Автореферати та дисертації

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8a546e8e-ce81-4d78-8825-2906a414b663

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи
    (Вінниця, 2017) Баюрко, Наталія Василівна; Baiurko, N. V.
    Дисертацію присвячено актуальній проблемі підготовки майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи. У роботі проаналізовано теоретичні засади досліджуваної проблеми, розкрито сутність екологічної компетентності, «готовності майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи», визначено критерії, показники, схарактеризовано рівні сформованості готовності. Теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови та методику формування готовності майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи у процесі навчання у вищих педагогічних закладах освіти: активізація потреби студентів в оволодінні методиками розвитку екологічної компетентності школярів; залучення студентів на заняттях з фахових дисциплін до квазіпрофесійної еколого-освітньої діяльності; умотивоване використання завдань екологічного спрямування під час проходження майбутніми учителями біології різних видів практик. Розроблено та експериментально перевірено модель формування готовності майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування екологічної компетентності майбутніх молодших спеціалістів переробної харчової промисловості в аграрних коледжах
    (Вінниця, 2014) Лутковська, Світлана Михайлівна; Лутковская, С. М.; Lutkovska, S.
    Дисертацію присвячено дослідженню проблеми виз¬на¬чення педагогічних умов, що сприяють формуванню екологічної компетентності майбутніх молод-ших спеці¬аліс¬тів (ММС) переробної харчової промисловості в навчально-виховному процесі аграрного коледжу. З’ясовано зміст понять «екологічна компетентність ММС харчо¬вої промисловості», визначено структуру екологічних навчальних компе¬тентностей, що формуються в процесі підготовки майбутніх молод¬ших спеціалістів. На основі результатів дослідження науково обґрунтована та розроблена мо¬дель формування екологічної компетентності ММС в аграрному коледжі, яка є цілісним багаторівне¬вим комплексом із залежними функціо¬нально зна¬чущими елементами. Обґрунтовано доцільність упровадження в навчальний процес засобів ІКТ, спря-мованих на розвиток екологічної компетентності ММС в аграрному коледжі; показано, що в нинішніх умовах значно розширилися можливості зацікавле¬ної, про¬фе¬сій¬¬но орієнто¬ва¬ної взаємодії викладача та студента завдяки новим формам організації навчальної діяль¬ності – індивідуальній і самостійній роботі та викорис¬тан¬ню методів активного навчання, серед яких, ділові ігри, тренінги, проекти, веб-квести, історії з життя, дискусії тощо.