Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 1393
  • Item
    Когнітивно-дискурсивні особливості різножанрових текстів та їхній потенціал у формуванні іншомовної комунікативної компетентності на різних рівнях володіння мовою : колективна монографія
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Глазунова, Т. В.; Грачова, І. Є.; Довгалюк, Т. А.; Козачишина, О. Л.; Кудельська, О. В.; Лебедєва, Н. А.; Лісниченко, А. П.; Мосійчук, А. В.; Мельницька, О. В.; Паламарчук, А. О.; Пилипишина, Д. І.; Прадівлянна, Л. М.
    В монографії представлені результати роботи викладачів кафедри англійської мови та методики її навчання ВДПУ імені Михайла Коцюбинського у рамках науково-дослідної теми «Сучасні поліпарадигмальні лінгвістичні студії та впровадження їхньої методології в освітній простір вищої школи». Філологічний розділ присвячено вивченню ключових питань когнітивно-дискурсивної наукової парадигми, розробці теоретичних засад про розуміння мови як ієрархічно організованої системи, що відображає ментальні структури мислення та пізнання. Методичний розділ включає матеріали, в яких висвітлено сучасні підходи, етапи та особливості формування комунікативної компетентності учнів/студентів у процесі вивчення англійської мови.
  • Item
    Теоретичний курс англійської мови (частина 2): стилістика, теоретична граматика : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Козачишина, О. Л.; Змієвська, О. О.
    Мета цього посібника – ознайомити студентів старших курсів з основними засадами стилістики й теоретичної граматики та допомогти майбутнім вчителям англійської мови оволодіти практикою лігвістичного аналізу мовних явищ. Посібник складається з пояснювальної записки та двох розділів, в яких викладено загальні підходи до вивчення лінгвістичних особливостей функціонування мовних явищ різного статусу в мікро і макроконтексті з урахуванням напрацювань в таких областях лінгвістичної науки, як стилістика та теоретична граматика. У першому розділі посібника (стилістика) наводяться короткі теоретичні викладки з різних розділів стилістики, що доповнюються прикладами для самостійного аналізу, дібраними з кращих зразків класичних та сучасних англомовних творів, а також питаннями для самоконтролю. Рекомендована для опрацювання література спрямовує студентів на ознайомлення з різними підходами до тлумачення певних стилістичних явищ, сприяє розвитку навичок критичного мислення, формуванню власної точки зору на проблемні питання стилістики. До другого розділу (теоретична граматика) включені інформаційно-навчальні матеріали про структурні та функціонально-семантичні особливості граматичних одиниць англійської мови морфологічного і синтаксичного рівнів, типологічні особливості системно-структурних зв’язків в англійській мові та широке коло питань теоретичного і практичного характеру, що відповідають вимогам програми. Зокрема розглядаються питання особливості категоризації мовних одиниць, реалізації та актуалізації граматичних категорій, парадигматичні і синтагматичні відношення в мові, тексті, дискурсі.
  • Item
    Теоретичний курс англійської мови (Ч. 1): навчальний посібник
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Грачова, І. Є.; Лісниченко, А. П.
    “Теоретичний курс англійської мови” є складовою дисциплін лінгвістичного циклу.Даний посібник включає в себе навчальні матеріали теоретичної фонетики та історії англійської мови для студентів 3 курсу факультету іноземних мов. Метою навчального посібника є ознайомлення студентів з фонетичною структурою й інтонаційними моделями англійського мовлення, а також із закономірностями розвитку англій¬ської мови, її словникового складу, граматичної і фонетичної будови в нерозривному зв’язку з історією народу/
  • Item
    Навчально-методичний посібник з методики навчання іноземних мов для студентів 2 курсу денної форми навчання (Ч. 2)
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Глазунова, Т. В.; Довгалюк, Т. А.; Змієвська, О. О.; Лісниченко, А. П.; Баліцька, О. С.
    Навчальний посібник призначений для роботи над новим експериментальним курсом із методики навчання іноземних мов у рамках проекту «Шкільний учитель нового покоління», що впроваджується за підтримки Британської Ради в Україні та Міністерства Освіти та науки України. У частині 2 навчального посібника представлені розгорнуті плани занять до модуля 2 програми курсу, відповідні робочі матеріали, глосарій ключових понять та термінів, список рекомендованої літератури для опанування студентами теоретичними знаннями, практичними навичками та вміннями навчання іноземних мов.
  • Item
    UK and US Literature of the XX century: Introduction to Modernism and Postmodernism in Literature and Culture : навчальний посібник
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Прадівлянна, Л. М.
    Метою викладання навчальної дисципліни «Література англомовних країн: ХХ століття» є забезпечення студентів системними знаннями з літератури Великобританії та США; надання цілісного уявлення про літературу Англії та США в контексті історичної епохи; ознайомлення з літературними процесами та особливостями творчого спадку письменників доби.
  • Item
    Навчально-методичний посібник з методики навчання іноземних мов для студентів 2 курсу денної форми навчання (Ч. 1)
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Авксентьєва, Т. А.; Змієвська, О. О.; Глазунова, Т. В.; Кучеренко, О. С.; Лісниченко, А. П.
    Даний навчальний посібник передбачений для роботи надновим експериментальним курсом з методики навчання іноземних мов у рамках проекту «Шкільний учитель нового покоління», що впроваджується за підтримки Британської Ради в Україні та Міністерства Освіти та науки України. У частині 2 навчального посібника представлені розгорнуті плани занять до модуля 2програмикурсу, відповідні робочі матеріали, глосарій ключових термінів та понять, список рекомендованої літератури, що покликані забезпечити опанування студентами не лише теоретичними знаннями, а в першу чергу, практичними навичками та вміннями методичної науки.
  • Item
    Навчально-методичний посібник з методики викладання іноземних мов у закладах вищої освіти
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Глазунова, Т. А.; Довгалюк, Т. А.; Фальштинська, Ю. В.
    У навчально-методичному посібнику з методики викладання іноземних мов у закладах вищої освіти для здобувачів ступеня вищої освіти магістра, за спеціальністю 035 Філологія, спеціалізацією 035.041 Германські мови та літератури (переклад включно), перша -англійська, денної форми навчання представлені розділи програми курсу методики навчання іноземних мов, що призначені для вивчення на 1 курсі магістратури факультету іноземних мов –методика формування мовленнєвих умінь читання, аудіювання, говоріння, письма; тестовий контроль; планування навчального процесу; типи помилок, корекція помилок, історія розвитку методичної науки, методи навчання. У лекціях враховані сучасні тенденції зарубіжної та вітчизняної методичної науки. Матеріал подається у формі лекцій, завдань для практичних занять та самостійної роботи.
  • Item
    Підготовка шкільного вчителя нового покоління: теоретичні та практичні аспекти: монографія
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Змієвська, О. О.; Довгалюк, Т. А.; Глазунов, М. С.; Глазунова, Т. В.; Кузьміна, С. А.; Лісниченко, А. П.; Теклюк, Г. П.
    У монографії висвітлено сучасні методи, прийоми, стратегії та засоби підготовки сучасного фахівця, вчителя англійської мови нового покоління. Значна увага приділяється гуманізації навчального процесу, яка досягається шляхом зміщення акцентів з вчителя на учня, з навчання на учіння. Представлені результати міжнародних проєктів за участю викладачів кафедри англійської філології та студентів факультету іноземних мов. Результати дослідження можуть бути застосовані у процесі запровадження студенто-центрованого навчання на заняттях з методики та практики усного та писемного мовлення, а також з метою організації міжнародних інтернет- проєктів.
  • Item
    Формування умінь 21 ст. (“soft skills”) засобами іноземної мови : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Глазунова, Т. В.; Мельницька, О. В.
    У посібнику пропонуються навчальні матеріали у формі текстів для читання, відео- та аудіоматеріалів у рамках тем «Уміння 21-го століття», «Емоційний інтелект», «Стилі спілкування», «Уміння діяти в конфліктних ситуаціях», «Вербальні та невербальні засоби спілкування», «Активне слухання», «Співпраця у команді», «Критичне мислення», «Цифрові «сліди». Квізи, практичні завдання у формі дискусій та рольових ігор покликані формувати уміння 21-го століття (колаборації, спілкування, критичного мислення, цифрової компетентності), а також мовленнєвих умінь (аудіювання, читання, говорінння, письма).