Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічний потенціал мистецтва та його значення у творчому розвитку особистості
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Василевська-Скупа, Л. П.; Ковальов, А. О.
    В статті висвітлено актуальні питання педагогічного потенціалу мистецтва та його ролі у розвитку творчої особистості. Розглянуто особливості творчого розвитку майбутніх учителів музичного мистецтва (інноваційні підходи та методи на заняттях вокально-хорового циклу) і формування їх готовності до виховання творчих здібностей школярів. З метою сприйняття музичного твору й творчого розвитку учнів наголошується на використанні на уроках музичного мистецтва синтезу різних видів мистецтв (музика, живопис, художня фотографія, декоративно-прикладне мистецтво, дизайн, театр, кіномистецтво, танець). Підкреслено роль народнопісенних творів, музичної казки та гри в моральному, патріотичному та творчому розвитку школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ігрові технології як засіб розвитку творчих здібностей молодших школярів
    (2023) Василевська-Скупа, Л. П.; Ковальова, А.О.
    Гра допомагає дітям виявити свої задатки, розвиває їх бажання фантазувати, створювати нові пісні, музичні казки, нові прекрасні художні образи. Правильно організована гра може бути незамінним виховним інструментом для вчителів музичного мистецтва у розвитку творчих здібностей школярів
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва до соціокультурної діяльності засобами інноваційних технологій
    (ВДПУ ім. М. Коцюбинського. – Вінниця, 2020., 2020) Василевська-Скупа, Л. П.; Vasylevska-Skupa, L. P.; Слободиська, О. А.; Slobodyska, O. A.
    В статті висвітлено проблему підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до здійснення соціокультурної діяльності засобами інноваційних технологій. Актуальність даного питання пов'язана із сучасними процесами глобалізації, утвердженням загальнолюдських, духовних та соціокультурних цінностей. У зв`язку з тим, що нині вітчизняна освіта орієнтована на входження у світовий інформаційно-освітній простір, зростають вимоги до впровадження ІКТ, зокрема веб-технологій для навчального процесу в мистецькій освіті ЗВО. Підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва, як трансляторів культурних вітчизняних та світових цінностей до соціокультурної діяльності передбачає накопичення великого багажу знань про культуру інших країн, що сприятиме обміну досвідом та толерантному ставленню до їхньої культури та мистецтва. Глобальна комп'ютеризація всього людства в єдину інформаційну систему стає могутнім чинником розкриття творчих потенцій особистості, звільнивши її від рутинної, формально-допоміжної праці. З метою підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до соціокультурної діяльності важливим завданням мистецької освіти є пошук шляхів інноваційних освітніх методів, форм і технологій організації освітнього процесу, що сприятимуть розвитку емпатії, креативного мислення, запам`ятовуванню мистецьких особливостей різних країн та формуванню толерантного ставлення до них. Саме тому варто навчати студентів використовувати наступні інноваційні методи навчання: комікси, «Трикутник Уолта Діснея», «Артбук», настільні ігри, формат TED, ментальні мапи та квести. Застосування сучасних інноваційних технологій сприятиме зростанню творчого та інтелектуального потенціалу майбутніх учителів музичного мистецтва, продуктивній їх підготовці до соціокультурного розвитку підростаючого покоління засобами світового та національного музичного мистецтва.