Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні підходи до проведення астрономічних спостережень засобами електронних ресурсів під час несприятливих погодних умов
    (Вінниця: ТВОРИ, 2023) Кузьминський, Олександр; Мисліцька, Наталія; Демкова, Віта
    У статті розглянуто можливості використання електронних освітніх ресурсів для проведення віртуальних астрономічних спостережень в умовах несприятливих для реальних спостережень. Запропоновано використання апаратних та програмних засобів, які допоможуть виконати основні педагогічні завдання з астрономії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проектування електронних освітніх ресурсів закладу вищої освіти: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Іщенко, Вадим Олександрович; Ishchenko, V. O.
    Важливим завданням є перевірка ефективності проектування електронного освітнього ресурсу та розробка методології його використання для навчання студентів вищих навчальних закладів. У роботі чітко з’ясовано стан вивчення обраної проблеми, визначено та досліджено ефективність педагогічних умов. Робота складається зі вступу, трьох розділів та висновків. У першому розділі роботи проаналізовано теоретичні основи використання електронних освітніх ресурсів закладу вищої освіти. У другому розділі описано методичні основи електронних освітніх ресурсів закладу вищої освіти. У третьому розділі розкрито ефективність використання електронних освітніх ресурсів закладу вищої освіти. Загалом дослідження структуроване в часі, впродовж його проведення використовувалися адекватні теоретичні та емпіричні методи дослідження. У кваліфікаційній роботі доведено, що одним з реальних шляхів підвищення якості підготовки студентів на рівні вищої осві є озробка науково обґрунтованих електронно – освітніх ресурсів навчання, які б сприяли активізації навчальної, пізнавальної, дослідницької діяльності студентів, розкриття інформації їх творчого потенціалу, підвищення ролі самостійної та індивідуальної роботи та на основі широкого впровадження в навчальний процес новітніх педагогічних та інформаційних технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Тестові комп’ютерні програми при визначенні рівня знань і вмінь учнів
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Мозговий, Олександр; Mozghovyi, O.; Джуринська, Катерина; Dzhurynska, K.
    У роботі розглянуто різноманітні тестові програми: розглянуто переваги та недоліки кожної із локальних, мережевих і онлайн комп’ютерних програм для визначення рівня знань і вмінь учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Автоматизоване робоче місце завідувача кабінету інформатики
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2019) Сорока, Антон; Soroka, A.
    У статті розглянуто проблему створення автоматизованого робочого місця завідувача шкільного кабінету інформатики. Виконано аналіз предметної області, ідентифіковано виробничі функції , задачі, об’єкти та їх властивості. Розроблено зовнішню та концептуальну моделі предметної області, логічну структуру реляційної бази даних для інформаційної системи. Спроектовано реляційну базу даних в середовищі системи керування базами даних. Зроблено висновок, що створення інформаційної системи школи дозволить вирішити проблеми обліку та оптимізації навчального процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення теми “Електричний струм у різних середовищах” з використанням засобів мультимедіа у майбутніх учителів хімії і біології
    (К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2013) Сільвейстр, Анатолій; Sіlveуstr, Anatoliy
    Розглядається вивчення теми «Електричний струм у різних середовищах» з використанням засобів мультимедіа у майбутніх учителів хімії і біології». З’ясовано, що ефективність навчання з використанням засобів мультимедіа в значній мірі залежить від якості навчальних програмних засобів. Під час використання програмних засобів на заняттях, ми маємо можливість користуватися комп’ютером з мультимедійною дошкою, що розширює можливості подання інформаційного матеріалу для студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні технології навчання фізики майбутніх учителів хімії і біології
    (Львів: ЛДУ БЖД, 2015) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статті розглядаються теоретичні основи застосування сучасних технологій на заняттях з фізики у майбутніх учителів хімії і біології. Викладання фізики, у силу особливостей самої дисципліни, являє собою найбільш сприятливу сферу для застосування сучасних інформаційних технологій. Робота в цьому напрямку містить як чисто демонстраційну складову, що дає студентам розширені подання про можливості використання інформаційних технологій, так і складову, що вимагає активного застосування студентами знань, отриманих на заняттях з інформатики ще зі школи. Використанням сучасних технологій навчання сприяє значному унаочненню програмного матеріалу, що дозволяє краще студентам зрозуміти та засвоїти абстрактні поняття, сформувати практичні вміння та навички. Таким чином, впровадження сучасних технологій в навчальний процес з фізики у майбутніх учителів хімії і біології значно підвищує ефективність навчання, інтенсифікує навчальну діяльність, піднімає продуктивність праці викладачів і студентів та сприяє автоматизації й індивідуалізації процесу навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення розділу «Магнітне поле» засобами інформаційних технологій навчання в середній загальоосвітній школі
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2009) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.; Яровенко, А. Г.; Yarovenko, A. G.
    В статті теоретично обгрунтовані і описані питання інформатизації освіти як основного фактору вдосконалення викладання фізики в середній загальноосвітній школі та на конкретних прикладах педагогічного програмного засобу «Магнітне поле» розглянуто використання інформаційних технологій на заняттях з фізики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання засобів мультимедіа при вивченні теми “Електричний струм у різних середовищах” у майбутніх учителів хімії і біології
    (Вінниця, 2013) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статті розглядається використання засобів мультимедіа при вивченні теми «Електричний струм у різних середовищах» у майбутніх учителів хімії і біології. Комп’ютерні технології відкривають студентам доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають цілком нові можливості для творчості, знаходження і закріплення усяких професійних навиків, дозволяють реалізувати принципово нові форми і методи навчання. Ефективність навчання з використанням засобів мультимедіа в значній мірі залежить від якості навчальних програмних засобів. Вивчення і використання запропонованої методики майбутніми учителями хімії і біології розширює їх погляди на засоби наочності, як загально-дидактичну категорію, методи навчання і активізує навчально-пізнавальну діяльність їх в процесі вивчення фізики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості вивчення фізики в основній школі з використанням сучасних інформаційних технологій навчання
    (Вінниця: ТОВ «Планер», 2006) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.; Пономаренко, В.О.; Ponomarenko, V.O.; Кашперук, В.А.; Kashperuk, V.A.
    У статті розглянуто особливості вивчення фізики в основній школі з використанням сучасних інформаційних технологій навчання. З’ясовано, що форма проведення уроку такого типу одночасно і одна із самих складних і трудомістких: вона потребує від учителя доброї професійної підготовки, прогнозування і передбачення можливих варіантів пояснення матеріалу та щільного підбору питань, що будуть розглядатися на уроці. Такий урок дає потрібний ефект, коли проходить жваво і не вимушено. Окрім комп’ютерних моделей та демонстрацій на уроці вчитель повинен логічно вводити демонстраційний експеримент і фундаментальні досліди по мірі й ігрові паузи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методи і засоби навчання фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2014) Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveystr, А.М.
    В статті проаналізовано та обґрунтовано методи і засоби навчання фізики у майбутніх учителів хімії і біології педагогічних університетів. Встановлено, що для побудови ефективного навчального процесу з курсу фізики викладач ВНЗ повинен мати широкі знання і вміння не тільки в галузі фізики, а й в галузі методики її викладання, педагогіки вищої школи та психології. Звичайно, викладач оперуючи отриманими знаннями із вище перерахованих дисциплін має можливість більш доцільно підібрати відповідні методи і засоби навчання. Від правильного вибору методу та засобу навчання залежить не тільки якість знань, але і забезпечується системність і послідовність у викладанні дисциплін, зокрема, фізики. В статті звертається також увага на появу принципово нових засобів навчання, які здатні формувати навчальне середовище на базі інформаційних технологій (мультимедіа) і сьогодні є одними із істотних показників у ефективності навчання.