Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Item
    Хорове диригування: навчально-методичний посібник
    (Вінниця: ВДПУ, 2022) Білозерська, Г. О.; Сізова, Н. С.
    У навчально-методичному посібнику подано відомості та теоретичні поняття про основні елементи та закономірності диригентсько-виконавчого мистецтва. Мета та завдання посібника –формуванняіндивідуальної творчої особистості виконавця,розширення загального та спеціального кругозору, розвиток спеціальних диригентських умінь та навичок. Розкривається специфіка професії диригента, її багатогранність, виділено основні способи диригування та надано практичні рекомендації початкового навчання у класі хорового диригування, основні напрямки, за якими має відбуватися навчання з хорового диригування. Зміст посібника відповідає базовому курсу мистецьких факультетів та мистецької освіти, музично-педагогічних факультетів навчальних закладів різного рівня підготовки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Хорові мініатюри подільських композиторів у репертуарі молодіжних вокальних ансамблів та дитячих хорів м. Вінниці
    (Київ, 2022) Сізова, Н. С.; Білозерська, Г. О.; Воропаєва, Н. О
    Таким чином, навіть із короткого огляду хорових творів подільських авторів можна зробити висновок про те, що традиції хорового виконавства на Вінниччині дбайливо зберігаються та продовжуються в композиторській і хормейстерській діяльності сучасних майстрів Вінниччини. Дослідження творчості подільських композиторів та репертуару вокальних ансамблів Вінниччини дозволяє стверджувати, що такі твори є актуальними в наш час, оскільки виховують любов і повагу до рідного регіону, до українського мистецтва, а творчість, присвячена дітям та молоді, дає вагомі плоди у вихованні майбутньої свідомої нації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретичні аспекти розвитку музичної культури підлітків
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Білозерська, Г. О.; Сайдак, А. М.
    Стаття присвячена окресленню теоретичних аспектів розвитку музичної культури підлітків. Висвітлено провідні принципи музично-естетичної культури підлітків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування готовності майбутніх педагогів-музикантів до мистецької інноваційної діяльності
    (Київ: Видавничий дім «Гельветика», 2024) Білозерська, Г. О.; Сізова, С. Н.; Кравцова, Н. Є.; Белінська, Т. В.; Газінська, О. В.
    У статті проаналізовано теоретичні та методичні аспекти формування готовності майбутніх педагогів-музикантів до мистецької інноваційної діяльності. Звернено увагу на запити закладів загальної середньої освіти, що потребують фахівця, здатного забезпечити формування мистецької компетентності школярів в інноваційному середовищі. Підкреслено, що сформованість особистісного мистецько-інноваційного потенціалу майбутніх педагогів-музикантів може стати чинником стрімкого розвитку суспільства. Досліджено наукові джерела з даної проблематики та визначено необхідність пошуку шляхів формування готовності майбутніх фахівців до здійснення мистецької інноваційної діяльності, адже стратегічною метою розвитку освіти є підвищення якості підготовки фахівців мистецької спрямованості, здатних впроваджувати у власній педагогічній діяльності інноваційні засоби навчання. Звернено увагу на те, що майбутній педагог-музикант повинен оволодіти різними художньо-педагогічними технологіями викладання мистецьких предметів, вміти використовувати здобуті навички у своїй професійній діяльності та бути здатним самостійно обирати інноваційні шляхи здійснення цієї діяльності. У розгляді досліджуваної проблеми проаналізовано сутність та зміст ключових понять «інновація», «інноваційна діяльність педагога-музиканта», «інноваційна мистецька діяльність». Визначено, що інновації виступають як результат активної пошукової діяльності особистості та усвідомлення нею практичної значущості такого процесу для успішного здійснення своєї професійної діяльності. Зауважено, що інноваційна мистецька діяльність має творчу природу, що сприяє пошуку та реалізації нових оригінальних ідей. Досліджено, що готовність учителя музики до мистецької інноваційної діяльності передбачає активне запровадження інтеграційних процесів в мистецькій освіті, а освітній процес буде успішним засобами його попереднього проектування з використанням інноваційних художньо-педагогічних технологій, зокрема, проблемно-евристичними та музично-інформаційними. Розглянуто методологічний комплекс зазначених технологій, зауважено важливість створення власного індивідуально-особистісного стилю професійної діяльності студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання комп’ютерних технологій на уроках музичного мистецтва
    (2023) Дудник, М. С.; Білозерська, Г. О.
    У статті визначено шляхи використання інформаційно-комп'ютерних технологій на уроках музичного мистецтва. Визначено, що сучасний урок музичного мистецтва є результативним, якщо у ньому поєднуються традиційні технології та нові інформаційні джерела, інформаційно-комп'ютерні технології, які передбачають використання теле- та радіомовлення, періодики, архівних матеріалів, ресурсів мережі Інтернет, мультимедійних засобів, різноманітних гаджетів, програм та додатків тощо
  • Thumbnail Image
    Item
    Вокально-хорове виконавство як вид інтерактивного музикування майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки.
    (Київ, 2021) Кравцова, Н. Є.; Білозерська, Г. О.; Швець, І. Б.; Кравченко, І. М.; Kravtsova, N. Ye.; Belozerska, A. O.; Shvets, I. B.; Kravchenko, I. M.
    У статті обґрунтовано проблему вокально-хорового виконавства як виду інтерактивного музикування майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки. Зауважено, що важливу роль у професійній підготовці майбутнього вчителя музики відіграють диригентсько-хорові дисципліни, адже домінуючим видом діяльності закладів загальної освіти є хоровий спів. Проаналізовано ґрунтовні наукові дослідження даного феномена в галузі педагогіки, психології, мистецтвознавства. Визначено, що перспективними напрямами в музично-творчому розвитку майбутніх фахівців є включення в процес професійної підготовки різних форм музикування. У вивченні проблеми вокально-хорового виконавства як виду інтерактивного музикування майбутніх учителів музичного мис- тецтва виокремлено та проаналізовано поняття “інтерактивний метод”, “інтерактивне навчання”, “інтерактивне музикування”. Уточнено поняття “інтерактивне музикування майбутніх учителів музичного мистецтва”. Обґрунтовано можливості вокально-хорового виконавства у формуванні креативності, ініціативності, саморозвитку, творчої індивідуальності майбутнього фахівця. Визначено, що вокально-хорове виконавство як вид інтерактивного музикування є результатом взаємно спланованої художньо-творчої діяльності студента та викладача, що включає пізнавально-дослідницьку роботу у сфері різновидів мистецтва; художньо-естетичну діяльність; організаційний компонент. Авторами стверджується, що вокально-хорове виконавство як вид інтерактивного музикування є синкретичним процесом та буде успішним у взаємозв’язку з елементами музично-танцювальної діяльності, музично-поетичної та сценічної творчості майбутніх учителів музичного мистецтва, дозволить інтенсифікувати процес розуміння та творчого використання знань у формуванні вмінь пошуку раціональних підходів до оволодіння інформацією і збільшить мотивацію майбутніх фахівців до творчо-пошукової активності в процесі професійної підготовки. Звернено увагу на необхідність пошуку інноваційних методів та прийомів удосконалення даного процесу у вивченні досвіду використання комп’ютерних програм для творчого інтерактивного музикування у вокально-хоровій діяльності студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інноваційних технологій навчання в контексті вивчення диригентсько-хорових дисциплін у вищій школі
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Кушнір, К. В.; Белінська, Т. В.; Білозерська, Г. О.
    Статтю присвячено проблемі використання інноваційних технологій навчання в контексті вивчення диригентсько-хорових дисциплін у вищій школі. Особливу увагу закцентовано на синтезі традиційних та інноваційних способів навчання на прикладі впровадження в освітній процес інформаційних технологій. Способами збереження досвіду традиційної музичної освіти у вищій школі виступає низка пропонованих інноваційних технологій: інтелект-мапи, веб-квести, інтерактивні словник, вебінари, тренінги.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови професійного становлення майбутнього вчителя мистецьких дисциплін
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2018) Білозерська, Г. О.; Белозерская, А. О.; Belozerskaya, G. O.
    В статті автор порушує проблему професійного становлення майбутнього вчителя мистецьких дисциплін, розглядає професійне спрямування спеціальних предметів в освітньому процесі мистецького факультету на основі посилення міжпредметних зв’язків, забезпечення професійного розвитку особистості студента, розкриття його індивідуальних можливостей, його самоактуалізацію, усвідомлення ціннісного ставлення до обраної професії.. У статті висвітлюється стан дослідження проблеми в педагогічній теорії. Уточнюється зміст понять «самореалізація», «самопізнання», «самоактуалізація», «професійне становлення майбутнього вчителя мистецьких дисциплін».
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутнього вчителя музичного мистецтва до хорової роботи в школі
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Білозерська, Г. О.; Bilozerska, H. O.; Лозінська, Т. О.; Лозинская, Т. А.; Lozinska, T. O.
    У статті розкрито особливості підготовки майбутнього вчителя музичного мистецтва до хорової роботи в школі. Автори підкреслюють, що підґрунтям для формування основних професійних компетенцій учителя музичного мистецтва в практиці вишівської підготовки мають бути курси диригування, вокального класу, хорового класу. Робота вчителя музичного мистецтва з дітьми має будуватися з урахуванням принципу спадковості в організації вокально-хорового виховання.