Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 16
  • Thumbnail Image
    Item
    Різні аспекти поняття про машину
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Ярмілко, А.В.; Yarmilko, A.V.
    Розглянуто проблему неефективності машинознавчих знань майбутніх учителів трудового навчання та технологій. Розкрито її причину, породжену нехтуванням різними аспектами поняття «техніка» і «машина». Запропоновано новий зміст машинознавчих знань, релевантний задачам технологічної освіти учнів. Розглянуто в якості базового поняття нового змісту машинознавчих знань технологію перетворення енергії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підхід до модернізації змісту технічної підготовки майбутніх учителів технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.
    У статті висвітлено окремі аспекти розв’язання проблеми модернізації змісту технічної підготовки майбутніх учителів технологій. Машинознавчі технічні знання пропонується інтегрувати з науково-природничими, за умови, що інтеграційним чинником будуть технічні явища приводу робочих машин. Для кожного технічного явища обґрунтовано різнорівневі навчальні технічні задачі. Схарактеризовано сутність базових навчальних технічних задач та творчих технічних задач.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технічні знання у змісті фахової підготовки майбутніх учителів технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Гопало, Т.С.; Нopalo, T.S.
    У статті розкрито проблему використання технічних знань для формування технічної грамотності учнів. Акцентовано увагу на автономності вивчення майбутніми вчителями технологій навчальних дисциплін циклу загальнотехнічної підготовки та девальвацію технічних знань на практиці при виконанні навчальних проєктів з об’єктами проектування декоративно-ужиткового спрямування. Схарактеризовано методологічні підходи до вирішення проблеми практичного використання технічних знань. Основними з них є: компетентнісний підхід, дослідницькі проекти, концептуальне технічне мислення, уявлення про загальні основи техніки. Розкрито сутність базових технічних явищ, на основі яких відбуватиметься інтеграція природничо-наукових і технічних понять.
  • Thumbnail Image
    Item
    Візуалізація основних технічних явищ робочих машин у технічних рішеннях з констуктора LEGO
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Дзісь, Т.М.; Dzis, T.M.,; Сологуб, Ю.С.; Sologub, Yu.S.
    У статті розглянуто вирішення проблеми візуалізації технічних образів, необхідних для ефективного сприйняття учнями та студентами педагогічних вищих навчальних закладів основних технічних явищ приводу робочих машин. Запропоновано аналізувати відеофільми про конструювання технічних пристроїв за допомогою механічного конструктора. Шляхом розкриття суті сюжету відеофільму актуалізуються його епізоди, на основі яких доцільно розробляти сюжетні навчальні завдання. Технічні образи основних технічних явищ приводу робочих машин будуть виконувати функцію смислових опор процесу розв’язання сюжетних навчальних завдань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модель готовності студентів до особистої безпеки від шкідливої звички
    (Запоріжжя: Видавничий дім «Гельветика», 2021) Іванчук, А. В.; Иванчук, А. В.; Ivanchuk, A.V.
    Дослідження процесу формування готовності студентів до особистої безпеки від шкідливої звички показало, що психологічні явища як феномени алкогольних епізодів у малих групах, їх інтерпретація не використовується у навчальній дисципліні «Безпека життєдіялності та основи охорони праці». Традиційна концепція зміни алкогольних установок студентів на антиалкогольні не витримує критики через націленість на зміну народних звичаїв і традицій використання спиртних напоїв на свято та в печалі. Мета цього дослідження в формуванні уявлення про особливості моделювання процесу формування готовності студентів до особистої безпеки від шкідливої звички. Це дослідження мало описовий характер і складалося із змістово-теоретичного і системно-структурного аналізу шляхів модернізації змісту навчального матеріалу з безпеки життєдіяльності, організації процесу моделювання безпечної поведінки молоді, сутності формування позитивної алкогольної установки в процесі соціалізації молоді, чинників ризику та шкідливих чинників побутового пияцтва, етапів розвитку побутового пияцтва до появи алкоголної залежності, основних психологічних феноменів пияцтва в малих группах, структурно-функціональних компонентів моделі готовності студентів до особистої безпеки від шкідливої звички, критеріїв сформованості структурних і функціональних компонентів моделі, змістових характеристик показників сформованості функціональних компонентів моделі. Результати дослідження показали, що розуміння студентами смислів психологічних феноменів пияцтва в малих групах відповідає сучасній парадигмі розвитку особистості як основи модернізації змісту, методів і форм навчання безпеки життєдіяльності. Теоретичне значення проведеного дослідження в розробці структурно-функціональної моделі, на основі якої буде організований процес формування готовності студентів до особистої безпеки від шкідливої звички. Практичне значення проведеного дослідження в розробці критеріїв і показників сформованості компонентів моделі, а також змістових характеристик показників сформованості функціональних компонентів моделі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Віртуальні лабораторні роботи з теплотехніки в закладах професійно-технічної освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Матвійчук, А.Я.; Matviychuk, A.Ya.; Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Брик, С.В.; Bryk, S.V.
    У статті проаналізовано зміст поняття комп’ютерних технологій навчання та створення на їхній основі віртуальних лабораторних робіт з основ теплотехніки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поняття натовпу у змісті безпеки життєдіяльності
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Матвійчук, А.Я.; Matviychuk, A.Ya.
    У статті розкрито сутність феноменологічного методологічного підходу до вивчення психології масових скупчень людей. Уточнено обставини, за яких масове скупчення людей без ризиків реалізації небезпек трансформується в агресивний натовп з великим ризиком травмувань та загибелі. Визначено зміст орієнтовного алгоритму аналізу зовнішніх ознак натовпу: домінуюча модальність емоцій; ідентифікація керованості натовпу; ідентифікація об’єкта інтересу; з’ясування, чи має місце комбінація лідера та негативної модальності емоцій. Окреслено орієнтовне поле пошуку базових понять процесу формування грамотної поведінки в умовах масових скупчень людей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аспекти поняття технічної грамотності
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Гопало, Т.С.; Hopalo, T.S.
    У статті розкрито методологічні підходи до формування технічної грамотності. Уточнено сутність поняття «загальна технічна грамотність» та його місце в оцінці рівнів сформованості цієї особистісної якості. Визначено роль приводу робочої машини в систематизації базових технічних знань технічної грамотності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування вміння читати графічні зображення у гуртку «Ракетомоделювання»
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Фльорко, С.Ю.; Florko, S.Yu.; Гопало, Т.С.; Hopalo, T.S.; Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.
    У статті розглядається проблема формування початкової графічної грамотності школярів у гуртку технічного спрямування. Встановлено, що прийоми читання креслень забезпечуватимуть формування початкової графічної грамотності школярів, якщо вони будуть компонентом навчального наративу інтегрованого природничо-графічного змісту.
  • Thumbnail Image
    Item
    STEM-освіта в процесі підготовки майбутніх робітників електротехнічного профілю
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Матвійчук, А.Я.; Matviychuk, A.Ya.; Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Хватков, П.В.; Khvatkov, P.V.
    У статті проаналізовано зміст понять STEM/STEAM/STREAM-освіти та обґрунтовано необхідність їх упровадження при підготовці компетентних робітників по ремонту і налагодженню електрообладнання та електромонтерів. Запропоновано шляхи застосування елементів STREAM – освіти при викладанні електротехніки в професійно-технічних закладах. Доведено, що впровадження STREAM-технології у навчальний процес закладу професійно-технічної освіти ефективно впливає на формування фахових компетентностей майбутніх робітників електротехнічних спеціальностей.