Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Item
    Оповідання «Гірчичне зерно» Івана Франка в контексті педагогічних поглядів
    (Вінниця : ТОВ фірма «Нілан ЛТД», 2022) Мазуркевич, Д.
    У статті проаналізовано оповідання«Гірчичне зерно». Виокремлено характер проблематики. З’ясовано світоглядні переконання І. Франка у процесі формування особистості та ставлення письменника до питань освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Жанрова неоднорідність роману «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос
    (Вінниця : Твори, 2023) Пшемиська, Тетяна; Вінничук, А. П.
    Актуальність статті полягає в необхідності простежити жанрові модифікації в романі «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос для розкриття особливостей оповідної манери прози письменниці, а також для сприйняття та об’єктивної оцінки творчості мисткині у контексті жанрово-стильових пошуків прози постмодернізму.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблематика оповідання «Високі гори в Ялті» Василя Шкляра
    (Вінниця : Твори, 2023) Мазуренко, Людмила; Крупка, В. П.
    У статті окреслено проблематику оповідання «Високі гори в Ялті» Василя Шкляра. Увагу сконцентровано навколо образів Танасихи та Марфини, які на старості років стали самотніми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Новаторське прочитання повісті Івана Багряного «Огненне коло»
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Приймук, Вікторія
    У статті з’ясовано історичну основу повісті, новаторство автора в осмисленні подій Другої світової війни, особливості сюжету, композиції, жанрової природи, образної системи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роман Іваничук – новеліст у силовому полі поетики Михайла Коцюбинського
    (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2023) Поляруш, Ніна
    Статтю присвячено дослідженню поетики новел та оповідань Р. Іваничука у її зв’язках з творами малої прози М. Коцюбинського.
  • Thumbnail Image
    Item
    Образ моря у романі «Тронка» Олеся Гончара
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Панасюк, Г.
    У статті окреслено образ моря, яке набуває особливо концептуально цілісних ознак у творчості Олеся Гончара. Особлива увага сконцентрована на романі «Тронка», де образ моря увиразнюють персонажі, де цей образ набуває цілісного звучання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дитяча проза Анатолія Дімарова: проблематика, образи, майстерніст: магістерська робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Грама, О. А.; Grama, O. A.
    У магістерській роботі проаналізовано художню специфіку творчості Анатолія Дімарова для дітей. У першому розділі досліджено жанрові особливості творчості Анатолія Дімарова, зосереджено увагу на ґенезі та класифікації повісті для дітей в українській літературі та її ментальних ознаках, лірико-романтичній повісті та її художніх особливостях. У другому розділі проаналізовано художні особливості повістевої спадщини, виокремлено специфіку автобіографізму, ліризму, естетизму, досліджено концепцію «дитина-світ» у прозі Анатолія Дімарова, проаналізовано повість «На коні й під конем», окреслено характер проблематики творів, виокремлено феномен фантастичної прози.
  • Thumbnail Image
    Item
    Художній світ малої прози Леоніда Мосендза: магістерська робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Вишнева, Є. С.; Vyshneva, Y. S.
    У магістерській роботі досліджено складові художнього світу малої прози Л. Мосендза, представленої збірками «Людина покірна» (1937), «Відплата» (1939). З’ясовано важливі теоретичні питання: «художній світ» як літературознавча категорія, основні тенденції осмислення творчості новеліста в контексті українського вісниківства, історіософське підґрунтя ідеології й естетики вісниківців. Охарактеризовано особливості жанрової природи творів малої прози Л. Мосендза, їх сюжету, композиції, образної системи. Досліджено концепцію людини в новелістиці Л. Мосендза.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дитяча проза Всеволода Нестайка в контексті доби.: дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Шевчук, Н. А.; Shevchuk, N. A.
    У магістерській роботі досліджується творчість Всеволода Нестайка в контексті української дитячої літератури ІІ половини ХХ століття й місце В.Нестайка в ній, визначаються особливості світогляду. Розглядаються жанрові новації дитячої повісті, художні пошуки прозаїка в царині дитячої літератури. У роботі здійснено ідейно-художній аналіз повістей, визначено феномен казкарської спадщини, детективної дитячої прози, проаналізовано бестселер дитячої прози – роман «Тореадори з Васюківки».
  • Thumbnail Image
    Item
    Мала проза Івана Франка: поетика жанру та композиції: дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Волосенко, О. В.; Volosenko, O. V.
    У дипломній роботі досліджено малу прозу І. Франка. Розглянуто критичну й наукову рецепцію модерного письма І. Франка, наративні стратегії та новаторство новелістики в контексті світової літератури. Окреслено характер автобіографізму в малій прозі, досліджено специфіку оповіді, типологію дитячих персонажів та австрійські мотиви в прозі І. Франка. З’ясовано особливості наукової рецепції модерної прози, роль та місце Франкових творів і різноманітність способів оповіді.