Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток пізнавальної діяльності учнів при вивчені теми “Електричний струм в газах” з використанням інформаційних технологій навчання
    (Київ-Вінниця, 2004) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.; Тичук, Р.Б.; Tichuk, R.B.
    У статті розглянуто розвиток пізнавальної діяльності учнів при вивчені теми «Електричний струм в газах» з використанням інформаційних технологій навчання. Описано детальніше використання комп’ютера під час навчання фізики на уроках вивчення нового навчального матеріалу з окресленої теми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційних технологій навчання при вивченні фізики в загальноосвітній середній школі
    (Вінниця, 2003) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.; Підлубна, Т.В.; Pidlubna, T.V.; Шванц, Н.В.; Schwantz, N.V.
    У статті розглянуто використання інформаційних технологій навчання при вивченні фізики в загальноосвітній середній школі. З’ясовано, що з використанням нових інформаційних технологій (НІТ) відкриваються широкі перспективи диференціації навчання, розвитку творчого потенціалу, пізнавальних здібностей кожного учня, вдається значно зменшити навантаження, надати навчальному процесу творчого дослідницького характеру. Це приваблює учнів, результати праці приносять їм задоволення та спонукають набувати нові знання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційних технологій навчання при формуванні фізичних понять у процесі вивчення електродинаміки та квантової оптики в СЗШ
    (Вінниця, 2004) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.; Гончаренко, В.В.; Goncharenko, V.V.; Корнієнко, І.Ю.; Корниенко, И.Ю.; Kornienko, I.Yu.; Ксендзюк, З.В.; Ksendzyuk, Z.V.; Лаврик, І.М.; Лаврык, И.М.; Lavryk, I.M.
    У статті розглянуто використання інформаційних технологій навчання при формуванні фізичних понять у процесі вивчення електродинаміки та квантової оптики в СЗШ. З’ясовано, що вивчення фізики неможливе без глибокого розуміння і засвоєння фізичних понять. Очевидно, що чим частіше доведеться учням оперувати певним фізичним поняттям, тим глибше вони його усвідомлять. А така нагода трапляється саме під час вивчення нового матеріалу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання цифрових фізичних лабораторій на заняттях з фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології
    (Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2016) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.
    В статті розглядаються питання пов’язані з використанням цифрових фізичних лабораторній на заняттях з фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології. У порівнянні з традиційним обладнанням цифрові лабораторії дозволяють істотно скоротити час на організацію і проведення робіт, підвищують точність і наочність експериментів, надають великі можливості з обробки та аналізу отриманих даних. Виконання лабораторних робіт студентами за допомогою цифрової лабораторії полегшує розуміння фізичних явищ і процесів, підвищує інтерес до вивчення дисципліни «Фізика», розширює можливості дослідницької діяльності у вивченні міждисциплінарних зв’язків фізики, хімії і біології, а також спрямовує їх діяльність на використання сучасних технологій навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання табличного процесору Microsoft Office Excel на практичних заняттях з фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Кропивницький: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Сільвейстр, А.М.; Sіlveуstr, А.М.
    В статті розглядаються питання пов’язані з використанням табличного процесору Microsoft Office Excel на практичних заняттях з фізики у підготовці майбутніх учителів хімії і біології. У порівнянні з традиційним підходом до проведення практичних занять, використання мультимедійних засобів під час розв’язування задач дозволяє істотно скоротити час на організацію і проведення занять, підвищує точність і наочність розв’язків, надає можливості обробляти та аналізувати значну кількість даних. Використання студентами табличного процесору Microsoft Office Excel під час розв’язування задач полегшує розуміння фізичних явищ і процесів, підвищує інтерес до вивчення дисципліни «Фізика», розширює можливості навчальної діяльності у вивченні міждисциплінарних зв’язків у природничих дисциплінах, а також спрямовує їх діяльність на використання сучасних технологій навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мотивація як засіб підвищення якості знань молодших школярів на уроках природознавства
    (Вінниця ТОВ «Твори», 2018) Колодько, С.А.; Kolodko, S.A.; Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveіstr, А.М.
    У статті розглядаються питання пов’язані з проблемою мотивації навчальної діяльності як засобу підвищення якості знань молодших школярів на уроках природознавства. З’ясовано, що пізнання навколишнього світу розпочинається з накопичення чуттєвого досвіду, фактичного матеріалу, який осмислюється з метою засвоєння системи знань у пізнанні навколишньої природи з її зв’язками і залежностями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Активізації пізнавальної діяльності молодших школярів на уроках математики за допомогою навчальних завдань
    (Вінниця ТОВ «Твори», 2018) Ставнійчук, О.А.; Stavniychuk, O.A.; Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveіstr, А.М.
    У статті розглядаються питання, які пов’язані з проблемою активізації пізнавальної діяльності молодших школярів на уроках математики. З’ясовано, що успішне засвоєння змісту навчального матеріалу в більшості залежить від широкого застосування ряду дидактичних прийомів, які активізують пізнавальну діяльність учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Міжпредметна інтеграція як чинник розвитку природничо-наукового мислення учнів загальноосвітніх навчальних закладів
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі Поділля», 2019) Черниш, В.М.; Chernysh, V.M.; Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveіstr, А.М.
    У статті проаналізовано та теоретично обґрунтовується поняття міжпредметної інтеграції та її вплив на розвиток природничо-наукового мислення учнів загальноосвітніх навчальних закладів. З’ясовано та виділено найзагальніші закономірності, які можуть бути основою у науці для реалізації інтеграції знань про природу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості підготовки майбутніх учителів хімії і біології з фізики у педагогічних університетах
    (Київ: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2017) Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveystr, А.М.
    У статті розглянуто основні підходи до підготовки майбутніх учителів хімії і біології з фізики у педагогічних університетах. Особливість підготовки дозволяє студентам отримати належний рівень природничо-наукових знань і застосовувати їх для подальшого вивчення навчальних дисциплін та у професійній діяльності. Як показує практика, система підготовки студентів даних спеціальностей орієнтована переважно на інформаційне навчання та слабо озброєна їх досвідом практичних відношень в сфері вибраної професії. У навчанні фізики для даних спеціальностей, як правило, відсутні міждисциплінарні зв’язки, фаховий, прикладний, практичний та доступний характер курсу, що створює роз’єднаність, блокує процес формування у студентів цілісного уявлення про сучасну картину світу та про майбутню професійну діяльність. Підготовка з фізики розглядається як педагогічна система, що представляє собою сукупність взаємопов’язаних педагогічних дій, спрямованих на досягнення мети, завдань, результату навчання, виховання і розвитку студентів. Відповідно до запропонованих методичних підходів, підготовка майбутніх учителів хімії і біології з фізики на всіх етапах проводиться як в традиційній, так в інноваційній формах. На наш погляд, підготовка з фізики на основі інноваційного підходу (використання засобів мультимедіа) у більшій мірі розвиває мотивацію навчання, пізнавальні інтереси, науково-природниче мислення та формує науково-природничий світогляд і єдину наукову картину світу у студентів даних спеціальностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методи і засоби навчання фізики у майбутніх учителів хімії і біології
    (Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2014) Сільвейстр, А.М.; Сильвейстр, А.Н.; Silveystr, А.М.
    В статті проаналізовано та обґрунтовано методи і засоби навчання фізики у майбутніх учителів хімії і біології педагогічних університетів. Встановлено, що для побудови ефективного навчального процесу з курсу фізики викладач ВНЗ повинен мати широкі знання і вміння не тільки в галузі фізики, а й в галузі методики її викладання, педагогіки вищої школи та психології. Звичайно, викладач оперуючи отриманими знаннями із вище перерахованих дисциплін має можливість більш доцільно підібрати відповідні методи і засоби навчання. Від правильного вибору методу та засобу навчання залежить не тільки якість знань, але і забезпечується системність і послідовність у викладанні дисциплін, зокрема, фізики. В статті звертається також увага на появу принципово нових засобів навчання, які здатні формувати навчальне середовище на базі інформаційних технологій (мультимедіа) і сьогодні є одними із істотних показників у ефективності навчання.