Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Толеризація релігійних відносин як фактор розвитку суспільно-політичного життя громад (на прикладі Житомирської області)
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Білобровець, Ольга; Белобровец, Ольга; Bilobrovets, Olha M.; Венгерська, Вікторія; Венгерская, Виктория; Vengerska, Victoria O.; Жуковський, Олександр; Жуковский, Александр; Zhukovskyi, Oleksandr I.
    Метою статті є з’ясування умов та факторів, необхідних для толеризації міжрелігійних та владно-конфесійних відносин, розвитку партнерських стосунків і гармонізації суспільно-політичного життя на основі аналізу релігійної ситуації Житомирського регіону. Методологія. Принципи системності і об’єктивності забезпечують аналіз релігійної ситуації в регіоні в контексті загальної картини церковно-релігійних відносин в Україні в системі суспільно-політичного життя та об’єктивно-неупереджене ставлення до діяльності різних конфесій. Методи – історико-типологічний, проблемно-хронологічний та компаративістики дозволили виділити типи проблемних питань в сучасному релігійному житті та прослідкувати динаміку релігійних уподобань населення у площині відносин держави і церкви, зокрема в регіональному розрізі. Наукова новизна роботи полягає у представленні та аналізі моделі партнерських стосунків владних структур регіонального рівня та релігійних об’єднань, визначення факторів толеризації суспільних відносин. Висновки: В ході проведеного аналізу релігійної ситуації в Україні та Житомирській області, визначення основних тенденцій державно-релігійних та міжконфесійних стосунків. З’ясовано, що основними факторами та умовами, що сприяють толеризації релігійного та суспільно-політичного життя є налагодження конструктивної взаємодії органів влади та релігійних об’єднань, вирішення питань майнового, політичного, особистісного характеру релігійних організацій, залучення їх до заходів державного, обласного, міського рівнів, підтримка ініціатив, спрямованих на розв’язання проблем суспільного розвитку, сприяння налагодженню міжконфесійного діалогу, створення майданчиків для міжрелігійних взаємин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зінченко А. Л. Новітня історія релігійних спільнот в Україні: навч. посіб. для студ. спец. «Історія». – К., 2011. – 408 с.
    (Вінниця : ВДПУ, 2012) Зінько, О. В.; Зинько, Е. В.; Zinko, O. V.
    У статті прорецензований навчальний посібник А.Л. Зінченка, присвячений функціонуванню релігійних спільнот в Україні у ХХ – на початку ХХI ст.