Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Феномен метафори в політичному дискурсі української та німецької мов : дипломна робота
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2018) Ткач, Ірина Ігорівна; Ткач, И.И.; Tkach, I.I.
    Дипломна робота містить дослідження метафори в сучасному українському та німецькому політичному дискурсі. Виявлено спільні та відмінні особливості функціонування метафори в сучасному українському та німецькому політичному дискурсі. Проведено зіставлення метафоричного вираження позитивної та негативної оцінок в промовах українських та німецьких політиків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Номінативні та культурні особливості вживання фітонімів в німецькій та українській мовах : дипломна робота
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2019) Онищук, Ірина Вячеславівна; Онищук, И.В.; Onyshchuk, I.V.
    Дипломна робота містить комплексний аналіз головних ознак сучасної семантики українських та німецьких фітонімів. Проведено зіставний аналіз різномовних асоціативних полів фітонімів з метою з’ясування спільних та розбіжних ознак їхньої семантики. Досліджено мовно-культурні чинники асоціацій за допомогою лексикографічних, етнографічних та фольклорних джерел.
  • Thumbnail Image
    Item
    Порівняння як мовна категорія (на матеріалі англомовних художніх творів) : дипломна робота
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2018) Матвійчук, Владислав Павлович; Матвийчук, В.П.; Matviichuk, V.P.
    Дипломна робота присвячена вивченню специфіки категорії порівняння та проблем, пов’язаних із засобами перекладу конструкцій порівняння. Проаналізовано порівняння як лінгвістичну категорію та встановлено функціональні особливості порівнянь у англомовних художніх текстах. Виявлено специфіку перекладу порівнянь та порівняльних конструкцій на українську мову.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мовно-стилістичні особливості електронних листів в англійській, французькій та українській мовах : дипломна робота
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2018) Кулібабчук, Юлія Володимирівна; Кулибабчук, Ю.В.; Kulibabchuk, Yu.V.
    Дипломна робота містить комплексний аналіз мовно-стилістичних характеристик електронного листування, що передбачає дослідження моделей електронних листів кожної мови окремо. Виявлено стилістичні, лексичні та структурні характеристики англійських, французьких та українських електронних листів і проведено їхній зіставний аналіз.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зіставний аналіз метафоричних значень зоонімів в німецьких та українських прислів’ях і приказках : дипломна робота
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2018) Драченко, Марія Олександрівна; Драченко, М. О.; Drachenko, M.O.
    Дипломна робота містить дослідження значень німецьких та українських прислівʼїв і приказок із метафоричним зоокомпонентом. Зроблено класифікацію зоосемічних компонентів у пареміях. Проведено зіставний аналіз вживання метафоричних значень зоонімів в німецьких та українських пареміях.
  • Thumbnail Image
    Item
    Порівняння як мовна категорія (на матеріалі німецькомовних художніх творів) : дипломна робота
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2020) Магдич, Олена Володимирівна; Магдич, О. В.; Mahdych, O. V.
    Дипломна робота містить дослідження використання засобів реалізації компаративних відношень у німецькомовній художній літературі ХІХ та ХХ століть, а саме у романі Патріка Зюскінда «Das Parfum. Die Geschischte eines Mörders» та у романі Теодора Фонтане «Effi Briest». У практичній частині зроблено ґрунтовний зіставний аналіз порівняльних конструкцій у творах німецьких письменників, за допомогою якого виявлено спільні та відмінні випадки вживання порівнянь і порівняльних конструкцій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Семантичне варіювання назв природних явищ у зіставному аспекті
    (Варшава : «Diamond trading tour», 2015) Дробаха, Л. В.; Drobakha, L. V.
    У статті розглядаються питання, пов’язані з відображенням національного світосприйняття у мовах. На основі зіставного дослідження проведено аналіз вживання назв природних явищ у прямих та переносних значеннях в українській, німецькій, англійській та французькій мовах. Виявлено спільні та національно-специфічні особливості вживання лексичних одиниць у зіставлюваних мовах. Проведено кількісний аналіз вживання досліджуваних назв у зіставному аспекті в українській, німецькій, англійській та французькій мовах