Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Модель навчання фізики майбутніх учителів хімії і біології в педагогічних університетах
    (К.: Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2014) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    У статті запропонована модель навчання фізики майбутніх учителів хімії і біології. Модель дозволяє досягнути студентами належний рівень природничо-наукових знань і застосовувати їх для подальшого вивчення навчальних дисциплін у педагогічному університеті та у професійній діяльності. Як показує практика, що система підготовки студентів даних спеціальностей орієнтована переважно на інформаційне навчання та слабо озброєна їх досвідом практичних відношень в сфері вибраної професії. У навчанні фізики для даних спеціальностей, як правило, відсутні міжпредметні зв’язки, фаховий, прикладний та доступний характер курсу, що створює роз’єднаність, блокує процес формування у студентів цілісного уявлення про сучасну картину світу та про майбутню професійну діяльність. Модель навчання фізики розглядається нами як педагогічна система, що представляє собою сукупність взаємопов’язаних педагогічних дій, спрямованих на досягнення мети, завдань, результату навчання, виховання і розвитку студентів. Відповідно до запропонованої моделі, навчання на всіх етапах проводиться як в традиційній так в інноваційній формі. На наш погляд, навчання на основі інноваційного підходу (використання засобів мультимедіа) у більшій мірі розвиває мотивацію навчання, пізнавальні інтереси, науково-природниче мислення та формує науково-природничий світогляд і єдину наукову картину світу у студентів даних спеціальностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток природничо-наукового мислення як вищої форми пізнавальної діяльності студентів нефізичних спеціальностей педагогічних університетів на заняттях з фізики
    (Чернігів: ЧНПУ, 2015) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    У статті розглядається поняття природничо-наукового мислення та обґрунтовується його розвиток на заняттях з фізики у студентів нефізичних спеціальностей педагогічних університетів. Розвиток природничо-наукового мислення розглядається нами на рівні інтеграційних процесів з урахуванням внутрішньо-дисциплінарних та міждисциплінарних зв’язків з посиланням на фахове спрямування. Внутрішньо-дисциплінарні зв’язки реалізуються в результаті отримання студентами основних знань з фізики, хімії і біології окремо у вигляді фактів, фізичних теорій, понять, що забезпечують їхню загальну підготовку. З урахуванням міждисциплінарних зв’язків інтеграція знань реалізується у спільних наукових фактах, поняттях, об’єктах і методах пізнання.