Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 514
  • Thumbnail Image
    Item
    Секрети підготовки школярів до Всеукраїнських та Міжнародних математичних олімпіад. Алгебра.
    (Вінниця : Середняк Т. К., 2015) Ясінський, В. А.; Панасенко, О. Б.;
  • Thumbnail Image
    Item
    Relation between structure inhomogeneities and relaxation processes in excited silicon crystals
    (НТК «Інститут монокристалів» НАН України, 2004) Kolomiets, A. M.; Makara, V. A.; Kolchenko, Yu. L.; Naumenko, S. M.; Rudenko, O. V.; Steblenko, L. P.
    The part played by electric current pulses in formation of residual electroplastic effect and the "electric memory" effect in dislocation-containing silicon crystals has been investigated. The character of the observed effects has been found to be defined by parameters of electronic excitation and to result from relationship between the charge state and its relaxation in motionless and mobile dislocations.
  • Thumbnail Image
    Item
    Алгебра та початки аналізу. 11 клас
    (2006) Ковтонюк, Мар'яна Михайлівна; Ясінський, В'ячеслав Андрійович; Бак, Сергій Миколайович
    Пропонований посібник складається з 15 розділів. Задачі кожного розділу поділяються за типами та за методами розв'язування. Подаються приклади з детальним поясненням. Завдання для самостійного розв'язування поділяються за трьома рівнями складності. Наведено приклади олімпіадних задачі з повним розв'язанням. Для вчителів загальоосвітніх шкіл, класів з поглибленим вивченням математики, учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль і місце текстових задач у процесі навчання математики в старшій профільній школі: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2017) Шпиця, Анастасія Вікторівна
    Для методичного розв‘язання проблеми навчання розв‘язуванню текстових задач важливо враховувати, що: 1) навчання розв‘язуванню текстових задач має здійснюватись в режимі встановлення відношень, що сприяють утворенню цілісних знань; 2) система текстових задач має бути структурована таким чином, щоб виявлялись саме ті відношення, які необхідні для засвоєння знань; 3) для здійснення розуміння необхідна організація процесу усвідомлення; 4) для формування розуміння у навчанні розв‘язуванню текстових задач важливо здійснювати коригування життєвого досвіду учнів, за такими напрямами: своєчасно виявляти помилкові уявлення, міркування учнів; навчати учнів знаходити свої помилки, самостійно їх виправляти та запобігати їх появі; враховувати специфіку задач і рівень попередньої підготовки учнів; 5) у процеі навчання, направленому на розуміння, доцільно створювати ситуації нерозуміння, враховуючи, що ситуації нерозуміння є динамічними.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчого мислення учнів в процесі вивчення стереометричних задач на комбінації тіл: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2017) Ротар, Ірина Олександрівна
    Одне з найбільш важливих завдань, яке стоїть перед вчителем геометрії: створювати на уроках умови для формування в учнів прийомів навчальної діяльності; домагатися включеності кожного учня в активну наукову діяльність, як на уроці, так і поза ним. Вирішувати це допомагає включення в навчальний процес інформаційних комп'ютерних технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Активізація пізнавальної діяльності учнів старшої школи в процесі вивчення алгебри на профільному рівні: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2017) Прокуда, Юлія Сергіївна
    Важливість і складність завдань, що стоять сьогодні перед загальноосвітньою школою, вимагають підвищення рівня активності учнів у навчально-виховному процесу, зокрема на уроках алгебри. З психологопедагогічної точки зору, вирішення цього завдання пов'язане з забезпеченням умов, що сприяють активізації пізнавальної діяльності учнів 10-11 класів на уроках алгебри.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика вивчення функціональних рівнянь у старшій школі: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2017) Приймак, Наталія Василівна
    У даній роботі були розглянуті функціональні рівняння та деякі способи їх розв'язування. В процесі дослідження було підтверджено, що функціональні рівняння - це загальний клас рівнянь, в яких шуканою є деяка функція. Під функціональним рівнянням у вузькому сенсі слова розуміють рівняння, в яких шукані функції пов'язані з відомими функціями однієї або декількох змінних за допомогою операції утворення складної функції. Функціональне рівняння можна також розглядати як вираження властивості, що характеризує той чи інший клас функцій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні особливості застосування евристичних методів навчання геометрії: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2017) Нагорняк, В.О.
    Найбільш визначною особливістю методологічної свідомості нині є розуміння того, що інтеграція до навчального процесу евристичних методів та прийомів не тільки можлива, а й потрібна. Оскільки кількість знаннь, що мають учні засвоїти з кожним роком зростає, крокуючи майже поряд з розвитком інформаційно-комунікаційних технологій, вкладені в навчальний процес евристичні методи та прийоми дадуть можливість учням розвивати самостійність мислення, розвинути його критичність, і, як наслідок, більш конкретно побачити себе у сучасному світі. Відповідно до завдань, визначених унаслідок проведеного теоретичного й практичного аналізу досліджуваної проблеми, нами розроблено методичні й практичні поради щодо використання евристичних методів навчання на уроках геометрії в старшій школі, а також закладено основи створення календарного плану навчання геометрії з теми «Многогранники».
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання прикладних задач економічного змісту для підвищення мотивації вивчення математики: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2017) Миколайчук, Тетяна Петрівна
    На сучасному етапі розвитку суспільства розробка методик навчання, які інтенсифікують навчальний процес, мотивують учнів до навчання та сприяють глибшому оволодінню математичними знаннями є актуальною проблемою. Учнівів слід вчити творчо мислити в основному на програмовому матеріалі, хоч це не виключає необхідності використання специфічних засобів навчання (ПК) та розробки спеціальної системи вправ. При цьому важливо розвивати творчу діяльність всіх учнівів на рівні їх можливостей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Чинники вдосконалення процесу навчання геометрії в школі: дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2017) Мазур, Сніжана Іванівна
    Порівняльний аналіз змісту та вимог програм з математики у частині навчання геометрії дозволив вирішити наступне: - структура програми для загальноосвітніх навчальних закладів подана в табличній формі, де в першому стовпчику зазначені розділи програми, основна мета вивчення кожного з них, базовий зміст програмового матеріалу. У другому стовпчику сформульовано вимоги до знань і вмінь учнів. Програма 2005 року представлена у табличній формі, що містить дві частини: зміст і вимоги до загально освітньої підготовки учнів. Вимоги до загально освітньої підготовки учнів орієнтують на результати навчання, які є об’єктом контролю й оцінювання; - відбулася значна перестановка матеріалу у послідовності вивчення тем; - у програмах 2005 року, які зорієнтовані на 12-річне навчання, на відміну від попередніх програм чітко виділено у кожному класі завдання систематизації навчального матеріалу, крім того виокремлено в окремі параграфи вивчення різних тем.