Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Синтаксис простого речення. Тестовий контроль
    (2019) Прокопчук, Людмила; Прокопчук, Людмила; Prokopchuk, Liudmyla
    Збірник тестових завдань входить до науково-методичного комплексу дисципліни «Сучасна українська літературна мова. Синтаксис». Посібник місить тестові завдання різного типу для поточного, рубіжного й підсумкового контролю, які дадуть змогу перевірити рівень засвоєння студентами теоретичного матеріалу названої дисципліни, а також рівень сформованості в них практичних умінь і навичок. Для студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто прагне поглибити знання про синтаксичну будову української мови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Синтаксис складного речення. Модульний курс
    (2018) Прокопчук, Людмила; Прокопчук, Людмила; Prokopchuk, Liudmyla
    Навчальний посібник побудовано відповідно до сучасних концепцій викладання навчальних дисциплін у вищій школі. Він входить до навчально-методичного комплексу дисципліни «Сучасна українська літературна мова» (Синтаксис складного речення). У ньому відповідно до двох виокремлених змістових модулів подано матеріали лекцій, завдання до практичних та лабораторних занять, тести для самоконтролю та взаємоконтролю, перелік питань і завдань для самостійної роботи. Для студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто бажає поглибити знання про синтаксичну будову сучасної української літературної мови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Псевдоніми в антропонімійній системі української мови
    (Baltija Publishing, 2020) Павликівська, Наталія; Павликивская, Наталия; Pavlykivska, Natalia; Прокопчук, Людмила; Прокопчук, Людмила; Prokopchuk, Liudmyla
    У статті йдеться про псевдоніми як засоби вторинної номінації особи. Зазначено, що псевдоніми є мовною універсалією і зміст поняття псевдонім сформувався ще в античному світі. Розглядаються екстралінгвальні чинники псевдонімності представників окремих груп суспільства. Подається історія вивчення псевдонімів вітчизняними мовознавцями, які порушували питання лінгвістичного статусу, призначення та функцій псевдоніма, особливості псевдонімної номінації тощо. Наголошується на тому, що специфіка псевдонімної номінації полягає у свідомому виборі мотиву іменування. Українській псевдонімії притаманний значний ступінь інформативності. Українська псевдонімія як великий пласт пропріальної лексики претендує на подальше вивчення її семантико-мотиваційної бази та структури, екстралінгвальних чинників появи такого різновиду номінацій особи, причин презедентності в цьому номінаційному класі слів.