Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови професійного становлення майбутнього вчителя мистецьких дисциплін
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2018) Білозерська, Г. О.; Белозерская, А. О.; Belozerskaya, G. O.
    В статті автор порушує проблему професійного становлення майбутнього вчителя мистецьких дисциплін, розглядає професійне спрямування спеціальних предметів в освітньому процесі мистецького факультету на основі посилення міжпредметних зв’язків, забезпечення професійного розвитку особистості студента, розкриття його індивідуальних можливостей, його самоактуалізацію, усвідомлення ціннісного ставлення до обраної професії.. У статті висвітлюється стан дослідження проблеми в педагогічній теорії. Уточнюється зміст понять «самореалізація», «самопізнання», «самоактуалізація», «професійне становлення майбутнього вчителя мистецьких дисциплін».
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні та музично-естетичні вимоги до формування розвивального середовища професійної підготовки майбутнього вчителя музичного мистецтва
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Білозерська, Ганна Олегівна; Белозерская, Анна Олеговна; Belozerskaya, A.O.
    У статті розглядаються педагогічні та музично-естетичні вимоги формування розвивального середовища професійної підготовки майбутнього вчителя музичного мистецтва, професійне спрямування спеціальних предметів в освітньому процесі мистецького факультету на основі посилення міжпредметних зв’язків, забезпечення професійного розвитку особистості студента, розкриття його індивідуальних можливостей, його самоактуалізацію, усвідомлення ціннісного ставлення до обраної професії. Проведено аналіз поняття «розвивальне освітнє середовище», виділено три основних параметри його реалізації; обґрунтовано, що важливою умовою формування розвивального середовища професійної підготовки на музично-педагогічному факультеті є авторитетність його професорсько-викладацького складу. Визначено, що інноваційна діяльність музичних факультетів вищих педагогічних навчальних закладів торкається фундаментальних аспектів реорганізації сучасної музично-педагогічної освіти і спрямована на: визнання самоцінності людської особистості; усвідомлення права особистості на вільний розвиток; уявлення про розвиток професійних якостей особистості вчителя музики, розуміння ним необхідності професійного самовдосконалення; розвиток художньо-естетичної культури як комплексу якостей особистості.