Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Гейміфікація як інноваційний процес навчання в сучасному закладі середньої освіти
    (Вінниця : ТОВ фірма «Нілан ЛТД», 2022) Бевз, М.
    У статті досліджено теоретичні основи впровадження технології гейміфікації в освітній процес, спектр її можливостей в освітньому середовищі;проаналізовано платформу «ClassCraft» як інноваційний сервіс, метою якої є залучення учнів до співпраці та комунікації;складові процесу навчання;витлумачено поняття «квест» як різновид інноваційного навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поняття творчих здібностей в освітньому процесі
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Ниник, Катерина; Nynyk, K.
    У статті ставиться завдання вивчити і проаналізувати психолого-педагогічну і науково-методичну літературу з даної проблеми, визначити сутність творчих здібностей, обґрунтувати педагогічні умови для формування творчих здібностей в процесі навчання та вивчити особливості розвитку творчих здібностей в учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Когнітивний та комунікативно-прагматичний аспекти формування оцінки
    (Вінниця : Планер, 2014) Доля, Інна; Доля, И.; Dolia, Inna
    У статті з‘ясовано особливості взаємодії ментальних процесів, які впливають на формування оцінки мовців. Описано проблему взаємозв‘язків між ціннісною картиною світу мовця та його мовними і позамовними знаннями. Розглянуто оцінку як лінгвістичну категорію, яка має когнітивну природу та формується як результат взаємодії мислення мови мовлення. Дослідження когнітивних процесів дає можливість зрозуміти ментальні процеси сприйняття, обробки, зберігання та декодування знань, які впливають на мовленнєву поведінку співрозмовників. Вивчення когнітивних та комунікативно-прагматичних процесів формування оцінки здійснюється не лише з огляду на мовні особливості, але й, з точки зору цілісної взаємодії мовця та слухача. Аналіз когнітивних та комунікативно-прагматичних аспектів свідчить про те, що оцінка це лінгвістична категорія з когнітивно-прагматичним потенціалом.