Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    Іншомовна компетентність як складова професійної комунікації у підготовці фахівців технічних спеціальностей
    (Вінниця: ВДПУ, 2018) Лебедєва, Н. А.; Лебедева, Н. А.; Тимкова, В. А.; Тымкова, В. А.; Lebedieva, N. A.; Tymkova, V. A.
    У статті розглянуто особливості формування іншомовної компетентності у майбутніх фахівців технічних спеціальностей у контексті професійної комунікації. Сучасні вимоги до володіння фахівцем іноземною мовою потребує вдосконалення системи іншомовної підготовки: розробки нових методів і форм навчання, пошуку технологій організації навчального процесу, що відповідають сучасним вимогам. Значущим, у контексті нашого дослідження, є процес навчання з використанням таких технологій, що допомагають змінити характер ролей викладача та студента, які стають рівновідповідальними за кінцевий результат освіти. Для цього в навчальний процес вводять елементи науково-дослідницької роботи, та підкріплюють спрямуванням викладачем самостійної роботи студентів. Володіючи великим освітнім потенціалом, навчальний предмет «Іноземна мова» у вищій школі, окрім вирішення завдань розвитку особистості, є ресурсом систематичного поповнення професійних знань, формування і розвитку комунікативних умінь та навичок. Потреба у використанні компетентнісного підходу також викликана уточненням мети і результату підготовки в технічному вузі як умови підвищення якості професійного навчання. Іноземна мова є обов'язковою дисципліною освітньої програми та повинна реалізовуватися із застосуванням як традиційних, так і інформаційних технологій освітнього процесу. Необхідність цілісного дослідження системи навчання іншомовного професійного спілкування в технічному ЗВО вимагає принципово іншогоn підходу – комунікативного. Фундаментальне значення дослідження системи навчання іншомовного професійного спілкування в технічному ЗВО дозволяє поглибити розуміння основ навчання іншомовного спілкування загалом та професійного безпосередньо. Прикладне значення дослідження полягає в використанні при підготовці курсів з теорії та практики іншомовного професійного спілкування, методології та методики її вивчення, спецкурсів з підготовки професійних перекладачів, а також у професійній діяльності майбутнього випускника технічного ЗВО, що пов’язана з міжнародною практикою або стажуванням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дефінітивний аналіз комунікативної компетентності майбутніх фахівців з обліку та аудиту
    (Вінниця: ВДПУ, 2010) Дакалюк, О. О.; Дакалюк, О. А.; Dakaliuk, О. О.
    У статті проаналізовано сутність, зміст та структуру комунікативної компетентності. Проведено аналіз психолого-педагогічної літератури, що виявив наявність відмінностей у виділенні компонентів вказаної компетентності. Визначено поняття комунікативної компетентності майбутніх фахівців з обліку та аудиту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості емоційних станів у професійному спілкуванні іноземними мовами
    (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2018) Бучацька, С. М.; Бучацкая, С. М.; Buchatska, S. M; Залєсова, І.В.; Залесова, И.В.; Zalesova, I.V.
    Стаття присвячена емоційно-вольовій готовності особистості до професійного спілкування іноземними мовами, яка є здатністю особистості свідомо регулювати свою поведінку, дії в будь-яких ситуаціях спілкування з фахівцями іноземною мовою. Увага сфокусована на вивчення особливостей сформованості у студентів різних спеціальностей емоційно-вольової готовності до ділового спілкування іноземними мовами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комунікативні здібності студентів у професійному спілкуванні іноземними мовами
    (Ялта: РВВ КГУ, 2011) Бучацька, С. М.; Бучацкая, С. М.; Buchatska, Svitlana
    Статтю присвячено проблемі розвитку комунікативних здібностей у професійному спілкуванні. У статті проводиться теоретичний аналіз здібностей як індивідуально-психологічних властивостей особистості, досліджуються відмінності між мовними і комунікативними здібностями студентів у процесі спілкування іноземними мовами. Представлена специфіка розвитку мовних здібностей і їх роль у професійній діяльності майбутнього фахівця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вдосконалення комунікативних умінь студентів у процесі навчання англійської мови
    (Вінниця : ТОВ «Планер», 2009) Колядич, Ю. В; Koliadych, Y. V.
    Стаття присвячена проблемі вдосконалення комунікативних умінь студентів у процесі навчання англійської мови. Комунікативний підхід розглянуто як стратегію, що моделює спілкування, зорієнтоване на створення психологічної і мовної готовності до спілкування. У статті порушена проблема комунікативного підходу, головною метою якого є формування комунікативної компетенції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні механізми оволодіння іноземною мовою мовною особистістю
    (Львів, 2012) Бучацька, С. М.; Бучацкая, С. М.; Buchatska, S
    Статтю присвячено проблемі оволодіння іноземною мовою. У статті проводиться теоретичний аналіз мовної діяльності і представлені основні характеристики мовної особистості та їх вплив на формування комунікативної культури майбутнього фахівця. Досліджуються психологічні механізми оволодіння іноземною мовою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Навчання іноземної мови для професійного спілкування майбутніх учителів засобами інформаційно-комунікаційних технологій
    (Вінниця : ВДПУ, 2015) Петрова, А. І.; Петрова, А. И.; Petrova, A. I.; Подзигун, О. А.; Подзигун, Е. А.; Podzyhun, O. A.
    У статті проаналізовано та узагальнено чинники успішного навчання іноземної мови для професійного спілкування майбутніх педагогів із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Встановлено, що використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій сприяє моделюванню умови комунікативної діяльності, набуттю лексико-граматичних навичок, збільшенню обсягу мовленнєвих вправ, дозволяє переносити мовний матеріал в інші види мовленнєвої діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Навчання іноземної мови для професійного спілкування майбутніх учителів засобами інформаційно-комунікаційних технологій
    (Житомир : ЖДУ імені Івана Франка, 2015) Петрова, А. І.; Petrova, A. I.; Подзигун, О. А.; Подзигун, Е. А.; Podzyhun, O. A.
    У статті аналізуються та узагальнюються чинники успішного навчання іноземної мови для професійного спілкування майбутніх педагогів із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Встановлено, що використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій сприяє моделюванню умови комунікативної діяльності, набуттю лексико-граматичних навичок, збільшенню обсягу мовленнєвих вправ, дозволяє переносити мовний матеріал в інші види мовленнєвої діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи та засоби розвитку у студентів психологічної готовності до ділового спілкування іноземними мовами
    (Вінниця: ВДПУ, 2017) Бучацька, С. М.; Бучацкая, С. М.; Buchatskaya, S. M.
    В статті розглядаються проблеми розвитку психологічної готовності особистості до ділового спілкування іноземними мовами. Пропонуються та апробовуються в експерименті модель і психолого-педагогічні засоби, що ефективно впливають на розвиток у студентів психологічної готовності до ділового спілкування іноземними мовами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пcихологічні механізми оволодіння іноземним мовленням мовною особистістю
    (Вінниця: ВДПУ, 2017) Бучацька, С. М.; Бучацкая, С. М.; Buchatskaya, S. M.
    Статтю присвячено проблемі оволодіння іноземною мовою. У статті проводиться теоретичний аналіз мовної діяльності і представлені основні характеристики мовної особистості та їх вплив на формування комунікативної культури майбутнього фахівця. Досліджуються психологічні механізми оволодіння іноземною мовою.