Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Linguistic and cognitive features of english written academic discourse
    (2020) Hrachova, I.; Mosiichuk, A.
    The article highlights the linguistic and cognitive characteristics of English written academic discourse from a cognitive-communicative perspective claiming that the academic prose has a set of verbal features that testify to the actualization of corresponding conceptual structures
  • Thumbnail Image
    Item
    Метафорична концептуалізація негативного і позитивного мислення (на матеріалі сучасного американського психологічного дискурсу)
    (Вінниця: ДонНУ ім. Василя Стуса, 2019) Мосійчук, А. В.; Мосийчук, А. В.; Mosiichuk, A.
    У статті схарактеризовано чотири групи метафоричних концептуальних моделей, відмінності в структурній організації яких дозволяють співставити способи метафоричного осмислення концептів НЕГАТИВНЕ МИСЛЕННЯ та ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ, що є складовою частиною сучасної американської концептуальної картини світу. Результати дослідження показали, що трансформація від негативного до позитивного стилю мислення супроводжується появою низки метафоричних концептуальних схем, притаманних новому, позитивному сприйняттю дійсності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Музика синтаксичного простору: легато vs. стакато сучасної американської поезії
    (Vienna : “East Wesr”, 2014) Мосійчук, А. В.; Мосийчук, А. В.; Mosiichuk, A.
    У статті схарактеризовано два типи синтаксичної організації текстів сучасної американської поезії – легато і стакато. Виявлені специфічні когнітивні механізми їх сприйняття, зумовлені доконцептуальним, тілесним досвідом читача, втіленого в просторових образ-схемах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Лінгвокогнітивний підхід до аналізу синтаксичної організації поетичного тексту
    (Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2019) Мосійчук, А. В.; Мосийчук, А. В.; Mosiichuk, A.; Грачова, І. Є.; Грачёва, И. Е.; Grachova, I.
    Метою даної статті є аналіз специфіки лінгвокогнітивного підходу до дослідження синтаксису поетичного мовлення, який розглядає синтаксичні конструкції невід’ємно від сукупності когнітивних процесів, задіяних у сприйнятті й інтерпретації поетичного тексту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Антична поетика як провісник когнітивних студій поетичного синтаксису
    (Львів, 2019) Мосійчук, А. В.; Мосийчук, А. В.; Mosiichuk, A.; Грачова, І. Є.; Грачёва, И. Е.; Grachova, I.
    У статті розглянуто основні вектори синтаксичних досліджень в античній поетиці з метою довести, що остання заклала міцне підґрунтя для аналізу синтаксичної організації літературних текстів у сучасній когнітивній поетиці. Дослідження виявило, що теоретико-методологічний апарат когнітивної поетики запозичив цілу низку термінів, методів і підходів до аналізу синтаксичних конструкцій, що з'явилися у зв’язку з дослідженням пізнавальної діяльності людини в античній риториці і стилістиці. Посилаючись на видатних авторів античного періоду, у чиїх творах з’явилися ключові поняття поетичного синтаксису, такі як фігура, схема, конструкція тощо, у статті стверджується, що когнітивні дослідження поетичного синтаксису беруть початок у античній поетиці і перегукуються із класичною античною традицією вивчення синтаксису. Таким чином, у дослідженні здійснена спроба довести, що сучасні когнітивні дослідження поетичного синтаксису резонують з давнім тлумаченням синтаксичної організації поетичних текстів.