Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання засобів мультимедіа під час розв’язування фізичних задач
    (Кропивницький: ПП «Ексклюзив-Систем», 2017) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    Розглядається використання засобів мультимедіа під час розв’язування фізичних задач у майбутніх учителів хімії і біології. З’ясовано, що велике значення має правильний підбір навчальних задач (завдань), які визначають раціональність і компактність використання засобів мультимедіа. Вдало підібрані задачі сприяють у майбутніх учителів хімії і біології інтересу до самостійного здобування знань, розвивають критичне мислення, допомагають опановувати складні явища у суспільстві та природі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Етапи перевірки методичної системи навчання фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня Рута», 2016) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    Описуються фрагменти етапів педагогічного експерименту перевірки методичної системи навчання фізики у майбутніх учителів хімії і біології.
  • Thumbnail Image
    Item
    Цифрові лабораторії у підготовці майбутніх учителів хімії і біології
    (Кіровоград: ПП «Ексклюзив-Систем», 2016) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    Розглядається використання цифрових лабораторій у підготовці майбутніх учителів хімії і біології з фізики. З’ясовано, що використання цифрової лабораторії у підготовці майбутніх учителів хімії і біології розширює міждисциплінарні зв’язки (біохімічні, біофізичні, фізико-хімічні) та дає можливість моделювати фізичні, хімічні і біологічні процеси тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційно-комунікаційні технології навчання як засоби реалізації віртуальних лабораторних робіт з фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Вінниця, 2015) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статті розглядаються підходи щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій навчання під час проведення лабораторних занять з фізики у майбутніх учителів хімії і біології. Показано, що важливе значення при цьому відіграє інформаційний компонент обумовлений умінням студентів здобувати і обробляти інформацію, навиками роботи з сучасною комп’ютерною, мультимедійною й іншою технікою і застосовувати отримані знання в різних нестандартних життєвих ситуаціях. Наводяться приклади віртуальних лабораторних робіт із фізики з розділів «Молекулярна фізика та термодинаміка» й «Електрика та магнетизм». Звертається увага на роль віртуальних лабораторних робіт для вивчення дисциплін хімічного і біологічного циклу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання структурно-логічних схем на заняттях з фізики у майбутніх учителів хімії і біології за допомогою комп’ютерно-орієнтованих технологій навчання
    (Умань ФОП Жовтий О.О., 2016) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    Розглянуто використання структурно-логічних схем на заняттях з фізики у майбутніх учителів хімії і біології за допомогою комп’ютерно-орієнтованих технологій навчання. Методика роботи з структурно-логічними схемами припускає їх використання в якості ілюстраційно-наочного дидактичного матеріалу під час проведення різних видів навчальних занять: викладання та доопрацювання лекцій; повторення змісту навчальної дисципліни; підготовку до колоквіумів, заліків та екзаменів з фізики. Комп’ютерно-орієнтовані технології відкрили перспективу створення нового типу навчальних матеріалів, більш зручних, мобільних і економних.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні технології навчання фізики майбутніх учителів хімії і біології
    (Львів: ЛДУ БЖД, 2015) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статті розглядаються теоретичні основи застосування сучасних технологій на заняттях з фізики у майбутніх учителів хімії і біології. Викладання фізики, у силу особливостей самої дисципліни, являє собою найбільш сприятливу сферу для застосування сучасних інформаційних технологій. Робота в цьому напрямку містить як чисто демонстраційну складову, що дає студентам розширені подання про можливості використання інформаційних технологій, так і складову, що вимагає активного застосування студентами знань, отриманих на заняттях з інформатики ще зі школи. Використанням сучасних технологій навчання сприяє значному унаочненню програмного матеріалу, що дозволяє краще студентам зрозуміти та засвоїти абстрактні поняття, сформувати практичні вміння та навички. Таким чином, впровадження сучасних технологій в навчальний процес з фізики у майбутніх учителів хімії і біології значно підвищує ефективність навчання, інтенсифікує навчальну діяльність, піднімає продуктивність праці викладачів і студентів та сприяє автоматизації й індивідуалізації процесу навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація самостійної роботи з фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2015) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статті розглядаються питання пов’язані з організацією самостійної роботи з фізики на аудиторних заняттях та позааудиторній роботі у студентів хімічного і біологічного напрямків підготовки педагогічних університетів. При правильній організації самостійної роботи студенти мають змогу глибше зрозуміти і краще засвоїти матеріал, набути необхідних навичок самостійної творчої діяльності. Самостійна робота з майбутніми учителями хімії і біології у нас проводиться за двома напрямками: перший напрямок становлять аудиторні заняття (лекційні, практичні, лабораторні, консультації протягом семестру, колоквіуми, екзамени), на яких студент приймає активну і свідому участь; другий – охоплює домашню підготовку до навчальних занять та індивідуальну роботу (опрацювання тем теоретичного курсу, що виносяться на самостійну роботу, підготовка до колоквіуму, написання реферату, підготовка до екзамену).
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання мультимедійних засобів під час вивчення теми «Механічні коливання та хвилі. Звук» майбутніми учителями хімії і біології
    (Вінниця, 2014) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статті розглядається використання мультимедійних засобів під час вивчення теми «Механічні коливання та хвилі. Звук» майбутніми учителями хімії і біології. З’ясовано, що поєднання використання засобів мультимедіа і традиційних засобів навчання підвищує ефективність навчального процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація навчальних занять з фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Київ: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2012) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    У статті розглянуто теоретичне обґрунтування організації навчальних занять з фізики у майбутніх учителів хімії і біології та розкрито роль міжпредметних зв’язків фізики, хімії і біології у підвищенні практичної й науково-теоретичної підготовки студентів відповідного профілю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання засобів мультимедіа при вивченні теми “Електричний струм у різних середовищах” у майбутніх учителів хімії і біології
    (Вінниця, 2013) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статті розглядається використання засобів мультимедіа при вивченні теми «Електричний струм у різних середовищах» у майбутніх учителів хімії і біології. Комп’ютерні технології відкривають студентам доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають цілком нові можливості для творчості, знаходження і закріплення усяких професійних навиків, дозволяють реалізувати принципово нові форми і методи навчання. Ефективність навчання з використанням засобів мультимедіа в значній мірі залежить від якості навчальних програмних засобів. Вивчення і використання запропонованої методики майбутніми учителями хімії і біології розширює їх погляди на засоби наочності, як загально-дидактичну категорію, методи навчання і активізує навчально-пізнавальну діяльність їх в процесі вивчення фізики.