Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Створення коміксів та їх використання для розвитку вмінь діалогічного мовлення на заняттях англійської мови
    (Вінницький держ. пед. ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2023) Федик, Т.В.; Подзигун, О.А.; Fedyk, Tetiana; Podzygun, Olena; Федик, Тетяна Василівна; Подзигун, Олена Анатоліївна
    Дослідження присвячено проблемі навчання діалогічного мовлення на заняттях англійської мови з використанням сучасних інноваційних методів. Метою дослідження є обґрунтування важливості розвитку у студентів міжкультурної комунікації, яка здійснюється за допомогою формування у них лексичних, граматичних та фонетичних навичок та методична розробка завдань, які базуються на використанні коміксів, як ефективного інструменту для розвитку вмінь діалогічного мовлення. У процесі дослідження були застосовані теоретичні та практичні методи: аналіз науково-методичної літератури й передового вітчизняного та зарубіжного досвіду, аналіз використання різних інтернет ресурсів для створення коміксів, розробка завдань, які можна використовувати на підготовчому етапі навчання діалогічного мовлення. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що авторами було запропоновано використовувати комікси для навчання діалогічного мовлення, охарактеризовано завдання, які можна виконувати на заняттях для формування мовленнєвих навичок. Авторами розглянуто можливості використання коміксів для навчання діалогічного мовлення, наведено приклади використання інструментів інформаційно-комунікаційних та мобільних технологій на заняттях англійської мови, які допоможуть створити комікси, розкрито переваги та недоліки використання коміксів в освітньому процесі, продемонстровано різні типи завдань, які можна використовувати для навчання діалогічного мовлення з використанням коміксів. Результати дослідження підтвердили гіпотезу, що навчання діалогічного мовлення значно ефективніше, коли використовуються комікси в якості вербально-зображувальних опор. Студенти розуміють важливість уміння спілкуватися з іншими людьми, яке найкраще реалізується під час складання діалогу. Саме заняття перетворюється на вид діяльності, де вони можуть продемонструвати всі свої уміння і навички, як у побудові власного висловлювання, так і застосуванні сучасних технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчих здібностей молодших школярів на уроках дизайну і технологій
    (Вінниця, 2022) Лясківська, Т.
    Стаття присвячена аналізу та характеристиці найновішим технологіям формування творчих здібностей учнів на уроках дизайну і технологій, а саме: проектним технологіям; технологіям інтерактивного навчання та інформаційно-комунікаційним технологіям. Також розповідається про кожну технології, а ще охарактеризовані дані методи, які ефективно сприяють формуванню творчих здібностей школярів на уроках дизайну і технологій. А токаж подано аналіз зазначеної проблеми відомими науковцями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підвищення мотивації студентів до вивчення іноземної мови на початковому етапі засобами інформаційно-комунікаційних технологій: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Скакун, Марина Віталіївна; Скакун, М. В.; Skakun, M. V.
    Наукова робота складається зі вступу, 2 розділів, висновків, резюме, списку використаних джерел (72 найменування) та додатків. Загальний обсяг роботи становить 88 сторінок. У дипломному дослідженні висвітлено актуальність використання комп’ютерних технологій на занятті з іноземної мови, розглянуто шляхи формування позитивної мотивації у студентів до вивчення іноземних мов за допомогою застосування інформаційно-комунікаційних технологій, проаналізовано особливості формування лексичної компетентності студентів на початковому етапі вивчення мови, розглянуто та описано комп’ютерні програми для вивчення німецької мови на початковому етапі, проведено дослідно-експериментальну перевірку ефективності використання сучасних комп’ютерних технологій у процесі вивчення іноземної мови та проаналізовано результати.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання електронних освітніх ресурсів у процесі підготовки майбутніх учителів за змішаною формою навчання
    (Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2020) Кириленко, В. В.; Кириленко, В. В.; Kyrylenko, V.V.; Крижановський, А.І.; Крыжановский, А.И.; Kryzhanovskyi, A.I.; Кириленко, Н.М.; Кириленко, Н.М.; Kyrylenko, N.M.
    Актуальність статті пов’язана з системним впровадженням в освітній процес педагогічних вищих навчальних закладів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що викликає появу нових видів і форм його організації, зокрема змішаного навчання. На підставі аналізу наукової літератури та досліджень викладачів інформаційних технологій досліджено зміст поняття «змішане навчання» в двох сенсах – вузькому і широкому. Запропонована методика використання електронних освітніх ресурсів під час підготовки майбутніх учителів за змішаною формою навчання. Змішане навчання надає можливість працювати віддалено, а це особливо важливо нині, в умовах спалаху пандемії COVID-19.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови підготовки майбутніх учителів початкової школи засобами хмарних сервісів у закладах вищої освіти.
    (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. ж. "Молодь і ринок"., 2020) Кириленко, В. В.; Кириленко, В. В.; Kyrylenko, V.V.; Крижановський, А.І.; Крыжановский, А.И.; Kryzhanovskyi, A.I.; Кириленко, Н.М.; Кириленко, Н.М.; Kyrylenko, N.M.
    Завдяки впровадженню інформаційних технологій в освіту з’явилися нові можливості для індивідуалізації та диференціації навчального процесу, зорієнтованого на розвиток самостійного мислення та ефективну організацію пізнавальної діяльності студентів. Особливої уваги заслуговують інформаційно-комунікаційні технології як один із дієвих засобів інтерактивного навчання. У статті розглядаються педагогічні умови підготовки майбутніх учителів початкової школи із застосуванням хмарних технологій. Хмарні технології розглядаються як технології обробки даних, в яких комп’ютерні ресурси надаються інтернет-користувачеві як on-line сервіси.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування діалогічної мовленнєвої компетентності учнів початкової школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій: дипломна робота
    (2019) Кучер, Марина Ігорівна; Кучер, М. И.; Kucher, M. I.
    Нині методики вивчення іноземних мов мають тенденцію переходити до інтерактивного навчання. Інтерактивні технології викладання іноземних мов у початковій школі як інтегрована система навчальних процесів розглядаються в нашій дипломній роботі. Вони забезпечують найбільш ефективне використання обраних інтерактивних моделей засобів та форм викладання іноземних мов, враховуючи індивідуальні особливості учнів, що досягають належного рівня комунікативної компетентності з іноземної мови. На сьогоднішній день використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках іноземної мови в початкових класах відіграє важливу роль. Це забезпечує новий підхід до навчання сучасних учнів, що робить урок більш інтерактивним та легким для запам’ятовування. Межі між учителем та учнем мають менший сенс при інтерактивному навчанні. Сучасна система освіти потребує вдосконалення методів навчання, щоб змінити тенденції та освіту. Мета дослідження: теоретично обґрунтувати використання інформаційно-комунікаційних технологій для формування іншомовної компетентності в учнів початкової школи. Наукова робота складається з двох основних частин. Перша присвячена вивченню теоретичних основ інтерактивних методів навчання. У другій частині представлена система інтерактивних методів розвитку комунікативної компетентності в початковій школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічний потенціал інформатизації освітнього процесу у вищій школі
    (Одеса: «Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій», 2019) Гапчук, Я. А.; Hapchuk, Y. A.
    У статті проаналізовано деякі проблеми визначення та використання можливостей педагогічного потенціалу інформатизації освітнього процесу у вищій педагогічній школі. Здійснено аналіз наукових джерел з питань інформатизації освітнього процесу у вищій школі. Акцентовано увагу на інформаційних технологіях навчання, котрі розглядаються як оригінальні технології створення, передавання і збереження навчальних матеріалів, інших інформаційних ресурсів освітнього призначення, а також організації і супроводу навчального процесу за допомогою телекомунікаційного зв’язку та комп’ютерних систем і мереж, що цілеспрямовано, систематично й послідовно впроваджуються в педагогічну практику з метою підвищення якості освіти. У статті виокремлюють такі види ІКТ, як онлайн-платформи, веб-технології та Smart-технології; проаналізовано особливості використання веб-квестів в освітній діяльності студентів, веб-сервісів (чат або чаттер), YouTube тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми професійної іншомовної підготовки майбутніх журналістів і можливі шляхи їх розв’язання
    (Вінниця, 2016) Жовнич, О.В.; Zhovnych, O.V.; Жовныч, О.В.
    У статті проаналізовано наявні дослідження з проблем професійної іншомовної підготовки майбутніх журналістів і визначено можливі шляхи їх розв’язання з урахуванням зміни ролей журналіста, зумовлених використанням можливостей інформаційно-комунікаційних технологій. Зроблено висновок, що нові вимоги до професійних якостей журналіста та нові ролі, які він виконує в умовах швидких темпів інформатизації та глобалізації суспільства, детермінують інноваційні підходи до його професійної іншомовної підготовки. Найбільш доцільними для інтенсифікації іншомовної підготовки майбутніх журналістів визначено інформаційно-комунікаційні технології, зокрема іноземні Інтернет-видання та блоги.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дидактичні перваги і новітні тенденції застосування інформаційно-комунікаційних технологій у вищій освіті.
    (Дрогобич, 2016) Жовнич, О.В.; Жовныч, О.В.; Zhovnych, O.V.
    У статті аналізуються тенденціїї застосування інформаційно-комунікаційних технологій у вищій професійній освіті та обгрунтовуються дидактичні можливості використання веб-технологій в усіх циклах підготовки на всіх етапах навчання майбутніх фахівців.Крім використання для вирішення поточних академічних завдань, використання ІКТ сприяє формуванню у студентів інформатичної, комунікативної, соціальної компетенцій, компетенції особистісного вдосконалення тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи використання ІКТ у підготовці вчителя іноземної мови
    (Вінниця ТОВ фірма «Планер», 2017) Гапчук, Я. А.; Hapchuk, Y. A.
    У статті на основі аналізу наукової літератури з проблеми дослідження виокремлюються шляхи використання ІКТ у підготовці вчителя іноземної мови. Зокрема, рекомендується переважне використання Веб-квестів.