Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми викладання православ’я у школах Волинської єпархії в 20-х рр. ХХ ст.
    (2008) Галамай, О. М.
    Перебування західно-українських земель у складі Польської держави позначилося на усіх сферах життя цієї території. Політика полонізації завдала значного удару стану православної церкви, хоч і не такого руйнівного, як на радянській території. Водночас, дії польської влади та римокатолицької церкви детонували процес українізації та автокефалії православ’я.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українське обновленство на Поділлі.
    (2005) Галамай, О. М.
    Питаннями політики радянської держави щодо церкви та шляхами її реалізації дослідники почали активно займатись впродовж останнього десятиріччя. Серед них значне місце посідають роботи О.В. Пащенка: ―Держава і православ‘я в Україні: 20-30-ті роки ХХ ст.‖ та ―Православ‘я в новітній історії України‖1. Вони характеризують як загальноукраїнські релігійні процеси, так і окремі моменти з церковного життя Полтавщини. Події релігійного життя України 20-х рр. ХХ ст. висвітлені також у монографії П. Слободянюка ―Українська церква: історія руїни та відродження‖.2 Відомості про вплив влади на релігійну ситуацію у 20-х рр. ХХ ст. на Поділлі можна почерпнути з праці прихильника конфесійної концепції А. Зінченка ―Благовістя національного духу. Українська церква на Поділлі в першій третині ХХ ст.‖3 Однак зазначені праці висвітлюють лише окремі сторінки релігійного життя. Залишається ще багато недосліджених аспектів релігійної історії, одним з яких є питання організації обновленських рухів в УАПЦ. На Поділлі ця робота пов‘язана з діяльністю Братства ―Церква Жива‖ та Братського об‘єднання парафій Української православної автокефальної церкви (БОПУПАЦ). Останнє за ім‘ям їх керівника о. Павла Погорілка отримало й іншу назву ―погорілківщина‖. У даному дослідженні автор намагається висвітлити окремі сторінки з біографії П. Погорілка, розкрити причини виникнення БОПУПАЦ та його роль у релігійному житті Поділля.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ставлення держави до православної церкви на Рівненщині у другій половині 1950-х – 1960-х рр.
    (Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2010) Галамай, О. М.; Галамай, Е. Н.; Galamay, O. M.
    Стаття присвячена аналізу релігійного життя у Рівненській області у ІІ половині 1950-х – 1960-х рр. У ній досліджуються політика органів влади щодо церкви, методи проведення атеїзації населення та опір цим діям. Історія державно -церковних взаємин дозволяє більш глибоко проаналізувати історичний процес, показати його вплив на подальший розвиток суспільства