Наукова періодика. Матеріали конференцій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/7d43c975-0e7c-4333-8f81-4c652ece885c

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Реакція населення Поділля на «вдосконалене» самообкладання: 1928 рік
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Кравченко, П.; Мельничук, О.
    Метою статті є аналіз настроїв сільського населення Поділля у 1928 р., викликаних посиленням наступу більшовицького режиму на приватного власника на селі з метою його ліквідації в контексті сталінської «революції згори», важливою складовою якої було самообкладання. Методологія дослідження ґрунтується на принципах об’єктивності та історизму із використанням загальнонаукових та спеціальних методів дослідження: проблемно-хронологічного, історико-порівняльного, методу критичного аналізу. Наукова новизна дослідження полягає у розкритті авторами недостатньо вивченого в українській історіографії питання реакції сільського населення Поділля на перші кроки більшовицького окупаційного режиму щодо ліквідації українського приватновласницького села і насадження колективного господарства шляхом нав’язування завищених планів самообкладання. Висновки. 1928 р. став періодом загострення боротьби між українськими селянами та більшовицьким режимом, який з метою «соціалістичної перебудови» села свідомо пішов на розорення селянських господарств шляхом посилення фінансового тиску методом «вдосконаленого» самообкладання, чим викликав широке невдоволення, яке в більшості випадків проявлялось у висловлюваннях селян, у їхній відмові брати участь у голосуванні за нав’язані владою розміри самообкладання тощо і загрожувало перерости в силовий опір.
  • Thumbnail Image
    Item
    Політика румунської окупаційної влади щодо залучення до співпраці сільського населення Вінниччини в роки Другої світової війни
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Бабій, Людмила
    Метою статті є висвітлення політики румунської окупаційної влади щодо залучення до співпраці сільського населення Вінниччини в роки Другої світової війни. Показано формування стосунків румунської окупаційної адміністрації з місцевим населенням та розкрито форми залучення мешканців краю до співпраці. Методологічною основою дослідження є поєднання загальнонаукових методів, таких як методи аналізу й синтезу та спеціально-історичних методів, зокрема історико-типологічного й історико-системного методів з принципами історизму, системності та всебічності. Наукова новизна статті полягає у тому, що вперше в українській історіографії робиться спроба охарактеризувати політику румунської окупаційної влади щодо залучення до співпраці сільського населення Вінниччини в роки Другої світової війни. Аналізуються причини, які спонукали місцеве населення на такий крок та визначаються шляхи, за допомогою яких, румунська окупаційна влада реалізовувала свою політику на окупованій території. Висновки. Виконання головного завдання румунської окупаційної адміністрації на території Трансністрії, зокрема Вінниччини, покладене на неї нацистською Німеччиною – економічна експлуатація краю, потребувало залучення в цей процес місцевого населення. Справедливо визнати той факт, що певна частина українського селянства на початковому етапі румунської окупації йшла на співпрацю, сподіваючись на покращення свого життя за нової влади й уникнення репресій, які відбувались в краї в радянські часи. За таких обставин, не всіх мешканців окупованих територій слід визначати як свідомих колаборантів. Реалізовуючи політику залучення українських селян Вінниччини до співпраці, румунська окупаційна влада в своїй діях спиралась на пропаганду, використовуючи наслідки здійснення в українських землях двадцятилітньої більшовицької політики, сподівання населення на відродження українського життя й утворення української держави та бажання людей вижити в складних умовах війни. В окупованих районах румунська адміністрація застосувала ненасильницький (акцентуючи на репресіях більшовицької влади, активно використовуючи пропаганду та підкуп населення) та насильницький (використовуючи примус) методи по відношенню до населення Вінниччини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українське співробітництво з Європейським союзом: гендерна політика
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Грабович, М.; Grabovych, М.
    У статті розглянуто поняття співробітництва України із Європейським союзом. Обом сторонам належить оцінити нові реалії та відшукати ефективні підходи до вирішення проблем, що виникають у цьому процесі. Поставлено за мету проаналізувати сприйняття Україною та ЄС ключових понять євроінтеграційної політики та їх вплив на формування взаємин, а також до уваги обрана проблема стандартів паритетної (гендерної) демократії, тобто повноцінної участі жінок на основі рівності із чоловіками на всіх рівнях і у всіх областях функціонування суспільства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українсько-канадські відносини: сучасний стан та перспективи розвитку
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Постемська, І.; Постемская, І.; Postemska, I.
    У статті на основі аналізу наукових праць з питань українсько-канадських відносин досліджується сучасний стан та перспективи розвитку українсько-канадських відносин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українсько-канадські відносини: сучасний стан та перспективи розвитку
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Бойко, Ю.; Boiko, Yu.
    У статті робиться спроба проаналізувати українсько-канадські відносини на сучасному стані та передбачити перспективи розвитку. Cучасний етап відносин між Україною та Канадою є найбільш важливим, оскільки саме сьогодні наша держава переживає найбільш тяжкі часи і саме Канада надає нам найбільшу та всебічну підтримку у збереженні нашої територіальної цілісності та суверенності. Канада активно підтримує демократичні зміни в Україні після перемоги Революції Гідності, надаючи та сприяючи політично, фінансово і технічно проведенню важливих реформ у нашій державі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Співпраця з НАТО та прагнення регіонального лідерства Польщі на початку ХХІ ст.
    (Вінниця (ВДПУ), 2015) Захарчук, В. О.; Zakharchuk, V. А.; Захарчук, В. А.
    Визначено місце і роль членства Республіки Польщі в НАТО, як одного з основних зовнішньополітичних напрямків безпекової політики держави. А також висвітлено зміст співпраці Польщі з Альянсом та перехід від ролі «споживача» до ролі «творця» безпеки в регіоні та «провідника» до вступу в НАТО інших країн регіону.