Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 19
  • Thumbnail Image
    Item
    Стихія натхнення на порозі сну: про мову сюрреалістичної лірики
    (Кишинэу, 2018) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    У статті вивчається сюрреалізм як тип художнього мислення, в основі якого – посилення ролі несвідомого у творчості. В якості ключової категорії виділено образ, який дозволив поетам заглибитися в дослідження ірраціональних станів. Зроблено спробу осмислити поняття сюрреалістичного образу і проаналізувати його лексико-семантичні особливості в ліриці російського та українського поетів Б. Поплавського та Б. І. Антонича.
  • Thumbnail Image
    Item
    Звуковая ткань поэзии сюрреалистов: фоносемантический аспект.
    (Ужгород, 2019) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Стаття присвячена проблемам створення образу в сюрреалістичній поезії. В роботі окреслені ключові положення естетики сюрреалізму, принципи автоматичного письма, а також проаналізовано нову роль, що набуває автор сюрреалістичних віршів. На матеріалі поетичних текстів британського поета Девіда Гаскойна розглянуті лексичні та фоносемантичні способи створення сюрреалістичного образу, зроблена спроба виявити, яку роль відіграє змістовність звуків мови в поетичному творі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структурно-семантичні особливості сюрреальних образів Б.-І. Антонича
    (Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, 2019) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Статтю присвячено вивченню питань українського сюрреалізму та вияву сюрреалістичних мотивів у поезії Б.-І. Антонича як прояву цього явища мистецтва у національній культурі. Узагальнено погляди літературознавців на дану проблему, проведено паралелі між ідеями Б.-І. Антонича, висловленими ним у мистецтвознавчих есе, з естетичною програмою французьких сюрреалістів, відзначено подібність їх поглядів на роль мистецтва та завдання, які авангардисти початку ХХ століття перед собою ставили. Об’єктом та предметом дослідження стала образна система поетичних доробок Б.-І. Антонича кінця 1930-х років та їх лексико-синтаксична реалізація в поезіях цього періоду. Стаття пропонує аналіз механізмів утворення поетичних образів у атрибутивних конструкціях та на рівні фраз, що побудовані як відповідно до системи мови, так і з її порушеннями. Проаналізовано семантику й структуру образів Б.-І. Антонича на матеріалі збірки Ротації. Сюрреальний поетичний образ розуміється як складне явище з ознаками фантастичного, спонтанного, алогічного, що виникає при зближенні максимально віддалених та суперечливих реалій. Його характерними ознаками стають відмова від внутрішніх зв'язків слів, пошук нових значень, семантичний контраст та ре-семантизація застиглих структур (А. Біла). Виділено рівні сюрреалістичного неузгодження лексики в образах Б.-І. Антонича, консонансні та дисонансні сполучення (Martin), розширені метафоричні та синестезійні аналогії. В цілому вони створюють ефект сюрреальності та отримання доступу до несвідомого. Зроблено висновок про близькість ідей поета естетиці сюрреалізму та зацікавленість у нових формах письма. Сюрреалістичні мотиви, які не стали головними в творчості поета, становлять її одну з найцікавіших граней.
  • Thumbnail Image
    Item
    Практичні завдання до аудіо-книги “The Schemer”для аудиторної та самостійної роботи студентів І-ІI курсів
    (2015) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Workbook contains practical tasks for students of the I-II year of study designed to improve listening skills, pronunciation and intonation, as well as to activate the new lexical units introduced in the audio-story "The Schemer"
  • Thumbnail Image
    Item
    Практичні завдання до аудіо-книги “The Schemer” для роботи зі студентами І-ІI курсів. Посібник для вчителя
    (2015) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Збірник містить практичні завдання для роботи зі студентами І-IІ курсів, що покликані розвивати навички аудіювання, вимови та інтонації, активізувати нові лексичні одиниці, вивчені при прослуховуванні оповідання “Інтриган”
  • Thumbnail Image
    Item
    Філіп Ламантіа та американський сюрреалізм
    («Science and education a new dimension». – Philology, V(30), Issue: 117, 2017) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Стаття присвячена аналізу сюрреалістичних віршів американського поета Філіпа Ламантіа, творчість якого розглянуто в контексті сюрреалістичних ідей в США в післявоєнний період. Виділено принципи французького сюрреалізму, яким поет точно наслідував в 1940-1960 рр. Проаналізовано мовні домінанти його поезії: метафоричність, синестезія, з'єднання взаємовиключних понять в єдиний сугестивний образ, точна відповідність мовним нормам. Доведено, що автоматичний образ став динамічним центром поезії Ф.Ламантіа
  • Thumbnail Image
    Item
    Сюрреалістичні експерименти Девіда Гаскойна
    (Вісник Дніпропетровського Університету. Серія «Філологічні науки», 2016) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Стаття присвячена аналізу сюрреалістичного періоду творчості англійського поета Девіда Гаскойна. Розглянуто розвиток принципів французького сюрреалізму в його поезіях 1933-1936 рр., визначені мовні домінанти англійської сюрреалістичної поезії
  • Thumbnail Image
    Item
    Синестезія в прозі англійських письменників початку ХХ століття (на матеріалі творів В.Вулф, К.Менсфилд, Д.Конрада)
    (Горловка, Из-во ГГПИЯ, 2010) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Стаття присвячена аналізу феномена синестезії в художніх текстах англійських письменників імпресіоністичного направлення. Лексико-семантична синестезія відмічена на рівні словосполучень, текстових фрагментів. Розглянуті її основні типи, функції в тексті. Синестезія визначається як засіб поетики імпресіонізму
  • Thumbnail Image
    Item
    Семантика кольоро- і світлопозначень в портретах Петера Альтенберга
    (К.: Видавничій Дім Дмитра Бураго, 2013) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Стаття присвячена аналізу елементів імпресіоністичного методу в новелах австрійського письменника кінця ХІХ – початку ХХ ст. Петера Альтенберга. Досліджуються особливості семантики кольоративів та лексем на позначення світла, аналізується їх роль у створенні портретних імпресій
  • Thumbnail Image
    Item
    Ремінісценції на тему сюрреалізму в англійській та американській поезії
    (Наукові записки Національного університету "Острозька академія". Серія "Філологічна". (ВАК України), 2016) Прадівлянна, Л. М.; Прадивлянная, Л. Н.; Pradivlianna, L. M.
    Стаття присвячена аналізу ремінісценцій в сюрреалістичних віршах англійських і американських поетів. Ремінісценція розглядається як одне з ключових понять інтермедільності. Виявлено принципи французького сюрреалізму, проаналізовано мовні домінанти сюрреалістичної поезії