Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 24
  • Item
    Когнітивно-дискурсивні особливості різножанрових текстів та їхній потенціал у формуванні іншомовної комунікативної компетентності на різних рівнях володіння мовою : колективна монографія
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Глазунова, Т. В.; Грачова, І. Є.; Довгалюк, Т. А.; Козачишина, О. Л.; Кудельська, О. В.; Лебедєва, Н. А.; Лісниченко, А. П.; Мосійчук, А. В.; Мельницька, О. В.; Паламарчук, А. О.; Пилипишина, Д. І.; Прадівлянна, Л. М.
    В монографії представлені результати роботи викладачів кафедри англійської мови та методики її навчання ВДПУ імені Михайла Коцюбинського у рамках науково-дослідної теми «Сучасні поліпарадигмальні лінгвістичні студії та впровадження їхньої методології в освітній простір вищої школи». Філологічний розділ присвячено вивченню ключових питань когнітивно-дискурсивної наукової парадигми, розробці теоретичних засад про розуміння мови як ієрархічно організованої системи, що відображає ментальні структури мислення та пізнання. Методичний розділ включає матеріали, в яких висвітлено сучасні підходи, етапи та особливості формування комунікативної компетентності учнів/студентів у процесі вивчення англійської мови.
  • Item
    Теоретичний курс англійської мови (частина 2): стилістика, теоретична граматика : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Козачишина, О. Л.; Змієвська, О. О.
    Мета цього посібника – ознайомити студентів старших курсів з основними засадами стилістики й теоретичної граматики та допомогти майбутнім вчителям англійської мови оволодіти практикою лігвістичного аналізу мовних явищ. Посібник складається з пояснювальної записки та двох розділів, в яких викладено загальні підходи до вивчення лінгвістичних особливостей функціонування мовних явищ різного статусу в мікро і макроконтексті з урахуванням напрацювань в таких областях лінгвістичної науки, як стилістика та теоретична граматика. У першому розділі посібника (стилістика) наводяться короткі теоретичні викладки з різних розділів стилістики, що доповнюються прикладами для самостійного аналізу, дібраними з кращих зразків класичних та сучасних англомовних творів, а також питаннями для самоконтролю. Рекомендована для опрацювання література спрямовує студентів на ознайомлення з різними підходами до тлумачення певних стилістичних явищ, сприяє розвитку навичок критичного мислення, формуванню власної точки зору на проблемні питання стилістики. До другого розділу (теоретична граматика) включені інформаційно-навчальні матеріали про структурні та функціонально-семантичні особливості граматичних одиниць англійської мови морфологічного і синтаксичного рівнів, типологічні особливості системно-структурних зв’язків в англійській мові та широке коло питань теоретичного і практичного характеру, що відповідають вимогам програми. Зокрема розглядаються питання особливості категоризації мовних одиниць, реалізації та актуалізації граматичних категорій, парадигматичні і синтагматичні відношення в мові, тексті, дискурсі.
  • Item
    Формування умінь 21 ст. (“soft skills”) засобами іноземної мови : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Глазунова, Т. В.; Мельницька, О. В.
    У посібнику пропонуються навчальні матеріали у формі текстів для читання, відео- та аудіоматеріалів у рамках тем «Уміння 21-го століття», «Емоційний інтелект», «Стилі спілкування», «Уміння діяти в конфліктних ситуаціях», «Вербальні та невербальні засоби спілкування», «Активне слухання», «Співпраця у команді», «Критичне мислення», «Цифрові «сліди». Квізи, практичні завдання у формі дискусій та рольових ігор покликані формувати уміння 21-го століття (колаборації, спілкування, критичного мислення, цифрової компетентності), а також мовленнєвих умінь (аудіювання, читання, говорінння, письма).
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання перекладу українських історичних реалій англійською мовою.
    (2023) Рибачок, А.
    Переклад реалій – це процес переведення термінів, які вказують на конкретні об’єкти, явища, поняття або культурні аспекти, з однієї мови на іншу. Реалії – це слова або вирази, які мають унікальне значення або конотації в контексті певної мови або культури і можуть бути важко або неможливо точно перекласти без втрати сенсу або нюансів. У філології існує розуміння реалії як предмета, поняття, явища, характерного для культури, побуту того чи того народу, яке відсутнє в інших народів, а також слова, що позначають такий предмет, поняття, явище.
  • Thumbnail Image
    Item
    Новітні тенденції у викладанні граматики англійської мови за допомогою компʼютерних платформ.
    (2023) Мамчур, Т.
    У сучасному світі інформаційних технологій комп’ютерні методи навчання граматики англійської мови включають в себе використання інтерактивних веб-сайтів, мобільних додатків, ігрових платформ та штучних інтелектуальних систем. Основною метою цих методів є створення ефективного і доступного середовища для вивчення граматики мови, що сприяє покращенню комунікативних навичок учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Умови та принципи формування критичного мислення на уроках англійської мови в учнів старшої школи.
    (2023) Ковтун, М.
    У сучасній освіті важливим завданням є створення різноманітних універсальний навчальних дій, які забезпечують уміння навчатися та здатність людей до саморозвитку та самовдосконалення за допомогою свідомого та активного присвоєння нового досвіду, а не лише отримання конкретних предметних знань і навичок у певних дисциплінах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Практичні способи та поради вивчати нову лексику з англійської мови.
    (2023) Явдощук, А.
    Рекомендуємо якомога швидше використовувати зазначені поради під час практичних занять англійської мови для початківців і поєднати їх з правильним повторенням, про що йшлося в даних тезах. Тоді результат не змусить себе чекати.
  • Thumbnail Image
    Item
    Потенціал підручників англійської мови для формування читацької грамотності в учнівства нової української школи
    (2023) Ткач, П.; Дорошина, Л.
    дуже важливо, щоб у підручниках і навчальних матеріалах більше уваги приділялося завданням, спрямованим на розвиток уміння читання з розумінням, а тексти стали більш різноманітними за структурою і сприяли зацікавленню учнівства в читанні. Також для розвитку читацької грамотності корисними можуть бути додаткові матеріали, зокрема наведені в списку літератури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Про основні аспекти державної політики Польщі та Чехії з питань вивчення англійської мови
    (Вінниця, 2018) Громов, Євген Володимирович; Громов, Е. В.; Gromov, Y. V.; Мазайкіна, Ірина Олегівна; Мазайкина, И. О.; Mazaikina, I. O.
    У статті докладно обґрунтовано, що серед великої кількості мов, що вивчаються як іноземні, в сучасному світі безперечна перевага надається вивченню саме англійської мови, як універсального міжнародного засобу спілкування. Наведено статистичні дані щодо загального рівня англомовної компетентності населення різних країн світу, включаючи Україну та її найближчих сусідів. Здійснено компаративний аналіз основних законодавчих актів та урядових ініціатив, які визначають державну політику Республіки Польщі та Чеської Республіки в галузі іншомовної освіти. Показано, що керівництво обох держав приділяє належну увагу проблемі англомовної компетентності своїх громадян. Напрацьована законодавча база, стратегічні рішення, урядові ініціативи та інші загальнодержавні заходи в достатній мірі відповідають основним вимогам політики мультилінгвальності Європейського співтовариства. Зазначається, що позитивний досвід інших країн, із подібними до України історико-політичними, соціально-економічними, освітньо-культурними умовами потребує вивчення, аналізу та творчого використання з метою поліпшення вітчизняної системи іншомовної підготовки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток критичного мислення у студентів 1 курсу мовних спеціальностей на заняттях з домашнього читання: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2016) Рибій, Любов Вікторівна
    Було визначено основні компоненти КМ та їх складові – мотиваційний, змістовий, інтелектуально-процесуальний та емоційно-вольовий компоненти. Було теоретично обґрунтовано технології формування та розвитку КМ у студентів 1 курсу на заняттях з домашнього читання, серед яких: «розумові шапки», дебати, складання сенканів, твір-метаморфоза, проблемні ситуації, «кути», «зигзаг», робота із ключовими словами, «fishbone», вправи на встановлення причинно-наслідкових зв’язків.