Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 25
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика трудового навчання як навчальний предмет і галузь педагогічної науки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Рутковська, О.М.; Rutkovska, O.M.; Цина, А.Ю.; Tsina, A.Yu.
    У статті розглядається змістовий склад і структура понятійного конструкту «методика трудового навчання». Аналізуються становлення методики трудового навчання як навчального предмету і галузі педагогічної науки, шляхи визначення її цілей, завдань, дидактичних принципів, змісту, методів, форми організації трудового навчання на сучасному етапі розвитку освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтерактивні технології як засіб розвитку творчих здібностей учнів 5-9 класів на уроках трудового навчання
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Савчук, І.В.; Savchuk, I.V.; Дощечкина, І.В.; Doshchechkyna, I.V.; Трубіна, Т.С.; Trubina, T.S.; Побережний, Ю.Ю.; Poberezhnyy, YU.YU.
    У статті проаналізовано процес використання інтерактивних технологій в освітньому середовищі як засобу розвитку творчих здібностей школярів. На розвиток творчих орієнтацій та здібностей учнів 5-9 класів, впливає суспільство, сім’я, друзі тощо, проте ці важливі задачі успішно і ефективно реалізує система освіти у навчально-виховному процесі. Цю задачу значною мірою можливо вирішити через впровадження інноваційних технологій, серед яких важливу роль відіграють інтерактивні технології, що забезпечують взаємодію педагога та учня. Для особистісно зорієнтованого підходу до навчання інтерактивні технології є найбільш дієвими. Під час застосування інтерактивних технологій створюються моделі реальних життєвих ситуацій, використовуються проблеми, що спільно вирішуються. Тому інтерактивні технології навчання найбільше сприяють формуванню у школярів творчих умінь і навичок, виробленню особистих цінностей, створюють атмосферу співробітництва, творчої взаємодії у навчанні, чого значно важче досягти, послуговуючись виключно традиційними методами та прийомами навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Закордонний досвід організації дизайнерської діяльності учнів
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Бабчук, Ю.М.; Babchuk, Yu.M.; Швець, О.А.; Shvets, O.A.
    У статті проаналізовано закордонний досвід організації дизайнерської діяльності учнів. Здійснено порівняння моделей дизайн-мислення. Визначено основні переваги застосування методу дизайн-мислення на уроках трудового навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ігрові елементи на уроках трудового навчання як засіб активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів закладів загальної середньої освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Савлук, В.М.; Savluk, V.M.; Тихолаз, Д.В.; Tykholaz, D.V.
    У статті обґрунтовано об’єктивну необхідність долучення учнів закладів загальної середньої освіти до ігрової діяльності на уроках трудового навчання з метою активізації їхньої навчально-пізнавальної діяльності; визначено цілі, яких можна досягти, використовуючи ігри на уроках трудового навчання; зазначено, що програма трудового навчання надає широких можливостей для використання ігрової діяльності під час вивчення різних технологій з виготовлення об’єктів проєктно-технологічної діяльності на уроках.
  • Thumbnail Image
    Item
    Обґрунтування вивчення нового варіативного модуля «технологія гильоширування» (випалювання по тканині) на уроках трудового навчання у 7 класі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Башинський, М.О.; Bashinsky, M.O.; Ветлянчук, В.О.; Vetlyanchuk, V.O.; Мелентьєв, О.Б.; Melentyev, O.B.
    В статті наведено розробку варіативного модуля «Технологія гильоширування» (випалювання по тканині) на уроках трудового навчання у 7 класі, в якому були - виділити загальнотеоретичні проблеми, визначені теоретичні основи підготовки учня загальноосвітньої школи технологіям художнього випалювання на уроках трудового навчання у 7 класі на основі аналізу шкільних програм, літературних джерел, аналізу технології гильоширування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Макетування як засіб пошуку форми об’єкту проектування на уроках трудового навчання та технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Романюк, Ю.В.; Romanyuk, YU.V.; Трубіна, Т.С.; Trubina, T.S.; Соловей, В.В.; Solovey, V.V.
    У статті розглянуто навчально-виховний потенціал процесу макетування та моделювання на уроках трудового навчання та технологій , що відкриває значні можливості для вдосконалення творчих здібностей, проектно-технологічних і художньо-творчих умінь, естетичних смаків учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Спільна робота школи та позашкільних закладів у формуванні графічної компетентності особистості
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Миколюк, Д.М.; Mykolyuk, D.M.; Скотар, В.Т.; Skotar, V.T.; Соловей, В.В.; Solovey, V.V.
    Стаття присвячена розгляду перспективних напрямів формування графічної компетентності учнів на уроках трудового навчання та технологій та в гуртках науково-технічного напряму в позашкільній освіті.
  • Thumbnail Image
    Item
    STEAM-проєктування інтер’єрної ляльки як засіб розвитку творчих здібностей учнів базової школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Савлук, В.М.; Savluk, V.M.; Свята, М.В.; Svyata, M.V.; Шимкова, І.В.; Shymkova, I.V.
    У статті висвітлюються проблеми формування творчої особистості під час створення STEAM-проєктів з трудового навчання учнів закладів загальної середньої освіти та досвід створення інтер’єрних ляльок на прикладі учнівських і студентських робіт, виконаних під час педагогічної практики студентів у школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні основи активізації творчої навчально-пізнавальної діяльності учнів ззсо під час формування вмінь і навичок проєктування швейних виробів на уроках трудового навчання
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Савлук, В.М.; Savluk, V.M.; Шевчук, Н.О.; Shevchuk, N.O.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.
    У статті обґрунтовано психолого-педагогічні основи активізації творчої навчально-пізнавальної діяльності учнів закладів загальної середньої освіти під час формування вмінь і навичок конструювання, моделювання, технології виготовлення швейних виробів на уроках трудового навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості реалізації елементів STEM-освіти на уроках трудового навчання
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Соловей, О.В.; Solovey, O.V.; Шевчик, М.В.; Shevchyk, M.V.
    У змісті статті розкрито методику організації проектно-технологічної діяльності учнів, що гармонійно здійснює впровадження принципів STEАM-освіти на уроках трудового навчання. Також в статті запропоновано кілька оригінальних творчих завдань, що можуть стати цікавими й корисними учителям трудового навчання та технологій, що проектують зміст навчальних предметів технологічного циклу.