Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 44
  • Thumbnail Image
    Item
    Моніторинг якості організації дистанційного навчання в університеті.
    (2021) Степанчук, Ю. С.; Губіна, С. І.; Stepanchuk, Y. S.; Hubina, S. I.
    У статті проаналізовано поняття «якість освіти» з огляду на культуру якості, яка сприяє підвищенню конкурентоспроможності європейської освіти завдяки забезпеченню її якості через усвідомлення необхідності розвивати культуру і поширювати найкращий досвід у цій галузі. Встановлено, що якість не може бути визначена «зверху», і що її визначення полягає в рівні розуміння конкретного закладу освіти, який може розвиватися за допомогою структурних або адміністративних зусиль через просування спільних цінностей і переконань. З’ясовано, що формування нової культури для підвищення якості вищої освіти відбувається відповідно до принципів об'єктивності та прозорості, довіри, партнерства і колективної відповідальності в національному просторі вищої освіти України. Першим принципом менеджменту якості, покладеним в основу стандартів, є орієнтація на споживача. До споживачів діяльності закладу вищої освіти відносять як зовнішніх (роботодавці, держава і суспільство в цілому), так і внутрішніх (студенти, викладачі, керівництво ЗВО). Визначення ступеня задоволеності внутрішніх споживачів є одним із головних завдань менеджменту якості. Така оцінка необхідна для коригування дій в освітніх процесах ЗВО та внесення змін до управління організацією, освітніх програм і технологій навчання. Представлено аналіз результатів анонімного онлайн-опитування здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітньою програмою першого рівня ступеня вищої освіти бакалавра «Середня освіта. Здоров’я людини» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського щодо оцінювання якості дистанційного навчання. Наведений аналіз результатів опитування, проведеного Центром внутрішньої системи забезпечення якості освіти, що функціонує в закладі, дає можливість підвищити якість вищої освіти, особливо в умовах дистанційного навчання, коли обмежені можливості взаємодії викладачів зі здобувачами вищої освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток інформаційно – комунікативної компетентності учнів на уроках астрономії крізь призму STEM – освіти
    (Вінниця : Твори, 2020) Арешкіна, Тетяна
    У роботі розглядаються методи роботи для розвитку інформаційно – комунікативної компетентності учнів на уроках астрономії та шляхи впровадження елементів STEM – освіти в навчальний процес.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комп’ютер як технічний засіб навчання в загальноосвітній середній школі
    (Вінниця, 2002) Сільвейстр, А.М.; Sylvester, А.М.
    В даному посібнику розглядається поняття активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках вивчення нового навчального матеріалу з застосуванням комп’ютера. Пропонується технічний та методичний аспекти застосування комп’ютера для уроків вивчення нового навчального матеріалу в загальноосвітній середній школі Описується розроблена методична система педагогічних програмних засобів (ППЗ) та педагогічних програмних розробок (ППР), щ реалізуються на базі ЕОМ під час вивчення нового матеріалу з фізики розділу “Електродинаміка” в загальноосвітній середній школі. Посібник може бути корисним для викладачів, вчителів студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів, які впроваджують нові інформаційні технології навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблемне навчання з фізики в закладах загальної середньої освіти/ Ніна Ярощук, Микола Моклюк
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Ярощук, Ніна; Yaroshchuk, N.; Моклюк, Микола; Mokliuk, Mykola
    У статті розглянуто теоретичні аспекти проблемного навчання, описано мету, сутність, форми проблемного навчання. Проаналізовано можливість використання проблемного навчання на уроках фізики в закладах загальної середньої освіти. Розкрито методи створення проблемних ситуацій на уроках фізики, сутність створення проблемних ситуацій на уроках фізики. Визначено місце застосування методів проблемного навчання в процесі вивчення різних тем, прийоми створення проблемних ситуацій на уроках фізики в закладах загальної середньої освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання аналогій в курсі фізики середньої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Рудюк, Леонід; Моклюк, Микола; Rudiuk, L.; Mokliuk, M.
    У статті розглянуто можливості використання методу аналогій під час вивчення фізики в закладах загально середньої освіти, значення аналогій в історії розвитку наукових досліджень. Описано якості, в яких може виступати аналогія як метод наукового пізнання в освітньому процесі. Запропоновано класифікацію аналогій за видами та їх властивостями. Представлено приклади застосування методу аналогій для вивчення різних розділів фізики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методологічні особливості навчання фізики учнів старшої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Аллахвердієв, Олександр; Allakhverdiiev, O.; Онищук, Яна; Onyshchuk, Yana; Сільвейстр, Анатолій; Silveistr, A.
    У статті представлено та теоретично обґрунтовано методологічні особливості навчання фізики учнів старшої школи. Описано можливі шляхи розвитку методологічних знань та цінність методологічних досліджень для природничих предметів. З’ясовано різницю між емпіричним і теоретичним рівнями наукового знання та визначено основні принципи та підходи до формування методологічних знань учнів старших класів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Природничо-наукові знання як основа для вивчення предметів природничого циклу
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2019) Черниш, Вікторія; Chernysh, V.; Росінська, Віталіна; Rosinska, V.; Сільвейстр, Анатолій; Silveistr, A.
    В статті розглядаються природничо-наукові знання як основа для вивчення предметів природничого циклу у закладах загальної середньої освіти. Показано, що важливе значення для формування природничо-наукових знань мають як інтеграційні так і диференційні процеси. Обґрунтовуються та з’ясовуються умови реалізації природничо-наукових знань. Наводяться напрямки формування природничо-наукових знань учнів на уроках фізики. Звертається увага на засвоєння міжпредметних понять під час вивчення предметів природничого циклу з метою формування природничо-наукових знань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток природничо-наукових знань учнів нової української школи на основі реалізації принципу практичної спрямованості
    (Чернігів: Десна Поліграф, 2019) Сільвейстр, А. М.; Sіlveіstr, А. М.; Моклюк, М. О.; Moklyuk, M. O.; Черниш, В.М.; Chernysh, V. M.
    Розглядається розвиток природничо-наукових знань учнів Нової української школи на основі реалізації принципу практичної спрямованості. З’ясовано, що загальноосвітня підготовка є обов’язковим підґрунтям для розвитку природничо-наукових знань та невід’ємною складовою процесу здобуття повної загальної середньої освіти та професійної підготовки учня як загального закладу середньої освіти так і закладу професійно-технічної освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості підготовки учнів з фізики у новій українській школі
    (Чернігів : Десна Поліграф, 2018) Сільвейстр, А. М.; Sіlveіstr, А. М.; Моклюк, М. О.; Moklyuk, М. О.; Іванюк, В. Ф.; Ivanіuk, V. F.
    Розглядаються особливості підготовки учнів з фізики у Новій українській школі. З’ясовано, що для сучасної школи характерні не «ЗУНівський» підхід до навчання, а компетентнісний, якому властиві суттєві компоненти, що складають компетенції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення елементів статистики у шкільному курсі фізики
    (Луцьк : Вежа-Друк, 2018) Нечипорук, Валентина; Nechyporuk, Valentyna; Сільвейстр, Анатолій; Sіlveіstr, Anatoliі
    Розглядаються статистичні закономірності у шкільному курсі фізики. З’ясовано, що важливим завданням сучасного курсу фізики є узагальнення широкого обсягу фізичних фактів та створення в учнів середньої школи більш повного уявлення про сучасну фізичну картину світу.