Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Item
    Untitled
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Нікітченко, Л. О.
    У навчально-методичному посібнику викладено основний зміст курсу «Біологічний експеримент в школі» згідно з чинною навчальною програмою та з урахуванням сучасних досягнень педагогічної науки. Представлена методична розробка біологічних експериментів в школі. Теоретичний матеріали посібника може використовуватися під час підготовки до навчальної дисципліни «Біологічний експеримент в школі» для здобувачів освіти природничо-географічного факультету, а також для вчителів закладів загальної середньої освіти. Навчально-методичний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів та учителів біології.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання мультимедійних технологій у процесі навчання біології учнів основної школи
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Страпанчук, С. С.
    Досліджено питання використання мультимедійних технологій під час вивчення біології в 6-9 класах у закладах загальної середньої освіти. З’ясовано сучасний стан і напрямки розвитку біологічної освіті, досліджено процес упровадження мультимедійних технологій під час вивчення біології в 6-9 класах закладів загальної середньої освіти. Обґрунтовано педагогічні умови використанням мультимедійних технологій під час вивчення біології. Визначено основні мультимедійні технології навчання, які є ефективними під час уроків біології. Визначено рівні сформованості біологічних знань учнів 6-9 класів а саме: низький, середній, високий та творчий. Після проведення експерименту встановлено, що запропоновані педагогічні умови сприяють підвищенню рівня підготовки учнів 6-9 класів під час вивчення біології з використанням мультимедійних технологій навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дистанційна освіта у закладах загальної середньої освіти
    (Praha : Publishing House «Education and Science», 2022) Осаволюк, І. О.; Нікітченко, Л. О.
    В умовах соціокультурних змін перед сучасною шкільною освітою, висувається завдання підготовки учнів закладів загальної середньої освіти здатних навчатися самостійно, які володіють високим потенціалом, здатних адаптуватися до зміни умов навчання. Особливої уваги у зв’язку з цим набуває процес дистанційного навчання, який в умовах пандемії є невід’ємною, а іноді і єдиною можливістю продовжувати навчання учнів у закладах загальної середньої освіти. Під час дистанційного навчання учителі використовують всі можливі ресурси для ефективної професійної діяльності. Ці зміни знаходять віддзеркалення в нових державних освітніх стандартах у вигляді кваліфікаційних вимог до підготовки й діяльності учнів та є могутнім стимулом оновлення змісту, методів, засобів і форм роботи у процесі навчання учнів основної школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Обґрунтування дидактичних умов використанням мультимедійних технологій навчання під час вивчення біології
    (2022) Страпачук, С. С.; Чернова, Я. С.; Нікітченко, Л. О.; Баюрко, Н. В.
    Сучасна педагогіка розв’язує завдання масового використання мультимедійних технологій під час роботи закладів загальної середньої освіти, можливостей інтернету під час навчання. Під час використання мультимедійних технологій у процесі навчання постає необхідність у чіткому окресленні їх ролі під час освітнього процесу, розкритті їх потенціалу та впливу на свідомість учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив міграції на епідемічну ситуацію в єврорегіоні в умовах війни в Україні
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Завальнюк, О. Л.
    На сьогоднішній день відбулись системні зрушення в доступі до протитуберкульозної допомоги в Польщі з акцентом на пацієнтоорієнтований підхід. Закликаємо усіх людей, які хворіють на туберкульоз і були змушені покинути Україну, звертатися за медичною допомогою в Польщі. Лікування туберкульозу в цій країні - безоплатне.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз наслідків і прогнозів пандемії COVID-19
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Завальнюк, О. Л.
    Знищити вірус SARS-CoV-2, як це сталось з вірусом натуральної віспи, чи звузити його географічне поширення, як це відбувається з більшістю збудників інфекційних хвороб, на сьогоднішній день – неможливо. Найвірогідніше, вірус SARS-CoV-2 стане сезонним захворюванням, яким люди періодично заражатимуться протягом усього життя, причому ті діти, що перенесуть захворювання в ранньому віці отримають сильніший імунітет, ніж дорослі, в тому числі – частковий захист від майбутніх мутацій віруса.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційні пристрої як засоби дистанційного вивчення шкільного курсу біології
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Степанюк, А. В.; Міронець, Л. П.
    Актуалізується проблема використання інформаційних пристроїв в процесі вивчення біології в загальноосвітній школі. Обґрунтовано доцільність переходу до змішаної форми навчання, яка передбачає створення полісуб’єктного освітнього середовища (вчитель, учень, інформаційні пристрої). Досліджено стан розробки проблеми в педагогічній теорії та освітній практиці. Розроблено методику використання інформаційних пристроїв у процесі вивчення біології в основній школі, яка передбачає залучення додатків серверу Play Market, Smart-технологій та веб-сайту. Проаналізовано зміст серверу Play Market на предмет наявності додатків (безкоштовних), які доцільно використовувати при вивченні біології в основній школі Встановлено, що це: «Anatomy 4D», «Animal 4D+», «Augmented Reality Dinosaurs – my ARgalaxy», «BioInc – Biomedical Plague, BioInc», «Plan+Net». Їх вибір зумовлений специфікою об’єкту біологічного пізнання (життя у всіх його проявах) та концепцією біо(еко)центризму, яка визнає життя будь-якої живої системи найвищою цінністю. Запропоновано оригінальний підхід до перевірки домашнього завдання, який передбачає окрім комп’ютерної перевірки навчальних досягнень учнів, використання безпровідної технології Miracast. Для цього необхідно мати смартфон, мультимедійний проектор та адаптер типу Google Chromecast. Наведено методику проведення мобільного фронтального опитування під час навчального заняття з вивченого або поточного матеріалу з біології в тестовій формі за допомогою безкоштовного додатку Plickers. Обгрунтовано доцільність використання конструктору Ucoz.ru для створення навчального веб-сайту з біології. Розроблено методику організації навчального процесу з біології в основній школі з використанням навчального веб-сайту. Узагальнено рекомендації щодо використання навчального веб-сайту з біології. За результатами формувального експерименту обґрунтовано ефективність запропонованої методики використання інформаційних пристроїв у процесі вивчення біології в основній школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сингенез рослинного покриву в ландшафтах зон техногенезу
    (Вінниця : ПП «Едельвейс і К», 2012) Денисик, Г. І.; Ярков, С. В.
    У монографії досліджено сингенез рослинних угруповань у зонах техногенезу, виділено стадії їх розвитку в специфічних геоекологічних умовах, доведено, що сингенез рослинних угруповань у зонах техногенезу доцільно вивчати через вільні поля-ділянки з незакріпленими ландшафтними взаємозв’язками, що мають сприятливе середовище для розвитку рослин. Для географів, біологів, екологів, фахівців галузей охорони природи та раціонального використання природних ресурсів, краєзнавців і студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасний стан формування в учнів дослідницьких умінь під час вивчення біології
    (Praha : Publishing House «Education and Science», 2019) Романчук, О.І.; Романчук, О.И.; Romanchyk, O.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.O.
    Сьогодні гостро постає питання про модернізацію підготовки майбутнього покоління, яке забезпечить конкурентоспроможність на ринку праці в умовах реформування закладів середньої освіти, впровадження практичної підготовки учнів. Тому проблема формування творчої активності учня, його творчого потенціалу стає дедалі значущішою у теорії й практиці підготовки підростаючого покоління.