Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль інформаційно-комунікаційних технологій у професійній підготовці майбутнього вчителя географії
    (2023) Браславська, О. В.; Рожі, І. Г.
    У статті охарактеризовано використання інформаційно-комунікаційних технологій у підготовці майбутнього вчителя географії. Проаналізовано теоретичний розгляд цієї теми в працях вітчизняних і зарубіжних авторів. Описано інформаційні системи, які застосовують у процесі навчання географії. Охарактеризовано професійну підготовку в педагогічному університеті, яка потребує не лише ознайомлення здобувачів вищої освіти із сучасними інформаційними технологіями, а й орієнтована на формування в них необхідних якостей і компетенцій, що дозволяють здійснювати професійну освітню діяльність на високому рівні. При цьому створюються можливості для автоматизації необхідних розрахунків, візуалізації досліджуваних явищ і процесів, моделювання, а також вимірювання та безпосереднього керування діяльністю зовнішніх об‟єктів зберігання, аналізу та представлення інформації. Безпосередня робота над процесом формування професійних компетентностей майбутніх учителів географії в умовах закладу вищої освіти ґрунтується на дотриманні важливих принципів, одним із яких є принцип гуманізації, що забезпечує наявність для кожної людини вільного вибору, рівня сформованості інформаційної компетентності. Вона може бути реалізована за рахунок впровадження інформаційних технологій, які є важливим компонентом інформаційних систем. Реалії сучасного світу, викликані процесами інформатизації та глобалізації цивілізації, ставлять нові завдання і породжують нові протиріччя у функціонуванні системи освіти, тому роль інформаційнокомунікаційних технологій у професійній підготовці майбутнього вчителя географії є однією з пріоритетних. Деталізовано актуальність використання інформаційно-комунікаційних технологій та їх компонентів, які є викликом сьогодення та потребою майбутнього вчителя географії у професійній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні рекомендації з основ педагогічної майстерності вчителя біології
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Нікітченко, Л. О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L. O.; Шевчук, О. А.; Shevchuk, O. A.
    Методичні рекомендації з курсу «Основи педагогічної майстерності»» дають можливість поставити у центр уваги особистість студента, але не тільки у суто психологічному плані, а й у безпосередньому зв’язку із змістом майбутньої професійної діяльності, розвивають у майбутніх вчителів потребу професійно саморозвиватися і самовдосконалюватися; максимально повно проявляти свій індивідуальний потенціал, творчо його самореалізовувати у професійній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови ефективної професійної підготовки майбутніх вчителів природничих дисциплін у процесі фахової практики
    (Луганськ : ЛНУ, 2012) Нікітченко, Л. О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L. O.
    У статті визначено та обґрунтовано педагогічні умови професійної підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін в просі проходження фахової практики. Також обґрунтовано данні педагогічні умови з погляду доцільності і своєчасності впровадження їх в процес фахової підготовки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методичні засади підготовки майбутніх учителів при-родничих дисциплін у процесі фахової практики
    (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Нікітченко, Л. О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L. O.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N. V.
    Автори монографії ставили за мету дати в оглядовому форматі основну інформацію, необхідну для організації та проведення фахових практик у процесі професійної підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін Робота спрямована на підвищення якості підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін і може використовуватися у навчальному процесі ВНЗ за різними кваліфікаційними рівнями із напрямами підготовки 091 Біологія, 014.05 Середня освіти (Біологія). У роботі розглянуто окремі питання методичного забезпечення фахових практик