Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Item
    Оповідання «Гірчичне зерно» Івана Франка в контексті педагогічних поглядів
    (Вінниця : ТОВ фірма «Нілан ЛТД», 2022) Мазуркевич, Д.
    У статті проаналізовано оповідання«Гірчичне зерно». Виокремлено характер проблематики. З’ясовано світоглядні переконання І. Франка у процесі формування особистості та ставлення письменника до питань освіти.
  • Item
    Національна проблематика роману Ліни Костенко «Записки українського самашедшого»
    (Вінниця: ТОВ «Твори», 2023) Корж, А.
    У статті проаналізовано основні проблеми національного характеру, які порушені в романі «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблематика та образи роману «Намір!» Любка Дереша
    (Вінниця : Твори, 2023) Шевчук, Євгенія; Крупка, В. П.
    Стаття містить аналіз роману «Намір!» Любка Дереша. Досліджено проблематику та основні образи роману. Висвітлено проблему феноменальної пам’яті як способу телепортування у спогадах та ключ до нескінченності. Зображено образ часу як складну матерію. Проблема самотності в суспільстві через свої переконання розглядається на прикладі головного героя. Порушується також проблема насилля, яке є гостро соціальним питанням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості психологізму фемінної прози кінця ХІХ – початку ХХ століття: магістерська робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Геть, Ю. Ю.; Het, Yuliia
    У дослідженні окреслено теоретичні аспекти фемінної прози як літературного явища, закцентовано увагу на розвитку феміністичної критики, зокрема на пpeдметові та об'єктові її вивчення. Проаналізовано сучасний стан дослідження гендерних аспектів у національній літературі. З'ясовано особливості становлення та розвитку української фемінної прози кінця ХІХ — початку ХХ століття, простежено її соціальні, культурні та психологічні чинники. Значну увагу приділено психологізму як художній домінанті жіночої прози межі століть. Визначено ключові аспекти формування світогляду жінок-письменниць, які творили наприкінці ХІХ — початку ХХ століття, зокрема 4льги Кобилянської, Катрі Гриневичевої, Христі Алчевської, Грицька Григоренка. Розглянуто художні форми, прийоми та засоби втілення психологізму у творчості Ольги Кобилянської. Досліджено психологічні особливості представників різних соціальних верств населення в епосі Катрі Гриневичевої та Христі Алчевської. Проаналізовано кордоцентричність етнопсихологічної структури українців-емігрантів у прозі Грицька Григоренка. Наукова новизна одержаних результатів зумовлена тим, що зроблено спробу системного й цілісного аналізу психологічних чинників прози жінок- письменниць, що працювали і творили на межі ХІХ-ХХ століть; вдосконалено й поглиблено систему поглядів вітчизняних науковців на досліджувану проблему. Набуло подальшого розвитку осягнення творчості маловідомих письменниць, сприятиме глибшому осмисленню національної літератури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Барокова філософія Григорія Сковороди та її художня рецепція в байкарській спадщині : дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Гула, Д. І.; Hula, D.
    У роботі розглянуто стильові особливості бароко в контексті байкарської філософії Григорія Сковороди, філософські погляди Григорія Сковороди, педагогічне спрямування його творчості, вплив європейської байки на «Байки Харківські» та розглянуто розвиток індивідуально-авторського стилю письменника. У дослідженні здійснено спробу комплексного аналізу барокової байки на прикладі творів Григорія Сковороди, зокрема збірки «Байки Харківські». Також досліджено міжтекстові зв’язки та проаналізовано історіософські аспекти у творчості письменника.