Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Світоглядні машинознавчі знання майбутніх учителів технологій
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Іванчук, А. В.; Марущак, О. В.; Красильникова, І. В.
    Машинознавча компетентність є базовою складовою фахової підготовки майбутніх учителів технологій. Вона реалізується, як правило, у профільному навчанні старшокласників та спрямовує їхнє професійне самовизначення на сферу сучасного виробництва, допомагає школярам орієнтуватися в різних видах робочих машин, використовуючи в якості опори вміння визначати їхні способи дії, а також дозволяє майбутнім учителям технологій кваліфіковано організовувати позакласну роботу та позашкільну освіту школярів. Нині фактичний зміст машинознавчих знань майбутніх учителів технологій вузький та нерелевантний їхній професійній діяльності, так як моделює основи фахової компетентності майбутніх інженерів-конструкторів машинобудівної галузі. У статті обґрунтовується потреба заміни функціональної концепції змісту машинознавчих знань майбутніх учителів технологій на концепцію користувача робочих машин. Відповідно відбувається заміна знань інженера-конструктора машинобудівної галузі на базові світоглядні знання інженера-механіка як еталонного кваліфікованого користувача робочих машин або техніки в цілому. У досліджені було висунуто гіпотезу, що рівень пізнавального інтересу майбутніх учителів технологій до машинознавчих знань підвищиться, якщо їхній зміст буде світоглядним. Розкрито сутність методу контрольних запитань, який дозволяє моделювати машинознавчий світогляд користувача робочих машин. Педагогічний експеримент проводився у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського протягом 2018–2024 років. Він складався з трьох серій констатувальної, формувальної та контрольної стадій. На констатувальній стадії педагогічного експерименту визначався фактичний рівень інтересу студентів до машинознавчих знань. На формувальній стадії формувалася традиційна машинознавча компетентність у контрольних групах та інноваційна машинознавча компетентність в експериментальних групах. У кінці семестрів на контрольній стадії здійснювалася оцінка характеру зсуву пізнавальних інтересів студентів контрольної та експериментальної груп до машинознавчих знань. Теоретична цінність результатів полягає в обґрунтуванні концепції користувача робочих машин для визначення змісту машинознавчих знань майбутніх учителів технологій. Практична цінність результатів полягає у використанні технічних задач як дидактичної умови формування машинознавчої компетентності студентів у процесі використання засвоєних ними світоглядних машинознавчих знань для розв’язання навчальних технічних проблемних ситуацій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фундаменталізація професійної підготовки майбутнього вчителя технологій
    (Київ: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2014) Марущак, О. В.; Marushchak, O. V.
    У статті розкрито теоретичні аспекти фундаменталізації професійної підготовки майбутніх учителів технологій на основі інтеграції; визначено умови здійснення інтеграції, ключові моменти поняття інтеграції, її суттєві ознаки; зазначено можливості фундаменталізації підготовки майбутнього вчителя технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретические основы фундаментализации профессиональной подготовки учителей технологий
    (Витебск : ВГУ имени П. М. Машерова, 2017) Марущак, О. В.
    В статье раскрыты теоретические аспекты фундаментализации профессиональной подготовки учителей технологий. Одним из эффективных средств фундаментализации высшего образования определена интеграция знаний, которая выступает как генерализация и универсализация учебного знания.