліткового віку дозволяє нам сформулювати педагогічні умови формування моральної культури: індивідуалізація морального розвитку учнів;підготовка до прийняття на себе основних соціальних ролей; подолання обмежень в прояві моральності;постановка складніших завдань морального саморозвитку, які вимагають максимальної напруги духовних сил.
  • Thumbnail Image
    Item
    Взаємодія мистецтв як засіб формування моральної культури учнів підліткового віку
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Белінська, Т.; Сухина, Л.; Belinska, T.; Sukhina, L.
    Статтю присвячено розгляду специфіки формуванню моральної культури учнів підліткового віку засобами взаємодії мистецтв. Зосереджено увагу на видах мистецтв як діалогової субстанції впливу на морально-почуттєву сферу, а саме: музику, іконографію, літературу. Виявлено, що знання моральних норм та вимог є однією з важливих умов формування моральної культури, а найважливішим напрямом формування моральної культури школярів є поєднання незалежних моральних дій із самостійним моральним мисленням – аналіз, оцінка явищ життя з точки зору морального вибору. Встановлено, що основою моральної культури особистості учнів підліткового віку є система моральних цінностей закладених людством. У контексті нашого дослідження моральна категорія розглядається як сфера нашого життя, оскільки всі протиріччя в житті відображено в системі художніх образів мистецтва через призму моральних ідеалів, моральних орієнтацій, оцінок і почуттів, через моральний конфлікт.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування творчих умінь учнів підліткового віку у процесі музично-театральної діяльності: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2018) Бевз, Оксана Вікторівна; Бевз, О. В.; Bevz, O. V.
    У дипломній роботі проаналізовано різні підходи науковців та практиків до трактування понять «уміння», «творчі уміння», «музично-театральна діяльність». У результаті теоретичного аналізу автором розроблено, науково обґрунтовано та перевірено методи реалізації педагогічних умов формування творчих умінь учнів підліткового віку, які сприяють розширенню ціннісного простору школярів, формують емоційне сприйняття, інтерес до музично-театральної діяльності.