Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Концертно-музичне життя Вінниці першої третини ХХ століття
    (Київ, 2018) Сізова, Н. С.; Сизова, Н. С.; Sizova, N. S.
    У статті досліджено специфіку концертного життя міста Вінниці початку ХХ століття. Визначено роль хорових колективів, оркестрів та окремих виконавців у процесі становлення професійного музичного мистецтва Вінниччини. Охарактеризовано особливості творчої діяльності хорових колективів міста та області, зокрема художньої капели Григорія Давидовського та симфонічного оркестру міста. Визначений вплив окремих творчих постатей на концертно-музичне життя міста. Окремо розглянута діяльність Вінницького музичного технікуму, особливості його роботи, вплив викладачів технікуму на творче життя міста. Методологія дослідження полягає у застосуванні культурологічного підходу і системного методу, завдяки чому можна виявити особливості розвитку музичного мистецтва Вінниччини як підсистеми культурної системи регіону та України загалом. Культурологічний підхід дозволяє також проаналізувати особливості професіоналізації музичного мистецтва краю у контексті загальної культурної-історичної ситуації першої третини ХХ століття. Наукова новизна полягає в оприлюдненні матеріалів з архівних фондів, які дозволяють відтворити специфіку музичного життя Вінниччини. Зокрема наведено нові факти з діяльності хорових колективів, оркестрів та окремих виконавців. Висновки. Результати дослідження дозволяють зробити висновок, що концертне життя Вінниччини початку ХХ століття було широко представлене власними колективами міста, гастролюючими колективами і окремими виконавцями та являлося насиченим і різноманітним. Різнобічне дослідження діяльності творчих колективів Вінниччини першої третини ХХ століття, їх орієнтації на певну аудиторію дозволяє усвідомити специфіку процесу професіоналізації хорового мистецтва краю як складової самобутнього образу регіональної музичної культури.
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання історії розвитку російської музичної педагогіки
    (Вінниця : ФОП Корзун Д.Ю., 2016) Шатковська, І. С.; Шатковская, И. С.; Shatkovska, I. S.; Фрицюк, В. М.; Фрицюк, В. Н.; Frytsiuk, V. M.
    На материалах эпистолярного наследия, воспоминаний и мемуаров М.Римского-Корсакова и П.Чайковского, рассматривается их педагогическая деятельность, анализируются их взгляды на проблемы музыкального образования и воспитания. Отдельное внимание уделяется учебным пособиям композиторов.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив педагогічної діяльності П. І. Чайковського на розвиток російської професійної музичної освіти
    (Вінниця, 2012) Шатковська, І. С.; Шатковская, И. С.; Shatkovska, I. S.; Верещагіна-Білявська, О. Є.; Верещагина-Белявская, О. Е.; Vereshchahina-Biliavska, O. Ye.
    На матеріалі листування П.Чайковського з С.Танєєвим, М.Римським-Корсаковим та Н. фон Мекк визначається роль його педагогічної діяльності у розвитку російської музичної освіти
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання історії розвитку російської музичної педагогіки (на прикладі діяльності М. А. Римського-Корсакова та П. І. Чайковського)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Шатковська, І. С.; Фрицюк, В. М.; Shatkovska, I. S.; Шатковская, И. С.; Фрицюк, В. Н.
    На матеріалах епістолярної спадщини, спогадів та мемуарів М. Римського-Корсакова і П.Чайковського, розглядається їх педагогічна діяльність, аналізуються їх погляди щодо музичної освіти та виховання. Окрема увага приділена навчальним підручникам та посібникам композиторів.